X

Laguna 2 - brak reakcji na przycisk START, a radio, navi sie wlacza.

22 Nov 2011 09:02 MCMcBoss
  • #1 22 Nov 2011 09:02
    McBoss
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Renault Laguna 2001 1.9dci

Prosze o porade. Przeczytalem juz mnostwo podobnych tematow i mniej wiecej wiem gdzie szukac przyczyny. Tematy nie dotyczyly jednak konkretnie laguny, a megane z podobnego rocznika, wiec jakby ktos wiedzial co jeszcze moze byc przyczyna braku reakcji na przycisk start to rowniez prosze pisac.

Jednak chcialbym sie dowiedziec czy auto jest w stanie odpalic na "pycha" ??

Po wlozeniu karty do czytnika wlacza sie navi, podswietlenie, radio oraz odblokowuje się kierownica, ale jest calkowity brak reakcji na przycisk 'START' .

Nie chcę katować auta zanim nie bede pewny czy moge probowac na 'pycha'
  • Helpful post
    #2 22 Nov 2011 09:21
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    Nie możesz próbować na pych. Grozi to mechanicznym uszkodzeniem silnika. Usterka jest znana i łatwa do usunięcia. Jak brakuje wiedzy oddaj auto do elektronika.
  • #3 22 Nov 2011 11:13
    McBoss
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    sek w tym ze auto dopiero do mnie jedzie.

powiedz prosze od czego dokladnie zaczac naprawe tej usterki przy objawach jakie wymienilem w pierwszym poscie.
  • #4 22 Nov 2011 23:12
    TomPi
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Pawel wawa wrote:
    Usterka jest znana i łatwa do usunięcia

McBoss wrote:
    auto dopiero do mnie jedzie

czy już przyjechało?

jak dobrze pamiętam - temat był poruszany wielokrotnie na forum (rzadko zaglądam),
    czytając ze zrozumieniem - nie powinno być problemu z rozwiązaniem.
  • #5 22 Nov 2011 23:24
    panam
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Szerze mówiąc bez kontretnych danych nie jest Ci wstanie nikt pomóc chyba , że zgaduje ,bo megane i laguna to zypełnie inne systemy zabezpieczeń, niby to samo (karta ) a jednak nie. Megane nie odpali jak blokada kierownicy nie jest odblokowana( częsty problem), i tu musisz sprawdzić parę parametrów, bo nie lubię pisać książki obsługi w internecie. pozdawiam
  • #6 23 Nov 2011 11:15
    McBoss
    Level 14  
    @panam - jakie parametry sa Ci potrzebne? Napisz to podam dokladnie.

W aucie po wlozeniu karty odpala, radio, navigacja, odblokowuje sie kierownica, jednak jest brak reakcji na przycisk "START"

Auto to Renault Laguna 2001 1.9dci
  • #7 23 Nov 2011 12:02
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    Potrzebne dane z odczytu Clipem, co jest zablokowane i które kalkulatory mają błędy. Masz Clipa?
  • #8 23 Nov 2011 13:18
    McBoss
    Level 14  
    Taki Clip sie sprawdzi w moim przypadku?

Moderated By Pawel wawa:

Nie wklejamy linków do All...o!

• #9 23 Nov 2011 13:24
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    To co pokazałeś to g...wno jest w porównaniu do Clipa.
  • #10 23 Nov 2011 13:37
    McBoss
    Level 14  
    to prosze podaj konkretna nazwe clipa ktory bedzie odpowiedni do odczytu bledow. Nie chodzi mi o najdrozszy z funkcjami jakich nie potrzebuje, tylko najtanszy i taki ktory bedzie w stanie mi pomoc.
  • #11 23 Nov 2011 13:40
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    Nie ma takiej opcji, Clip to Clip. Musi kosztować. Lepiej pojechać na diagnostykę!

Dodano po 1 [minuty]:

To tak jakbyś chciał kupić telewizor plazmę 40 cali ale taki tańszy, co trzy kanały tylko odbiera, bo tyle Ci wystarczy ;)
  • #12 23 Nov 2011 17:09
    McBoss
    Level 14  
    ale co ten kabel ktory wskazalem napewno nie zczyta bledow?

czytalem na innych forach ze ludzie jednak uzytkuja chinszczyzne... =)
  • #13 23 Nov 2011 17:32
    Andiv
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Kupisz kabel, cośtam poszytasz, nakupisz klamotów i tak nie podołasz. Na końcu pojedziesz do fachowca i będzie skamlenie tak drogo, ja już tyle kasy na to auto wydałem.

Najtańsza opcja to warsztat.
  • #14 23 Nov 2011 17:54
    autoas
    Level 41  
    Helpful post? (0)
    A "zapala" się deska po włożeniu karty?
  • #15 23 Nov 2011 18:14
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Zapłonu nie ma, skomunikować się nie będzie potrafił, co za polityka nie odda do naprawy tylko clipa będzie kupywał, bo chce naprawiać a nie wie co naprawiać.... Ręce opadają...

To view the material on this forum you must be logged in.

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Na tym forum wymagamy minimum wiedzy na temat aut oraz minimum własnego wkładu w zlokalizowanie usterki.

Kosz.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products