Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

logitech z-5500 - przywrócenie do życia

prentek 14 Lis 2011 21:28 4983 9
  • #1 14 Lis 2011 21:28
    prentek
    Poziom 2  

Witam,
    kupiłem okazyjnie zestaw (jak nowy) głośników logitech z-5500.
    Wszystkie głośniki i subwoofer mają PID: R750, natomiast control pod PID: R108.
    Myślałem że to problem niekompatybilności bo po włączaniu na wyświetlaczu pojawiają się cztery ciemne kwadraty w dwóch rzędach po prawej stronie wyświetlacza, po czym znikają losowo pionowe pasy aż z kwadratów zostaje losowy "kod kreskowy" lub całkowicie zniknie i wtedy już nic się nie dzieje. Wyłączenie zasilania i odłączenie centralki od suba powoduje ponowne pokazanie się kwadracików. Kupiłem używaną centralkę z numerem PID: R842 i na tej centralce po włączeniu wogóle nic się nie pojawia. Dowiedziałem się od działu pomocy Logitech, że obydwie centralki są kompatybilne z moim subwooferem, więc albo problem leży po stronie subwoofera albo obydwie centralki są wadliwe. Na początek sprawdziłem bezpiecznik oraz rozkręciłem subwoofer (na płytce jest PID R748) oraz wygląda jakby już wcześniej były przylutowane układy CN5023, CN5024, CN5025i jeszcze jeden które zaznaczyłem na zdjęciu. Proszę o pomoc, co najpierw sprawdzić, żeby przywrócić ten zestaw do życia?

• #2 16 Lis 2011 18:37
    prentek
    Poziom 2  

dziś sprawdziłem złącze DB15 i okazało się że nie mam napięcia na pinie nr 10 - +8V logic supply out .

co mogę samodzielnie dalej sprawdzić?

• #3 18 Lis 2011 09:57
    prentek
    Poziom 2  

jaki jest model układu odpowiedzialnego za stabilizację 8V? Układ podłączony jest do radiatora z prawej strony w pozycji U10, zaznaczyłem go na zdjęciu (zdjęcie z innej wersji wzmacniacza z internetu).

Napięcie z transformatora (dwa niebieskie kable) wchodzące na układ mam poprawne 14,5V więc wina leży w obwodzie tego układu. Dodam, że jak wzbudzę pin nr 10 napięciem 8V zestaw powraca do życia, dlatego proszę o pomoc.

• #4 29 Wrz 2013 12:45
    mackruk
    Poziom 10  

Witam, udało Ci się to naprawić? Mam ten sam problem.

• #5 28 Cze 2014 01:03
    YetiRG80
    Poziom 9  

prentek Znalazłeś te 8v. Mam ten sam problm

• #6 22 Sie 2014 10:38
    YetiRG80
    Poziom 9  

U mnie padło uzwojenie w trafie 14.6v. Kupiłem zasilacz AC/AC 15v 1A. Podpiąłem go zamiast zasilania z trafa.

• #7 21 Lut 2015 13:07
    jasio-bga
    Poziom 1  

witam potrzebuje oznaczenia tego stabilizatora oznaczonego na foto jako U10

• #8 14 Lis 2016 17:52
    mika6
    Poziom 9  

Temat stary ale się może komuś przyda U10 to LM217. Odpowiedzialny za +8V w control pad. Dobrze jest zmienić tego dużego elektrolita przy tym zasilaczu gdy pad się dziwnie zachowuje n/p po załączeniu sam się wyłącza.

• #9 09 Mar 2017 11:55
    Andrzej_RATM
    Poziom 12  

Kwesita wyłączania się sprzętu związana jest z chłodzeniem bądź uszkodzeniem stabilizatora LM217

• #10 14 Mar 2017 15:14
    Andrzej_RATM
    Poziom 12  

W moim przypadku utrata dźwięku na wszystkich głośnikach związana była z przywarciem sygnału mute które powinno wynosić w granicach 4,6-5V (odblokowanie końcówki) na WA120 płytki gniazd i WA86 (ten sam sygnał) płyty głównej subwoofera. Przyczyną była zwarta końcówka mocy, która rykoszetem pociągnęła za sobą pozostałe 6 szt. Przywarcie na nodze 10 każdej z końcówek. Po wymianie wszystkich układów sprzęt ożył. Sprzęt nie posiada zabezpieczenia przeciwprzepięciowego w momencie wybuchu jakiegokolwiek z układów, uszkadzając jak wspomniałem pozostałe. Końcówka U7 nie jest sprzężona nogą 10 z pozostałymi i działa na innym sygnale mute i dlatego w moim przypadku jako jedyna przeżyła.
    W celu diagnozy należy odłączyć przewód WA120 i sprawdzić napięcie zasilania na płytce gniazd i działania funkcji mute ze sterownika cyfrowego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME