Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

WiFi w laptopie nie działa

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> WiFi w laptopie nie działa
Autor
Wiadomość
iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 05 Lis 2011 16:39   

Witam
Po długich poszukiwaniach rozwiązania mojego problemu zdecydowałem zwrócić się do was o pomoc, gdyż już sam nie wiem co mam zrobić z tym fantem.
Po przeinstalowaniu systemu Windows XP Profesional na laptopie Acer Aspire 3690 nie mogę uruchomić karty WiFi.
Sterowniki zostały pobrane ze strony producenta i w menadżerze urządzeń wyświetlają się jako poprawnie zainstalowane.
W zasobniku systemu wyświetlają mi się połączenia z siecią bezprzewodową ze znaczkiem czerwonego krzyżyka. Pierwsza myśl jaka przychodzi mi na myśl to, że przełącznik WiFi jest wyłączony.
Włączam go i obserwuje brak rekcji, dioda się nie zapala, nie uruchamia się bezprzewodowe połączenie z internetem.
Karta w 100% działa ponieważ gdy bootuję z USB Ubuntu 10.04.X liveCD dioda WiFi obok włącznika świeci się jeszcze zanim się system załaduje. A po zalogowaniu bez problemu wykrywa mi wszystkie sieci bezprzewodowe a po wpisaniu klucza do mojej internet śmiga że aż huczy:P
Na jednej ze stron na których szukałem pomocy użytkownik wspominał że to może być wina aktualizacji BIOSu którą podczas instalacji sterowników w istocie przeprowadziłem.
Resumując prosił bym o pomoc z uruchomieniem owej karty WiFi, gdyż przed instalacją działała bez zarzutu a teraz już sam nie wiem co może być przyczyną owego błędu.
Za pomoc z góry dziękuję.
Powrót do góry

rozan99
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 05 Lis 2011 16:45   

Re: WiFi w laptopie nie działa

sprawdz w ustawieniach biosu czy jest włączona. Jesli to nie bedzie to to zmien bios na poprzednią wersję i sprawdz czy bedzie dzialac.
Powrót do góry

kondziu jah
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Zgorzelec/Wrocław

Post#3 05 Lis 2011 16:51pomocny post - solucja   

Skoro Ubuntu wykrył, to karta jest włączona w BIOS i działa.

Wcześniej zainstalowana była ta sama wersja Windows?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2011 16:51pomocny post - solucja   

Powrót do góry

serwisor
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nowe Mosty

Post#4 05 Lis 2011 18:16pomocny post - solucja   

Zainstalowałeś wszystkie sterowniki wymagane?
Masz w menadżerze jakieś znaki zapytania?
Sprawdź też w ukrytych urządzeniach.
Powrót do góry

iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 05 Lis 2011 18:19   

Poprzednio był zainstalowany Windows XP Professional (jednak raport z everesta do czegoś się przydał :D), czyli ten sam system ale inna kopia.

W menadżerze wszystko odnośnie kart sieciowych jest ok. Nie ma żadnego znaku zapytania nawet gdy przełączę na pełny widok. Jest wykrzyknik ale tylko przy standardowym kontrolerze stacji dyskietek, problem ze zgodnością czy też uwierzytelnieniem sterownika przez Microsoft bodajże. Pojawiła się o tym informacja w trakcje jego instalacji.

Czy możliwe jest że został zainstalowany zły sterownik??

dodam tylko że to karta Atheros AR5005G Wireless Network Adapter.
Powrót do góry

moone
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 06 Lis 2011 00:39pomocny post - solucja   

Wejdz w panel sterowania>narzędzia administracyjne> serwisy

znajdz windows zero conf i sprawdz czy działa
Powrót do góry

iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 06 Lis 2011 01:26   

Jeżeli masz na myśli: Panel sterowania/Narzędzia administratora/Usługi->(i pole) "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej", to tak usługa jest uruchomiona, automatycznie. Tak żebym był pewien że dokładnie o tą usługę Ci chodziło moone.

A może jakiś sterownik do dodatkowych przycisków funkcyjnych w laptopie jest potrzebny bo właśnie zauważyłem że również panel boczny (obok klawiatury) nie działa. A jest tam aż 6 przycisków do obsługi odtwarzania muzyki: Vol+/-, Play/Pause, Stop, FF czy FB.

Oczywiście nie chodzi mi o Launch Menager gdyż jest to narzędzie do 4 innych przycisków które można sobie zaprogramować za jego pomocą i tutaj się kończą jego możliwości.
Powrót do góry

moone
Poziom 7
Poziom 7

Post#8 07 Lis 2011 00:30pomocny post - solucja   

moone napisał:
Wejdz w panel sterowania>narzędzia administracyjne> serwisy

znajdz windows zero conf i sprawdz czy działa

napisałem tak, bo pracuje na windowsach anglojęzycznych. Co do Launch manager czasami do różnych kart oprócz sterownika karty potrzebny jest program zarządzający kartą tzw network manager . CZyli mimo że sterownik karty poprawnie zainstalowałeś, może być potrzebne oprogramowanie do wł/wył karty oraz do obsługi połączeń czy możesz dołączyć screena z Menadżera urządzeń z rozwiniętymi kartami sieciowymi, oraz zdjęcie klawiatury wraz z panelem dodatkowych klawiszy. CZy System jest z Service Pack 3? Jeśli jest spróbuj jeszcze to http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=21
Powrót do góry

iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 07 Lis 2011 18:19   

O to screen z menadżera urządzeń.

A o to panel boczny o którym wspominałem.

Przepraszam za jakość zdjęcie robione z kamerki drugim laptopem, dość niewygodnie.

Instalacja NET Framework w podanym przez Ciebie linku wymaga połączenia z internetem, czego nie jestem w stanie wykonać z powodu braku kabla do połączenia LAN :cry:
Więc ściągnąłem go z tego linku.
Po zainstalowaniu i restarcie laptopa przycisk WiFi dalej nie działa to samo z panelem bocznym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2011 18:19   

Powrót do góry

matzg
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Zielona Góra (Siedlisko)

Post#10 07 Lis 2011 18:28pomocny post - solucja   

Zainstalowałeś wersje 4.0 czy 3.5?
Powrót do góry

iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 Post autora tematu 07 Lis 2011 18:36   

Taką jak w podanym linku prze ze mnie.
Zaraz sprawdzę ten nowy link.
Zapomniałem dodać że system ma SP3.

Niestety bez rezultatu:/
Powrót do góry

KaZetBOX
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#12 07 Lis 2011 23:21pomocny post - solucja   

A zainstalowałeś Launch Manager? On jest konieczny do obsługi włącznika;)
Powrót do góry

iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#13 Post autora tematu 08 Lis 2011 23:29   

Zrobiłem tak:
Usunąłem wszystkie programy do łączenia się z bezprzewodowym internetem.
To samo z acer empowering technology i freaimworkiem.
No i oczywiście sam sterownik.
Bo tyle wersji tego zainstalowałem że narobił się całkiem niezły bałagan.
Następnie:
Zainstalowałem wszystko od nowa, czyli:
Modem Driver Ver.7.34.0.0
802.11bg Atheros XB63 wireless driver XP32_WHQL_5-3-0-35
AS3690_TM2490_LaunchM_v1.17.1e
następnie Net.freimworka 3.5 podanego w jednym z ostatnich postów
Reset i voila, to znaczy kupa grrrr dalej nic.

Co do wypowiedzi z ostatniego postu to Launch Menager był zainstalowany cały czas.

Może jakieś inne sugestie, może coś robię źle?
Co sądzicie o tym żeby spróbować z jakąś inną starszą wersją Launch Menagera?
Albo może przeinstalować na Vistę, ponoć wtedy nie ma takich problemów z kartą pod Vistą.
Powrót do góry

moone
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 09 Lis 2011 13:54pomocny post - solucja   

A dlaczego nie instalujesz oryginalnego sterownika ze strony producenta do wifi?

Wejdz na stronę intel.com, potem w support i zobacz czy sterownik do chipsetu masz nowy.
Powrót do góry

iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#15 Post autora tematu 09 Lis 2011 18:49   

Zrobiłem tak jak kolega moone powiedział. Ściągnąłem najnowszą wersję sterowników chipsetu (Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows* XP ver. 14.32.4.4926
To samo zrobiłem dla sterownika karty Atherros AR5005G.

Urządzenie musi być na 100% dobrze zainstalowane gdyż wyświetla mi się w połączeniach i mogę je otworzyć. Lecz w oknie do wyszukiwania sieci bezprzewodowych jest komunikat iż muszę najpierw włączyć przełącznik sieci bezprzewodowych na komputerze.

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Już wiemy, że menadżer uruchamiania służy do obsługi takich przycisków.

Tylko dlaczego on nie działa, czyżby jakiś problem ze zgodnością z Win XP SP3?
Powrót do góry

Vogelek23
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pruszków

Post#16 10 Lis 2011 06:07   

iluvathar napisał:
Lecz w oknie do wyszukiwania sieci bezprzewodowych jest komunikat iż muszę najpierw włączyć przełącznik sieci bezprzewodowych na komputerze
Rozumiem, że suwakiem próbujesz w tym momencie załączyć kartę?

iluvathar napisał:
Już wiemy, że menadżer uruchamiania służy do obsługi takich przycisków
Przełączniki z przodu powinny działać niezależnie od aplikacji Launch Manager.
LM służy jedynie do zdefiniowania przycisków nad klawiaturą oraz wyświetlania komunikatów stanu przełączników z przodu laptopa.
Jednakże LM nie uczestniczy w funkcjonowaniu owych przełączników, ponieważ tym zajmuje się bezpośrednio kontroler KBC.
Albo więc masz uszkodzony przełącznik SW8, albo przełącznik nie ma połączenia z kontrolerem, albo uszkodzony jest sam kontroler KBC.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2011 06:07   

Powrót do góry

artaa
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Gdańsk

Post#17 10 Lis 2011 07:32   

Vogelek23 napisał:
Albo więc masz uszkodzony przełącznik SW8, albo przełącznik nie ma połączenia z kontrolerem, albo uszkodzony jest sam kontroler KBC.

hmm a przy Ubuntu się sam naprawia?

iluvathar napisał:
gdy bootuję z USB Ubuntu 10.04.X liveCD dioda WiFi obok włącznika świeci się jeszcze zanim się system załaduje. A po zalogowaniu bez problemu wykrywa mi wszystkie sieci bezprzewodowe

Powrót do góry

matzg
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Zielona Góra (Siedlisko)

Post#18 10 Lis 2011 11:56pomocny post - solucja   

iluvathar napisał:
Zrobiłem tak jak kolega moone powiedział. Ściągnąłem najnowszą wersję sterowników chipsetu (Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows* XP ver. 14.32.4.4926

Są to sterowniki od karty graficznej... do chipset są TUTAJ
Zainstaluj Acer ePowerManager Management 1.8.10.062 oraz Acer eNet Management 1.01.3.011
Powrót do góry

Vogelek23
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pruszków

Post#19 10 Lis 2011 17:41pomocny post - solucja   

artaa napisał:
hmm a przy Ubuntu się sam naprawia?
Wyobraź sobie, że Ubuntu nie uczestniczy w przełączaniu radio dla karty Wi-Fi, dlatego karta jest od razu gotowa do pracy.

matzg napisał:
Zainstaluj Acer ePowerManager Management 1.8.10.062 oraz Acer eNet Management 1.01.3.011
Te aplikacje nie mają związku z przełączaniem radio karty Wi-Fi i bez tych aplikacji karta powinna działać prawidłowo.

Pytanie do autora - czy jest to karta miniPCI, czy miniPCIe?
Powrót do góry

iluvathar
Poziom 7
Poziom 7

Post#20 Post autora tematu 10 Lis 2011 22:46   

Witam
Po wielu próbach zakończonych fiaskiem zdecydowałem się sformatować system jeszcze raz również ze względów iż sąsiad mnie poganiał i zgadnijcie co się stało?

Otóż dioda od WiFi paliła się już od chwili gdy płyta instalacyjna Windows XP SP3 zaczął zrzucać pliki potrzebne do instalacji systemu, nie zgasła nawet na chwilę.

Na świeżo zainstalowanym systemie odpaliłem sterowniki do chipsetu podane przez użytkownika matzg oraz sterowniki do karty sieciowej Atheros i do LANu Broadcom, no i całą resztę, dioda nawet nie mrugnęła.

Zrobiłem nawet mały test i okazało się że wszystkie dodatkowe przyciski do multimediów w tym i włącznik do WiFi nie potrzebuje LaunchManagera żeby funkcjonować bez tego.

Jeżeli miałbym szukać przyczyny to być może błędy przy poprzedniej instalacji systemu, które namnażały się wprost wykładniczo:
Problem z plikiem hal.dll, do którego rozwiązania stworzyłem sobie Ubuntu liveCD w celu edycji pliku boot.ini, stąd wiem, że WiFi działa bez zarzutu. Musiałem zmienić numer partycji z 0 na 1 żeby system mógł wystartować normalnie.
No i instalacja dziesiątków wersji sterowników z różnych miejsc.

Co do pakietu acer eNetManagment to jest on przeznaczony do kart sieciowych od Intela.

Żeby zaspokoić ciekawość użytkownika z ostatniego postu to program everest odnośnie karty sieciowej podaje tym magistrali PCI.

Niestety problem najwyraźniej leżał gdzie indziej. A brak możliwości włączania WiFi jak i korzystania z przycisków do multimediów były prawdopodobnie jego objawem. Niestety nie będzie nam dane już dowiedzieć się gdzie.
Nie przedłużając uważam temat za zamknięty, dziękuję wszystkim za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> WiFi w laptopie nie działa
Strona 1 z 1