Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 10 Lis 2011 01:10
    clony
    Poziom 10  

Witam.

Proszę Was o pomoc, gdyż sam nie potrafię sobie poradzić z tymi problemami:

Problem 1: Nie wiem w jaki sposób zalogować się na modem
    Urządzenia podłączone są w sposób ISP(neostrada)->modem(bridge)->router(dhcp)-> komputery
    Modem tp-link td-8816 skonfigurowałem jako bridge, przydzieliłem mu stałe ip 192.168.1.1 i wyłączyłem dhcp.
    w routerze tl-wr1043nd przydzielony adres to 192.168.0.1 i włączone dhcp.
    Problem polega na tym że nie wiem jak zalogować się z komputera na modem.
    Próbowałem też przydzielić modemowi ip z tej samej podsieci co router i też nie mogę się zalogować.

Problem 2: nie wiem jak skonfigurować usb ftp tak, abym mógł się logować na tego ftp z zewnątrz.
    dodam że krzystam z dyndns.
    jeśli przekieruję na routerze port 21 na ip danego komputera i włączę na komputerze w mojej sieci serwer ftp to mogę się zalogować na ftp://mojadres.dyndns.org,,
    ale zależy mi na tym żeby ten serwer postawić na routerze korzystając z gniazda usb.
    W momencie gdy włączam serwer usb ftp na routerze to mogę zalogować się na niego lokalnie pod adresem ftp://192.168.0.1,, ale nie mogę się zalogować na niego zdalnie.
    Nie działa próba logowania wpisujac ftp://zewnetrzny.ip ani ftp://mojadres.dyndns.org
    sprawdzając jednak czy usługa dyndns działa prawidłowo uruchomiłem także remote management i gdy wpisuję adres http://mojadres.dyndns.org to mogę się zalogowac na moj router przez http ale nie przez ftp.
    W instrukcji jest napisane, że router wspiera dostęp do ftp z zewnątrz. U mnie jednak to nie działa.

Proszę o pomoc w konfiguracji.

• #3 10 Lis 2011 10:18
    clony
    Poziom 10  

Cześć,
    ja mam już najnowszy firmware z opcją udostępniania ftp na zewnątrz, ale to nie działa. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
    Bardzo zależy mi aby to zrobić na oryginalnym sofcie, nie chcę dłubać w dd-wrt.
    Jeśli modem jest w trybie bridge i podałem mu ręcznie adres ip, to czy na pewno w żaden sposób nie da się na niego zalogować?

• Pomocny post
    #4 10 Lis 2011 10:26
    piterus99
    Poziom 43  

Jakbyś podniósł drugi IP na interfejsie WAN to by mu się udało. Oryginalne oprogramowanie chyba umożliwia ten motyw pod warunkiem, że logujesz się przez pppoe:

TP-LINK TL-WR1043ND jak skonf. ftp usb? + TD-8816 jak się zalogowac?

• #5 10 Lis 2011 11:14
    clony
    Poziom 10  

tak, łączę się przez pppoe. i jaki adres tam mam wpisać, żebym mógł się połączyć z modemem? 192.168.1.2?

• #6 10 Lis 2011 11:19
    hermes-80
    Poziom 43  

Na OFW nie masz szans się dostać do modemu z podcięci LAN routera jedynie na alternatywnym sofcie i odradzał bym DD-WRT - zdecydowanie lepsze jest tutaj Gargoyle.

• #7 10 Lis 2011 11:25
    clony
    Poziom 10  

Gdybym zainstalował gargoyle, to czy ktoś pomógłby mi w konfiguracji takiej jak w temacie?
    Czy ktoś może wie jak rozwiązać mój problem z ftp?

• #8 10 Lis 2011 11:34
    hermes-80
    Poziom 43  

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie:
    -

Link

- A pomoc na forum:

Link

Z OFW zawsze były jakieś kłopoty - niedopracowani go jeszcze w 100%.
    Co do mnie - nie miałem tego routera, nie instalowałem Gargoyle, opieram się na opiniach posiadaczy.

• #9 10 Lis 2011 11:57
    clony
    Poziom 10  

czyli nic nie zdziałam na oryginalnym sofcie.

• #10 10 Lis 2011 12:03
    hermes-80
    Poziom 43  

Z modemem - nic z FTP to teoretycznie powinno działać ale jeśli OFW ma bug-a to też kiszka.

• #11 10 Lis 2011 12:11
    clony
    Poziom 10  

Posiadam OFW wersji:

3.13.6 Build 110712 Rel.33710n

Czyli data najnowsza. Nie rozumiem dlaczego to nie chce chodzić.

• #12 10 Lis 2011 12:16
    hermes-80
    Poziom 43  

Zgłaszaj problem do producenta sprzętu z OFW - FTP bo modemu nie przeskoczysz na tym sofcie.

• #13 10 Lis 2011 12:21
    clony
    Poziom 10  

Odkryłem, że mam jakiś rosyjski firmware beta, którego nawet nie można znaleźć na stronie producenta. A na stronie tp-link nie ma nawet kontaktu do nich, żeby zgłosić ten problem.
    Sprzęt dopiero co zakupiony - jeszcze ciepły - z polską instrukcją. Bardzo to dziwne.

• #14 10 Lis 2011 12:41
    dipol_wlan
    Poziom 23  

Zainstaluje ponownie firmware ten ze strony producenta.

• #15 10 Lis 2011 13:22
    clony
    Poziom 10  

jak zainstaluje to dam znać.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #16 10 Lis 2011 16:00
    piterus99
    Poziom 43  

Próbowałeś wpisać moje ustawienia? Powinno działać.

• #17 10 Lis 2011 18:03
    clony
    Poziom 10  

PITERUS99 ogromne dzięki!! Dzięki temu ustawieniu mogę się już zalogować na modem :-) Problem uważam za rozwiązany.

• #18 10 Lis 2011 18:08
    hermes-80
    Poziom 43  

Więc muszę się przyznać do błędu - nie zauważyłem, że tam można drugie połączenie skonfigurować na WAN-ie oprócz PPPoE, tak na marginesie dość nieczytelnie to zrobili.
    Więc męcz temat FTP bo to powinno działać na WAN-ie

• #19 04 Lip 2013 03:55
    Blastboy
    Poziom 11  

Podczepiam się pod temat, bo mam ten sam router (TL-WR1043ND) aczkolwiek bezpośrednio podłączony pod modem UPC oczywiście z publicznym adresem na routerze (WAN Connection Type: Dynamic IP).
    Skonfigurowałem połączenie zgodnie z

oraz

instrukcją.

TP-LINK TL-WR1043ND jak skonf. ftp usb? + TD-8816 jak się zalogowac?

Serwer jest dostępny w LAN logując się w przeglądarce przez ftp://192.168.x.x
    Niestety wpisując adres publiczny ftp://89.71.x.x nie mogę połączyć się z serwerem.
    Sprawdzałem za pomocą

strony do testowania portów

, że gdy mam wyłączoną funkcję serwera to port 21 jest zamknięty, a gdy ją włączę to jest otwarty. Oczywiście port 20 jest zamknięty, bo nie nawiązano połączenia.
    Posiadam najnowszą wersję firmware od producenta z 28 kwietnia 2013 r.
    Wyłączenie firewalla albo zmiana portu na inny nie zmienia sytuacji. Również przywrócenie routera do ustawień fabrycznych i skonfigurowanie samego serwera FTP nie przynosi poprawy.

Ma ktoś z was pomysł, co może powodować brak działania serwera FTP poprzez dostęp publiczny?

• #20 05 Lip 2013 02:37
    Blastboy
    Poziom 11  

Okazało się, że nie można zalogować się na serwer FTP poprzez adres publiczny będąc wewnątrz sieci. Gdy udostępniłem komputerowi połączenie mobilne to serwer FTP jest dostępny.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty