Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

koltec necam III gen, saab 97, 2.0, brak wolnych obrotow

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> koltec necam III gen, saab 97, 2.0, brak wolnych obrotow
Autor
Wiadomość
podwys
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 18 Lis 2011 19:10   

koltec necam III gen, saab 97, 2.0, brak wolnych obrotow

w tej instalacja wymieniłem membrany w reduktorze i rozdzielaczu, instalacja jest szczelna, filterki tez zmienione, sa tam dwa imbusy ktore reguluja napiecie sprezyny membrany z jednej i z drugiej strony, po srodku reduktora.
Jeden z nich bezposrednio dziala na zawor gazu podnoszac go, a drugi na sprezyne membrany.

objaw - auto gasnie w momencie schodzenia z wysokich obratow na niskie

teraz mam pytanie czy zawor ktory jest w reduktorze jest otwarty czy zamkniety w momencie jak nie dzialaja na niego zadne siły - jak jest nie wciskany, probuje wyregulowac go ta sruba jedna i druga ale słabe rezultaty

moze jakies inny chwyty ktos ma na regulacje bo ja nie widze niczego juz innego.

prosba o wskazówki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2011 19:10   

Powrót do góry

kubiec1
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Kielce

Post#2 18 Lis 2011 21:08   

Re: koltec necam III gen, saab 97, 2.0, brak wolnych obrotow

Śrubami regulacyjnymi ciśnienia gazu w Koltec Necam nie ustawia się wolnych obrotów. Obroty reguluje sterownik za pośrednictwem silnika krokowego. Sprawdź silnik krokowy, czy element roboczy zakończony stożkiem nie obraca się wokół własnej osi. Jeżeli tak wymień silnik krokowy i będzie po problemie. Silniki w dobrej cenie kupisz np. na http://www.kuk.etpro.pl/product/Koltec-Necam-EGI-silnik-krokowy-rozdzielacza,kol006#
Pozdrawiam :)
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kołobrzeg

Post#3 18 Lis 2011 21:21   

Ja spotkałem się z podobnym problemem i lekarstwem okazała się wymiana zaworków (dysz).
Problem wyglądał o tyle inaczej że silnik też gasł po zejściu z wysokich obrotów ale jeśli się go wyrównywało pedałem gazu tak żeby nie zgasł to udawało się doprowadzić do jałowych obrotów, ale widoczne i słyszalne było że cylindry nie pracują równo.
Powrót do góry

kubiec1
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 18 Lis 2011 22:07   

kwok napisał:
lekarstwem okazała się wymiana zaworków (dysz).

Nie wiem czy piszemy o tej samej instalacji Koltec EGI? W niej nie ma zaworków, są natomiast wtryskiwacze, czy jak kto woli pseudowtryski. Problemu we wtryskach należy upatrywać wyłącznie, jeśli silnik po powolnym sprowadzeniu do obrotów poniżej 1,2 tyś wykazuje nierówną pracę, sprawia wrażenie, jakby nie pracował na wszystkich cylindrach.
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kołobrzeg

Post#5 18 Lis 2011 22:15   

Właśnie te "pseudowtryskiwacze" miałem na myśli i objawy takie jak napisałeś tyle że ten co na mnie trafił sam na wolne nie schodził - trzeba było pomagać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2011 22:15   

Powrót do góry

podwys
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 19 Lis 2011 10:08   

silnik krokowy jest ok, nic sie nie rusza i ma po 50 omow na kazdej cewce

wiec jak wykrecam ta srube to wiecej gazu daje czy mniej?
jest taka sytuacja ze jak otworze pokrywe ta czarna nad przepustnica od powietrza, lekko podniose i bedzie niedomknieta to ma wysokie obroty,
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2011 10:08   

Powrót do góry

kubiec1
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 26 Lis 2011 17:01   

Podłącz manometr, ustaw najpierw prawidłowo ciśnienie I stopnia i dopiero wtedy sprawdź ciśnienie na II stopniu. Nie bardzo wiem, o jakiej czarnej klapce piszesz. Zamieść na forum foto, to może wyjaśni się o co chodzi. Pozdrawiam :)
Powrót do góry

tomek223344
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 21 Gru 2011 16:42   

panowie mam taki problem. wykrecilem silniczek krokowy z rozdzielacza i wyleciala mi sprezyna i kilka czesci. co tam powinno sie znajdowac i jak to poskladac. prosze o pomoc
Powrót do góry

kubiec1
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 21 Gru 2011 18:48   

Fotka rozdzielacza z elementami w załączeniu. Pozdrawiam :)

Załączniki:
Powrót do góry

tomek223344
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 22 Gru 2011 10:57   

dzieki wielkie,a caly rozdzielacz mozna rozkrecic i wyczyscic samemu? bo slyszalem ze przezto sa klopoty z obrotami
Powrót do góry

kubiec1
Poziom 12
Poziom 12

Post#11 22 Gru 2011 20:41   

Oczywiście, że można. Polecam zakup zestawu naprawczego rozdzielacza w sklepie www.kuk.otwarte24.pl który do końca grudnia jest premiowany bezpłatnym poradnikiem: Naprawiam i serwisuję instalację Koltec / Necam.
Powrót do góry

IZYK
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: rawa

Post#12 23 Gru 2011 23:00   

Ja regulowałem parownik coltec przy pomocy testera sondy lambda uboga -bogata mieszanka.Ale też i zwykłym multimetrem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2011 23:00   

Powrót do góry

kubiec1
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 24 Gru 2011 09:17   

Sorry IZYK, ale w opisany sposób to można wyregulować instalację I generacji. W koltec sterownik sam kontroluje sygnał z sondy lambda i na bieżąco koryguje dawkowanie gazu, zatem próba ustawienia reduktora wg opisanej przez ciebie procedury jest z góry skazana na porażkę. Na reduktorze ustawia się wyłączne ciśnienia, a miernik możesz kupić np. na www.kuk.biz.pl
Powrót do góry

IZYK
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: rawa

Post#14 24 Gru 2011 09:55   

Zgadza się, ale w ten sposób mogę sprawdzić wstępnie jakie jest ciśnienie na parowniku. Wtym przypadku wydaje się być za wysokie bo za bardzo przymyka.Sprawdził bym też szczeliny na cylinderku rozdzielacza czy nie są zasyfione lub czy tłoczek się nie zaciera w momecie zamykania.
Powrót do góry

kubiec1
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 24 Gru 2011 21:11   

Tak, a to ciekawe -> to powiedz jakie jest to ciśnienie i na którym stopniu? Na pierwszym czy na drugim? Zawsze staram się być grzecznym i pomocny dlatego proszę o to, by nie udzielać pseudo rad, które wprowadzają w błąd. Są opisane procedury testowe, zadane ciśnienia na I i II stopniu i tego należy się trzymać. Jeżeli już szkoda ci 90 zł na miernik ciśnienia to podjedź do gazownika i poproś o ustawienie ciśnień.
Powrót do góry

podwys
Poziom 6
Poziom 6

Post#16 Post autora tematu 29 Cze 2014 05:03   

U mnie w tym problemie skaczacych obrotów i regulacji tego defektu siłą nacisku na parownik to te czynności nic nie dały. Wymieniłem cały prawnik na allegro kupiłem i jest ok
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> koltec necam III gen, saab 97, 2.0, brak wolnych obrotow
Strona 1 z 1