Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 06 Lis 2011 21:23
    Rela18
    Poziom 6  

Witam

Mam otóż taki problem:

Mam neostrade, i do tej pory neta miałem przez wifi na laptopie.Dzisiaj pojawił się taki problem, że łączy mnie z lb a nie mam internetu. Pisze mi ze internet jest ograniczony i nie wiem co jest.. nic nie ruszałem w ustawieniach. Niema awarii, dlatego że bratu na stacjonarnym działa wszystko(a jest połączony do tego samego lb od dawna) ... nie wiem co się mogło stać. A zależy mi żeby to naprawić. Dodam że nikt nic nie ruszał w ustawieniach.Mam windowsa 7. A oto screeny:

Neostrada - LiveBox - nie działa internet przez WiFi

Neostrada - LiveBox - nie działa internet przez WiFi

Bardzo Was proszę o pomoc.

Popraw obrazki wg

INSTRUKCJI

[witux]

• #2 06 Lis 2011 21:40
    matzg
    Poziom 35  

Witam, restartowałeś LiveBox-a?

• #3 06 Lis 2011 21:52
    Rela18
    Poziom 6  

Nie. Restartowałem tylko w kompie(wył i wł połączenie). Czy to mogłoby być przyczyną?

• #4 06 Lis 2011 22:01
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Rela18 napisał:
    Czy to mogłoby być przyczyną

Oczywiście jeżeli masz dane do internetu (login i hasło) możesz resetować ;)

• #5 06 Lis 2011 22:14
    Rela18
    Poziom 6  

Niestety będę miał możliwość sprawdzenia tego dopiero za tydzień;/ ale powiedzcie, jakie mogą być jeszcze tego przyczyny? tylko ta? jeżeli chodzi o reset, macie na myśli usunięcie wszystkiego z lb? czy odłączenie go od prądu i podłączenie na nowo?

• #6 06 Lis 2011 22:38
    Bródka
    Poziom 39  

Restartowanie czyli uruchomienie ponownie routera, nie kasowanie jego ustawień (reset)

• #7 07 Lis 2011 15:29
    Zajcewik
    Poziom 7  

Sprawdź czy dobrze skonfigurowałeś router, miałem podobne problemy że sieć była a neta nie i problemem była zła konfiguracja.

• #8 07 Lis 2011 17:22
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Podobnie kiedyś znajomy miał gdy coś było nie tak z funkcją z którą współpracuje przycisk REG (to chyba od MAC jest) (ten starsze livebox z nazwą SSID neostrada_**** ).
    Niby było połączone,ale albo zrywało po chwili połączenie (max 5 minut) bądź własnie jak w Twoim przypadku nie było dostępu do neta.
    Przed próba połączenia z LB naciśnij na nim ten REG i dopiero podłącz się z laptopem.

• #9 07 Lis 2011 22:37
    Rela18
    Poziom 6  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Spróboje zrestartowac router. Niestety dopiero w domu bede w piatek to wam napisze czy pomogło. Jakie mogły byc jeszcze przyczyny ? Ewentualnie jak restaru nie Pomoze, to co zrobic ?

Popraw błędy w pisowni! Regulamin pkt. 3.1.13.
    [witux]

• #10 08 Lis 2011 22:08
    Rela18
    Poziom 6  

Pomogło. Wystarczyło wyłączyć lb i załączyć na nowo. Dziękuję. Do zamknięcia.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty