Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma czy Led ? Panasonic 3G czy inny TV i jakie kino domowe?

agusiakq 06 Lis 2011 14:19 6023 36
  • #1 06 Lis 2011 14:19
    agusiakq
    Poziom 7  

Witam

Przymierzam sie do zakupu telewizora a ze jestem laiczka w tej kwestii szukam rad fachowcow jakimi Wy jestescie

Odleglosc do Tv do 3 metrow
    mieszkanie od strony polodniowego zachodu

Tv bedzie mi glownie potrzebny do syganalu Cyfra + , glownie ogladanie TV od czasu do czasu jakis film oraz PS 3 i kino domowe.

Fajnie jakby mial USB ,Full HD i musi wisiec na scienie ;-)

Cena do 3 tys

Dziekuje za rady

• #3 06 Lis 2011 20:34
    agusiakq
    Poziom 7  

Witam serdecznie

Posiadam PS 3 i szukam nagłosnienia aby nie kupowac kina domowego lecz nie wykluczam tego zakupu

Glosniki do wszystkiego tzn . do sluchania,grania i ogladania filmow

Salon ma ok 25 metrow

Jestem kobieta wiec zalezy mi na ich estetyce

Z tego co sie juz orientowalam to lepsze naglosnienie jest zazwyczaj w drewnie ;-/ ale moze znajdzie sie cos bardziej dizajnerskiego ;-))

Biore takze pod uwage zakup kina domowego - jesli uwazacie ze to lepszy pomysl to jakie wybrac?

dziekuje :D

• #4 06 Lis 2011 21:59
    Pablo1964
    Moderator

agusiakq napisał:
    Jestem kobieta wiec zalezy mi na ich estetyce

Nam również zależy na estetyce. Dlatego proszę poprawić swoją pisownię.

Najlepszym rozwiiązaniem będzie zakup amplitunera KD z zestawem kolumn 5.1. Jaki budżet zamierzasz przeznaczyć na zakup?

• #5 06 Lis 2011 22:51
    agusiakq
    Poziom 7  

Już się poprawiam ;-)

Budżet do ok 2 tys.

Posiedziałam troszkę w internecie i znalazłam amplituner Denona AVR 1611 - warto?

Do mojego saloniku 25 m - wystarczy stereo chyba?....

Jeśli ten Denon to w miarę dobry wybór to jakieś głośniki moglibyście polecić?

• #6 06 Lis 2011 23:09
    Pablo1964
    Moderator

agusiakq napisał:
    znalazłam amplituner Denona AVR 1611 - warto?
    agusiakq napisał:
    Do mojego saloniku 25 m - wystarczy stereo chyba?....

AVR 1611 to amplituner KD, nie stereo. Czy kupić stereo czy KD to nie kwestia powierzchni tylko priorytetów słuchania. Przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

• #7 06 Lis 2011 23:20
    agusiakq
    Poziom 7  

1. Czego zamierzamy słuchać na naszym sprzęcie: filmów czy muzyki? W jakich proporcjach? 50 na 50 plus ps3
    2. Jakiej muzyki lubimy słuchać? wszystko oprócz muzyki poważnej
    3. Jakim pomieszczeniem dysponujemy? 25m
    nie wiem co jeszcze mogę podać
    nie jestem jakimś audiofilem
    chciałabym aby to wmiare fajnie grało
    nie znam sie na tych wszystkich technicznych sprawach
    oglądając tv polecili te forum dlatego tu szukam pomocy

• #8 06 Lis 2011 23:28
    Pablo1964
    Moderator

To spytam trochę inaczej: co jest dla Ciebie ważniejsze:
    1. Efekt otaczającego dźwięku przestrzennego w kinie i grach... czy
    2. Mocne uderzenie, dynamiczne brzmienie w muzyce?

Z jakiego źródła najczęściej słuchasz muzyki?

• #9 06 Lis 2011 23:33
    agusiakq
    Poziom 7  

szukam np:ampli.wyskoczyl mi ten denon
    do tego glośniki JBL Northridge E 80
    osoby ktore zakupiły ten zestw bardzo sobie chwalą i przy słychaniu muzyki i przy oglądaniu filmów
    czy taki zestaw jest coś wart?
    jak pisałam naprawdę nie mam pojęcia dlatego moze coś mieszam

Dodano po 3 [minuty]:

złotego środka nie znajdę?
    muzyka z płyt
    jednak film i ps3 większość
    dzwięk przestrzeny tak
    nie wiem czy to sie ze sobą nie kłóci?

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić pisownię. [Pablo]

• #10 06 Lis 2011 23:42
    Pablo1964
    Moderator

Połączenie elektroniki Denona z kolumnami JBL to nie jest najszczęśliwszy pomysł. Zakup amplitunera KD ma sens wyłącznie z kompletem kolumn a nie z dwiema. Twoje priorytety kłócą się nie tyle ze sobą co z założonym budżetem.

• #11 06 Lis 2011 23:56
    agusiakq
    Poziom 7  

Mam wrażenie że cały czas(moze mylne) Pan mnie krytykuje nie podając zadnego przykładu sprzętu.Jakoś inni ludzie zakupili taki zestaw i bardzo sobie chwalą(nie twierdze ze on jest dobry) Jak pisałam wcześniej posiadam ps3 i szukam nagłosnienia do niego.Jestem kobietą i mogą mylić mi się sprawy techniczne.Oglądam filmy,słucham muzyki i nieraz pogram z dziećmi.Mam kwotę 2tys. i szukam pomocy a czuję sie dyskryminowana.

• #12 07 Lis 2011 00:16
    putin2208
    Poziom 18  

Masz to złudne wrażenie:) Nie powinnaś się czuć dyskryminowana. Pan Pablo usiłuje Ci tylko pomóc zawężając krąg i przeznaczenie sprzętu. Musisz wyraźnie zaznaczyć co wolisz. Tzn. wybierasz jednak stereo czy amplituner do kina domowego. Wtedy jesteśmy w stanie coś doradzić. Dodam że sprzęt do stereo znajdzie się dość niezły jednakże szukając alternatywy nie ma zbyt wielkiego pola do POpisu.

• #13 07 Lis 2011 00:22
    agusiakq
    Poziom 7  

Witam Pana.
    Amplituder do kina
    Jeśli kogoś uraziłam swoją wypowiedzią to przepraszam

• #14 07 Lis 2011 00:33
    Pablo1964
    Moderator

Denon 1611 jest dobrym amplitunerem. Jednak z dwiema kolumnami zagra gorzej niż sporo tańszy wzmacniacz stereofoniczny.

Jego zakup ma sens ale razem z 5 kolumnami do kina. W późniejszym czasie warto do niego jeszcze dokupić subwoofer i dopiero wtedy rozwinie skrzydła.

• #15 07 Lis 2011 00:41
    agusiakq
    Poziom 7  

A moze mi Pan powiedzieć jaki jest koszt takich 5 kolumn? Nie koniecznie z górnej półki

• #17 07 Lis 2011 00:55
    agusiakq
    Poziom 7  

Byłam dzisiaj w Saturnie i Pan bardzo mi polecał ten zestaw : Denon AVR131 z kompletem głośników coś na literę A chyba altax? Jaki Pan poleca sklep internetowy?Chodzi mi o pewność dostawy i oczywiścię cenę?

• #18 07 Lis 2011 01:07
    Pablo1964
    Moderator

Raczej 1311 lub 1312. Ale to już najniższa półka, muzyka nie brzmi na nim ładnie. Nie ma kolumn Altax, może Eltax?
    Co do sklepów, mam dobre doświadczenie z Loco z Olsztyna. Na forum mamy dwóch sprzedawców z tego sklepu: LOCOLOCO i blackninja.

• #19 07 Lis 2011 01:14
    agusiakq
    Poziom 7  

Ma Pan racje z głosnikami i 1311.
    Ostatnie pytanie na dzisiaj.Harman Kardoon AVR155 I głośniki tez tej firmy HKTS 16WQ.Przekracza to mój budżet ale jestem wstanie dozbierać bo są białe :)
    Dziekuje za poświęcony mi czas

• #20 07 Lis 2011 01:18
    Pablo1964
    Moderator

Amplitunery H/K brzmią lepiej w muzyce niż porównywalne cenowo wyroby konkurencji. Ale do tych maleńkich głośniczków nie mam przekonania. Nie nagłośnią dobrze powierzchni 25 m². Trzeba koniecznie posłuchać przed zakupem.

• #21 07 Lis 2011 01:26
    agusiakq
    Poziom 7  

Musze już uciekać,ale jeśli jeszcze Pan coś mi podeślę będę bardzo wdzięczna.Jutro napewno odwiedzę forum.Pozdrawiam serdecznie.

• #22 07 Lis 2011 10:21
    blackninja
    Poziom 10  

Do PS3 to warto zakupić amplituner z obsługa dźwięku po HDMI, a więc najniższy w tej chwili AVR156, kolumny białe to HKTS16WQ. Pisz na priv i działamy z dobrymi cenami.

• #23 07 Lis 2011 16:25
    agusiakq
    Poziom 7  

Mam jeszcze drodzy Panowie kolejne pytanie.Panasonic G30 czy może dozbierać i kupić VT20? 42cale.Czy PS3 ma blureya 3D? Bo jak nie to chyba ten VT odpada prawda?

• #24 07 Lis 2011 16:33
    Pablo1964
    Moderator

Skoro Koleżanka przeplata naglośnienie i TV, scaliłem oba wątki.

• #25 07 Lis 2011 16:37
    agusiakq
    Poziom 7  

Dziekuję Panu za scalenie

• #27 07 Lis 2011 18:09
    agusiakq
    Poziom 7  

Czytałam jak zreszta całe forum.Co Pan myśli o tych głośnikach:
    Jamo S 606 HCS 3 HG ? (są białe :)) do tego jakis ampli.do 1000zł?
    Jeśli chodzi o głośniki zabrzmi to dla Pana banalnie ,ale dla mnie jest bardzo istotne czy te stojące kolumny duże musza być z przodu ustawione czy z tyłu widza?

• #28 07 Lis 2011 18:31
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli kolor jest tak istotny, kolumny są OK. Warto sprawdzić, czy będzie później możliwość dokupienia subwoofera w kolorze białym. Kolumny podłogowe ustawiamy z przodu. Amplituner - warto rozważyć Denona 1611 lub H/K AVR 156. Teraz tylko dogadać się ze sprzedawcą co do ceny...

• #29 07 Lis 2011 22:27
    agusiakq
    Poziom 7  

Dziekuję za Pana cenne rady.Kino mam mniej więcej z głowy,ah a kabeliki do tego? Wyczytałam ze jakieś miedziowobeztlenowe? Średnio ile metrów muszę kupić? Moze mi Pan pomóc z tym tv? Byłam już we wszystkich marketach i odniosłam wrażenie ze wiem więcej niz Panowie z tych sklepów. Moje typy to:
    Panasonic G30,G20.Kurdę a gdzie jeszcze całe AGD???
    Pozdrawiam

• #30 08 Lis 2011 09:23
    blackninja
    Poziom 10  

Suba w białym z Jamo tez znajdziemy jest to model SUB210 ze względu na kolor jednak droższy od okleiny.
    Jak chcesz mieć ok tv to VT30.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme