Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Led z tunerem TV Vs Telewizor Led .

szarySZO 18 Lis 2011 21:28 5430 10
  • #1 18 Lis 2011 21:28
    szarySZO
    Poziom 10  

Witam

Ciekawa batalia czym to się różni co lepsze ??

Mam dylemat

Już kiedyś szukałem telewizora led od 22 '' do 26 '' .

Został mi polecony taki model Samsung FX2490HD.

http://allegro.pl/okazja-monitor-samsung-fx2490hd-nowy-i1939906560.html

Cena ok 1200 zł

Co mi sie w nim podoba najbardziej ze przez Usb otwiera wszystko co dusza zapragnie .
    Od avi po mkv z dekoderami dźwięku AC3 dolby digital itd .
    Wiec czy to rip z Ble-ray czy oryginalny film HD .
    Bo dobrze rozumuje ze takie pliki to dla niego żaden problem? (tytuły przypadkowe)

- Śmiertelna.Gorączka / Cabin.Fever*2002.LektorPL.AC3.480p.BRRip.XviD
    - Ja, Robot / I, Robot*2004.Lektor.PL.AC3.720p.BRRip.XviD
    -Season of the Witch - Polowanie na czarownice *2011*[BluRay][1080p][Lektor i Napisy]
    - Return of the Jedi (1983) [BluRay.1080p.x264] [Dual Audio] [Lektor, Dubbing i Napisy]
    - Krzyżowy.ogień.2011.Lektor.PL.DVDRiP.XviD

Teraz druga propozycja :
    Telewizor Led LC22LE430E z tego co się orientuje Sharp robi również bardzo dobre telewizory z bardzo dobrym obrazem i parametrami. Otwiera również przez Usb Divx HD.
    Ma podłaczenie pod PC. Full HD .

http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/...egoly_produktu.htm?product=LC22LE430E&cat=111

Cena 849 zł teraz w media markt

Wiec gdzie jest szkopuł.
    Jakie ma plusy Monitor a jakie Tv led.

Zależy mi na bardzo ładnym obrazie i kontraście , żywych kolorach i na możliwie jak najwięcej formatów otwierania filmów przez USB. Nie oglądam telewizji programowej wole obejrzeć dobry film bez reklam i w dobrej jakości .

Co potrzebuje :
    rozmiar 22 '' - 26''
    Usb - jak najwięcej formatów dźwięku i obrazu . ( czy w takich telewizorach , monitorach jest możliwość jakiś aktualizacji kodeków na jakiś czas rok . dwa )
    Obraz : Full HD ( co to jest czym sie to różni : Standard HD ready 1080p / HD TV 1080p w danych technicznych sharpa przy tym jest haczyk Standart Hd ready 1080p a przy HD TV 1080p niema )
    kolory : Zależy mi na bardzo ładnym obrazie i kontraście , żywych kolorach i na możliwie jak najwięcej formatów otwierania filmów przez USB. Nie oglądam telewizji programowej wole obejrzeć dobry film bez reklam i w dobrej jakości

Z góry dzięki za odpowiedzi i czekam na ciekawa dyskusje . Jak najwięcej postów ubarwią temat i dadzą obiektywne spojrzenie na różnice miedzy Monitorem Led a TV Led .

• #3 26 Sty 2012 20:22
    arko07
    Poziom 9  

Widzę że ten Samsung ma matrycę TN co jak dla mnie dyskwalifikuje go jako telewizor, chyba że dla jednego widza bo pod kątem będzie nieciekawie.

• #5 27 Sty 2012 13:53
    jusin
    Poziom 9  

rozumiem to jak coś wybierzesz to daj znać. mi z tego co wyczytałem wydaje się że to zależy czy będziesz częściej korzystał z tego sprzętu jako monitor czy jako telewizor. monitor jest do kompa wiec będzie gorzej odbierał telewizje na pewno niż telewizor. a co do tej ostatniej Twojej propozycji to mi osobiście wydaje się że telewizory najlepsze są panasonica albo sharpa. no a wiadomo że sharpy są tańsze.

• #6 27 Sty 2012 18:50
    szarySZO
    Poziom 10  

u mnie priorytetem jest dobry film przez USB , DVD czy Blurey bo zwykłej telewizji nie oglądam w ogóle. Może kiedyś telewizje N z hdtunerem i pakietem programów dokumentalnych.

Te Sharpy co pokazywałeś wyżej też mi się bardzo podobały. Nawet jakiś czas temu był w media markcie ten model za 849
    http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/...egoly_produktu.htm?product=LC22LE430E&cat=111

Myślałem nad nim ale gdzie wyczytałem ze 26cali to minimum dla FULL HD.

• #8 27 Sty 2012 21:45
    szarySZO
    Poziom 10  

dokładnie to nie wiem nie chce siać nieprawdziwych informacji . ... ale z tego co pamiętam chodziło o jakieś paski czy linie ;)

• #9 20 Kwi 2012 13:31
    black_diablo
    Poziom 9  

Zastanawiam się nad kupnem monitora Samsunga 24" T24A350 i używaniem go wyłącznie jako TV. Potrzebuję TV do małego pokoju.

Za monitorem przemawia głównie to że:
    - małe dwudziestoparo calowe telewizory z podświetleniem LED zwykle nie mają obrazu Full HD natomiast monitory owszem.
    - TV jest droższy

Oglądanie pod kątem ekranu monitora nie jest już problemem ponieważ monitory te mają systemy (np. Magic Angle Vertical) które to umożliwiają.

Małe TV są 50Hz a monitory?

A może ktoś uważa inaczej i potrafi to uzasadnić?

• #10 20 Kwi 2012 16:01
    ankros41
    Poziom 10  

szarySZO napisał:
    ja jeszcze nic nie wybrałem.
    Kupiłem pendriva 16GB wrzucę parę rożnych formatów i długa po sklepach zobaczyć jak to chula na żywo :P
    Bo odpowiedzi w necie jak na lekarstwo .

mam jeszcze coś takiego na oku cena atrakcyjna 899
    http://www.thomsontv.pl/telewizory-z-plaskim-ekranem/seria-t5/24FT4253-tv-24-cale

Sharpy dekodują E-AC3(digital dolby +),Thomson nie wiadomo nie dostałem odpowiedzi.

• #11 21 Kwi 2012 18:34
    B. Greda
    Poziom 14  

Zarówno monitory jak i małe tv są wyposażone w panele typu TN które nie za bardzo nadają się do oglądania telewizji ( chyba że sporadycznie ) . Prawdziwe tv są produkowane od rozmiaru 32 cale ( niektóre firmy robią 26" ale raczej nie fullHD ) i taki telewizor nadaje się do oglądania z odległości 2 metrów , a więc do małego pokoju .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme