Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy warto kupić Netia Spot?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Czy warto kupić Netia Spot?
Autor
Wiadomość
bkia
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: łódzkie

Post#121 18 Cze 2013 07:59   

Re: Czy warto kupić Netia Spot?

Witam odnośnie problemów z prędkością może być problem w skrzynce na ulicy albo nawet w samej centrali.
Ja tak miałem zrywało połączenie albo internet chodził wolno, a bywało nawet tak że w telefonie cisza, ale to rzadko.
Zgłaszałem nie raz ale bez rezultatu, nawet wszystkie kable w domu polutowane już są.
W końcu powiedziałem pani konsultant że jak nie przyjadą technicy to zrywam umowę, mój ojciec w pt pracował był monterem, i kity to sobie laikom mogą wciskać.
Przyjechali technicy okazało się znajomi, pomierzyli instalację w domu okazało się że w skrzynce była wilgoć.
wyczyścili złącze i przewód i gitara, a powiem że przewody nie są skręcane tylko wciskane w przecięcie jak w gniazdkach sieciowych, ok tylko że na zewnątrz panują inne warunki.
Od tego czasu prędkość jest stała.
Trzeba gonić konsultantów i tyle, dzwonić do upadłego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2013 07:59   

Powrót do góry

czarny_alibaba
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Bermudy

Post#122 19 Cze 2013 16:16   

Jak to z tym jest, muszę dzwonić do działu technicznego Netii o nowe aktualizacje do
Netia Spot?
na dzień dzisiejszy mam takie oprogramowanie:
wer: 5.4.8.2.89 czy to jest najnowsze :?:

Za 3 miesiące kończy mi się Umowa z Netią
Jaki router polecacie od Netii?

czy jest możliwość ,jak będę brał VDSL to lepiej kupić - NetiaSpot2

łącze mam Netii, sam Net :!:
Powrót do góry

wrobel0811
Poziom 2
Poziom 2

Post#123 16 Paź 2013 13:03   

Czy jak mam router netia spot, to czy mogę go odłączyć i podłączyć swój router? w regulaminie promocji nie znalazłem żadnego pkt że musi być podłączony, ale znalazłem inny wpis:

6. Opłaty za Urządzenia
6.1. W przypadku zawarcia Umowy na 24 Okresy Rozliczeniowe w zakresie Usługi Internetowej umożliwimy korzystanie z urządzenia Netia Spot, bez dodatkowych opłat
na okres trwania Umowy, jednak nie dłużej niż przez 5 lat, do kwoty niepodlegającej opodatkowaniu; po tym okresie do Rachunku będzie doliczana opłata miesięczna
za korzystanie z Netia Spota, zgodna z Cennikiem, w wysokości 1,00 zł.
6.2. W przypadku zawarcia Umowy na 9 Okresów Rozliczeniowych w zakresie Usługi Internetowej oferujemy możliwość korzystania z urządzenia Netia Spot z opłatą
za dzierżawę w wysokości 4,99 zł miesięcznie. Abonent nie jest zobiligowany do korzystania z oferowanego przez nas urządzenia.

Nie podoba mi się ten wpis przy 9 miesięcznej umowie, że abonent nie jest zobligowany do korzystania z oferowanego przez nas urządzenia. Czyli jak mam umowę na 24 miesiące to jestem do tego zobligowany? Nigdzie nie jest to napisane. Jak podepnę swój router to muszę oddać od razu netia spot? czy z końcem umowy?
Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Gostyń

Post#124 16 Paź 2013 14:14   

Masz usługę ADSL (linia telefoniczna) czy ethernet?
Powrót do góry

wrobel0811
Poziom 2
Poziom 2

Post#125 16 Paź 2013 15:23   

mam ethernet
Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Post#126 16 Paź 2013 15:26   

Jeszcze jedno pytanie masz PPPoE czy Dynamic IP na WAN-ie NetiaSpota? Jeżeli tak to wtedy musisz znać jeszcze login i hasło do usługi plus clone mac z netiaspota na nowym routerze.
Powrót do góry

wrobel0811
Poziom 2
Poziom 2

Post#127 16 Paź 2013 15:35   

Acha, czyli jak będę miał tylko dynamic IP, to wystarczy tylko sklonowac MAC-a na nowy router i powinno działać?

Myślałem żeby przejść oficjalną drogę, czyli zarejestrować MAC mojego urządzenia itp, ale nie wiedziałem jak to wyglądać będzie od strony prawnej.

Jeżeli sklonuję MAC adres to nie zorientują się w NETIA, że jest inny router np przy próbie aktualizacji firmware? Czy router sam odpytuje o te aktualizację?
Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Post#128 16 Paź 2013 15:39   

Nie ma problemu możesz mieć swój router wtedy aktualizację oprogramowania musisz robi sam nic z automatu się nie dzieje. NetiaSpot na 99% jest własnością dostawcy i jeżeli umowa jest ważna nikt ci innego urządzenia nie zarejestruje. Po skończonej umowie oddajesz NS i podpisujesz nową umowę na internet bez NS kupujesz swój router.
Powrót do góry

wrobel0811
Poziom 2
Poziom 2

Post#129 16 Paź 2013 16:00   

Ok, dla mnie jest już wszystko jasne, dzięki wielkie.
Powrót do góry

darry dooman
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Głogów

Post#130 17 Paź 2013 10:03   

jimasek napisał:
NetiaSpot na 99% jest własnością dostawcy i jeżeli umowa jest ważna nikt ci innego urządzenia nie zarejestruje. Po skończonej umowie oddajesz NS i podpisujesz nową umowę na internet bez NS kupujesz swój router.

Ja miałem taką sytuację, że kupiłem na Allegro NetiaSpot i przy rejestracji koleś zapytał mnie jakie to urządzenie, powiedziałem że NS, a on skąd mam, że kupiłem na allegro...on:aha...i zarejestrował.;)
Powrót do góry

crishome
Poziom 10
Poziom 10

Post#131 19 Gru 2013 18:37   

Witam

Czy macie taki problem z natiaspotem że podczas wysyłania lub pobierania plików z dysku podłączonego do spota internet ledwo działa, otwiera się praktycznie tylko strona google?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Czy warto kupić Netia Spot?
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  12345