Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 2 silnik 1400 16v

KUDLATY2 06 Gru 2004 16:20 2547 4
  • #1 06 Gru 2004 16:20
    KUDLATY2
    Poziom 11  

problem z tym autem wygląda tak
    jak jest zimny silnik odpala prawidłowo obroty w miarę stabilne ok900obr/min po przejechaniu ok 300-400m następuje gwałtowna utrata mocy silnik zaczyna nierówno pracować jakby nie palił na jeden cylinder dziwne wibracje odczówalne na kierownicy ten stan trwa do momentu przejechania ok.3km po czym wszystko ustępuje i auto zaczyna normalnie jechać wymieniłem swiece za namową znajomego nic to nie dało podobno przyczyną tej usterki w tych silnikach która nie należy do żadkości jest zawieszanie się zaworów w prowadnicach, proszę o wszelkie sugestie na ten temat ewentualnie jak rozwiązać ten problem metodą inną niż inwazyjna ( zdjęcie głowicy ) a może jest inna przyczyna tego zachowania silnika

• #2 06 Gru 2004 18:39
    dwanowicz
    Poziom 10  

Witam .Miałem kiedyś taką przypadłość w swoim oplu,podobnie jak u ciebie podejrzewałem zawory, ale jak się okazało,przyczyną była uszkodzona cewka zapłonowa,co równierz jest częstą usterką w tych samochodach.Najprościej można to zdiagnozować poprzez podstawienie całego zespołu cewek. Pozdrawiam

• #3 06 Gru 2004 18:40
    dwanowicz
    Poziom 10  

Witam .Miałem kiedyś taką przypadłość w swoim oplu,podobnie jak u ciebie podejrzewałem zawory, ale jak się okazało,przyczyną była uszkodzona cewka zapłonowa,co równierz jest częstą usterką w tych samochodach.Najprościej można to zdiagnozować poprzez podstawienie całego zespołu cewek. Pozdrawiam

• #4 11 Gru 2004 10:14
    ADI_Si
    Poziom 18  

cewka do wymiany i wszysko wroci do
    normy

• #5 04 Mar 2009 11:45
    Pablos164don
    Poziom 9  

Ja tez mysle ze to robi wlasnie cewka zazwyczaj takie sa objawy w oplach wymien cewke i powinno wszystko wrocic do normy:) pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme