Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Niebieskie pasy na wydruku - Ricoh7200

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Niebieskie pasy na wydruku - Ricoh7200
Autor
Wiadomość
dlucik
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 12 Lis 2011 16:51   

Moja drukarka robi niebieskie pasy jak na zdjęciu. Gdy ustawie na wydruk czarno-biały to jest ok nie brudzi, czasem jak dłużej postoi to pierwsze 2-3 strony sa ok a potem coraz gorzej, po drugiej stronie kartki tez jest niebieski pasek biegnie przez środek i ma okło 1.5cm szerokości). Wie ktoś co może być przyczyną Jak wyciągnę rolki które nakładają toner na kartkę to widać na niej pasy tonera ale jak je wyczyszczę pojawiają się znowu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2011 16:51   

Powrót do góry

huberto233
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 13 Lis 2011 00:35   

Re: Niebieskie pasy na wydruku - Ricoh7200

Twoja rolka ktora czyscisz nazywa sie bebnem i ten pewnie czyscicsz. Pod nim znajduje sie nastepna rolka nazywana rolka ladujaca ktora jest czyszczona przez nastepna troszke w formie gabki. Po pierwsze rolka ladujaca musi byc czysta bo on a przenosi ladunki na beben itd otd. Moze b yc tak ze za duzo toneru jest tym ukladzie a spowodowane jest to po prostu zuzyciem tzw nosnika ( znajdujacego sie w zespole obok. Moze byc tak ze czyscisz rolke od tego wlasnie nosnika z zesolu developera, a to juz jakby jest bezcelowe bo tam akurat toner ma byc .

Jadac od prawej strony masz zespol developera potem bebna itd az do czarnego. ZZespol bebna od koloru musisz rozebrac i wyczyscic i sprawdzic. Jak nic nie bedzie dawalo to zespol developera do wymiany,

Pozdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2011 00:35   

Powrót do góry

Nightwing
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Opolskie

Post#3 15 Lis 2011 14:29   

Hmm czy toner jest oryginalny ? Widziałem już coś takiego w 2232c czyli kopiarce na bazie tej drukarki. Problem co chwile wracał do momentu wymiany toneru i przetrawieniu starego przez system
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lis 2011 14:29   

Powrót do góry

dlucik
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 Post autora tematu 23 Lis 2011 22:52   

nie wiem czy to jest jakąś wskazówka ale zamieniłem bębny (czarny z niebieskim ) i teraz mam podobne kreski tyle że czarne. Co czyścić albo co wymienić?

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Przetarłem bębny, wyczyscilem te folię która dociska kartkę i efekt jest taki jak na zdjęciu. Muszę się pozbyć jeszcze tej kreski, macie jakieś pomysły?

Powrót do góry

Romeoo
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Rzeszów

Post#5 23 Lis 2011 23:54   

Tak jak wspominali poprzednicy: brudna rolka ładująca, popuszcza listwa itp. Najlepiej poszukaj nowy zespół bębna, do tych maszyn są tanie jak barszcz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Niebieskie pasy na wydruku - Ricoh7200
Strona 1 z 1