Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 14 Lis 2011 15:09
    Grzegorz_n
    Poziom 15  

Witam :)

Bardzo proszę o pomoc :)

Nie mogę otworzyć klapy bagażnika. Naciskam przełącznik, który prawdopodobnie uruchamia w sposób elektryczny zamek, i słychać jedynie klikanie przełącznika. Nie ma żadnej innej reakcji.

Nie wiem jak dostać się do bagażnika w inny sposób?
    Może jest do tego zamka jakiś osobny bezpiecznik? Jaki i gdzie?

Może ktoś z Was miał do czynienia z takim przypadkiem i mógłby coś zasugerować?

Z góry dziękuję za każde info.

Pozdrawiam :)
    Grzegorz

• #2 14 Lis 2011 18:33
    Emileqq
    Poziom 16  

Bezpiecznik jest osobny i jest tam gdzie reszta bezpieczników ( pod kierownicą tak bardziej z lewej strony) . Pyka sam przełącznik ? Czy pyka zamek?

• Pomocny post
    #3 14 Lis 2011 21:19
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Otwierasz tylne oparcia i nurkujesz do bagażnika z śrubokrętem i lampką na czole, otwierasz bagażnik (jest dojście nie pytaj jak, pomyśl), oglądasz przelotkę między klapą a nadwoziem czy przewody jeszcze całe (wszystkie czarne) lub rozbierasz skorodowany przycisk (uwaga małe elementy się wysypią) czyścisz go lub wymieniasz.

Jeśli zadanie Cię przerasta, daj zarobić elektrykowi samochodowemu w Twojej okolicy.

• #4 14 Lis 2011 22:42
    Grzegorz_n
    Poziom 15  

Witam ponownie i dziękuję za odzew :)

Emileqq napisał:
    Pyka sam przełącznik ? Czy pyka zamek?
    Pyka sam przełącznik, dlatego pytałem o jakieś bezpieczniki. Super, że jest osobny - będę jutro szukał.

Przemo9826 napisał:
    Otwierasz tylne oparcia i nurkujesz do bagażnika
    Właśnie tutaj jest problem, bo mam cały bagażnik zawalony ciężkimi rzeczami, aż pod sam dach. Mam nadzieję, że to bezpiecznik, bo jak nie, to szykuje mi się niezła jazda.

Przemo9826 napisał:
    rozbierasz skorodowany przycisk
    Rozumiem, że jak nie będzie to bezpiecznik, to jest szansa, że przycisk, a nie od razu cały zamek?

Przemo9826 napisał:
    eśli zadanie Cię przerasta, daj zarobić elektrykowi
    Nie... no pewnie dam sobie radę. Ważne, że coś już wiem i że wstępna diagnoza postawiona.

:)

• #5 14 Lis 2011 23:21
    panam
    Poziom 29  

Posłuchaj przema, to jedyny sposób do otworzenia tego

• #6 14 Lis 2011 23:31
    zeimp
    Moderator Samochody

Grzegorz_n napisał:
    Ważne, że coś już wiem i że wstępna diagnoza postawiona.

Nie kolego, nie wstępna, tylko całkowita, tu już nie ma co dodawać! Trzeba tylko działać, czytając ze zrozumieniem. A co do:
    Przemo9826 napisał:
    daj zarobić elektrykowi samochodowemu

To tak naprawdę często jest też oszczędność dla właściciela pojazdu ;)

• #7 15 Lis 2011 14:39
    Grzegorz_n
    Poziom 15  

Grzegorz_n napisał:
    Emileqq napisał:
    Pyka sam przełącznik ? Czy pyka zamek?
    Grzegorz_n napisał:
    Pyka sam przełącznik, dlatego pytałem o jakieś bezpieczniki. Super, że jest osobny - będę jutro szukał.
    Nie ma osobnego bezpiecznika, a przynajmniej tak wynika z opisu na tablicy bezpiecznikowej.

Profilaktycznie też przejrzałem wszystkie bezpieczniki - wszystkie sprawne, tak więc zabieram się do "włamywania" do bagażnika, a potem zgodnie z Waszymi sugestiami.

:)

• #8 22 Lis 2011 16:47
    Grzegorz_n
    Poziom 15  

Witam ponownie :)

Problem rozwiązany :) Przerwany jeden drucik pomiędzy klapa a nadwoziem. Zlutowałem, zaizolowałem i działa jak należy.

Wielkie podziękowania dla Przemo9826 :):):)

Pozdrawiam :)
    Grzegorz

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty