Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Promatic 2 brama Hormann - Nie domyka się. Od dołu pozostaje szpara 1 cm.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Automatyka- Automatyka Ogólna -> Automatyka- Automatyka Bram i napędów. -> Promatic 2 brama Hormann - Nie domyka się. Od dołu pozostaje szpara 1 cm.
Autor
Wiadomość
Xerof0p
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gda

Post#1 Post autora tematu 16 Lis 2011 10:35   

Promatic 2 brama Hormann - Nie domyka się. Od dołu pozostaje szpara 1 cm.

brama Hormann
napęd Promatic 2

Obniżyłem próg na wjeździe do garażu o jakieś 2 cm. Teraz nie domyka się brama. Nie wiem jak to zrobić, żeby brama się domykała.

Monter bramy powiedział mi przez telefon, jak włączyć automatyczne ustawienie się bramy: wyjąć wtyczkę zasilania, wcisnąć i przytrzymać przeźroczysty przycisk, włączyć wtyczkę zasilania, nie puszczać przeźroczystego przycisku przez 3 sek.

Ale to nie działa. Owszem brama wówczas się jakby ustawia automatycznie, tzn wykonuje tę procedurę ustawiania, miga biała lampka. Jednak ani w trakcie tej procedury ani po niej i tak brama nie zjeżdża w dół dostatecznie nisko i pozostawia szparę ok. 1 cm.

Jest na to jakaś rada?
Z góry dziękuję
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2011 10:35   

Powrót do góry

KS2507
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: LOMZA

Post#2 16 Lis 2011 17:34   

Re: Promatic 2 brama Hormann - Nie domyka się. Od dołu pozostaje szpara 1 cm.

Musisz wyregulować rolki w bramie zwłaszcza górne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2011 17:34   

Powrót do góry

Xerof0p
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gda

Post#3 Post autora tematu 16 Lis 2011 17:56   

Re: Promatic 2 brama Hormann - Nie domyka się. Od dołu pozostaje szpara 1 cm.

Był u mnie fachowiec. Faktycznie chodziło o odpowiednie poprzesuwanie górnych kółek. Co więcej , to trzeba regulować przy opuszczonej bramie, tak nisko jak ma potem zjeżdżać. Te rolki trzeba przesunąć do góry na maxa, tzn aż napotkają na opór prowadnicy. Nareszcie wiem, jak to działa.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Automatyka- Automatyka Ogólna -> Automatyka- Automatyka Bram i napędów. -> Promatic 2 brama Hormann - Nie domyka się. Od dołu pozostaje szpara 1 cm.
Strona 1 z 1