Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz 12V, 0.5W do puszki podtynkowej

zajjar 13 Lis 2011 20:26 2832 5
  • #1 13 Lis 2011 20:26
    zajjar
    Poziom 7  

Witam,

potrzebuję kupić zasilacz 12V, 0.5W (na napięcie wejściowe 230V), który zmieści mi się do puszki podtynkowej 60cm. Kupiłem lampy schodowe ozdobne LED, montowane do puszki ale nigdzie nie mogę kupić takiego zasilacza, który zmieści się w takiej puszcze razem z tą lampą i ją zasili. Sama lampa wygląda tak: lampa

Co prawda kupiłem już na próbę taki zasilacz:
    zasilacz
    ale niestety to "cudo" nie mieści się do puszki, nawet po zerwaniu obudowy aluminiowej. Widać chińczycy nie widzieli chyba nigdy na oczy naszych puszek :-/ Niestety nie mogę go wyciągnąć w całości z tej puszki, bo wszystkie jego elementy zostały w niej zalane jakimś "klejem" :-/
    Poza tym jest on 10 watowy i przez to pewnie taki "duży", a mi zależy na jego gabarytach i może mieć on zdecydowanie mniejszą moc.

Proszę o wskazanie zasilacza i sklepu w którym mogę go zakupić, tak jak pisałem, dla mnie jest ważne aby był on jak najmniejszy.
    Gdzieś kiedyś słyszałem, że istnieją zestawy do samodzielnego montażu takiego zasilacza, tj. płytka + elementy ale tego również nie mogę znaleźć.

Bardzo proszę o pomoc.

• #3 13 Lis 2011 21:11
    zajjar
    Poziom 7  

Dzięki Błażej za pomoc.

Tego Skoffa widziałem ale niestety jest 10V dlatego go odpuściłem :-(
    Poza tym jest podobny do tych co już kupiłem, więc tym bardziej mnie nie przekonał...

... ale ten KANLUX wygląda ciekawie... przymierzyłem go "na oko" do puszki i wydaje się, że powinien się zmieścić, chociaż jest bardzo kanciasty. Będę go chyba musiał zamówić i przymierzyć na żywo. Moc jest wystarczająca, bo "aż" 3W, więc dla mnie super.

Dziękuję Ci za pomoc i pozdrawiam.
    Dam znać jak to wygląda na żywo, chyba że ktoś jeszcze coś mniejszego mi doradzi.

• #4 14 Lis 2011 08:36
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Możesz zastosować do tego celu zasilacz beztransformatorowy. Dokładny opis masz tu . Sam to kiedyś "robiłem" i przy zastosowaniu kondensatora "x" o wartości 2,2µF miałem na wyjściu ciut ponad 100mA przy wstępnym obciążeniu 100k ( mierzyłem wtedy jeszcze miernikiem analogowym). Tylko rezystor R1 musisz zastosować większej mocy (1 ÷ 2W) bo się grzeje. Oczywiście "zenerka" tez na odpowiednią moc.
    Pozdrawiam.

• #5 14 Lis 2011 21:46
    zajjar
    Poziom 7  

Dzięki Bonkot za pomoc.
    Zamówiłem już zasilacz, który polecił mi Błażej. Jeżeli jednak nie będzie mi pasował, to w ostateczności użyję schematu, który podesłałeś ;-)
    Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme