Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Hannspree SV42. Pomoc przy wyborze.

McSayan 22 Lis 2011 15:15 5382 14
  • #1 22 Lis 2011 15:15
    McSayan
    Poziom 8  

Siemka.

Pisze w imieniu dziadka, który ma zamiar kupić telewizor.

Wielkość to coś pomiędzy 37, a 42 cali i cena do 2000zł +/- 200zł.

Znaleźliśmy w Tesco interesujący telewizorek Hannspree SV42.

Wiadomo wam coś o nim??? Ponoć nowa firma i nie taka zła tylko jak to jest z kolorami u niego bo słyszałem, że są bardzo jasne i nie wiem czy to tak już ma czy to do ustawienia jest.

Zwróciliśmy uwagę ponieważ jest nie drogi, ledowy i w miarę ok jak na nasze oko :D

Moglibyście mi polecić jakieś TV czy tamten by był najlepszy???

Z góry dzięki.

• #2 22 Lis 2011 18:17
    irekr
    Moderator

Dobra rada: nie kupuj sprzętu nieznanych firm o nieznany pochodzeniu.
    Za 1800 zł możesz kupić nieporównywalna jakościowo plazme Panasonica TX-P42CX3E
    Podobnie jest Samsungami czy LG.
    Wystarczy wejść na stronę np. Euro by porównać ceny. Gdzie kupisz to oddzielna sprawa, ale na stronach Euro masz rzetelna informację o wyrobie...

• #3 22 Lis 2011 19:03
    McSayan
    Poziom 8  

Cytat:
    Dobra rada: nie kupuj sprzętu nieznanych firm o nieznany pochodzeniu.

Dzięki za radę ale już sam nie wiem jak mam na to patrzeć. Osobiście używam laptopa Packard Bell, który jest na ogół mało znany, a działa dobrze.

Co wiem o firmie to tylko to, że jest nowa i Tajwańska.

Co z tymi plazmami, LCD? Czym one oprócz rodzaju podświetlenia i zużycia energii różnią?

Słyszałem, że plazmy to badziew więc już się sam pogubiłem.

Sprawdzę sobie tą stronkę co podałeś, a mógłbyś mi polecić jakieś TV?

• #4 22 Lis 2011 19:06
    irekr
    Moderator

Trudno coś poradzić. Gdybym ja kupował to plazmę panasłoika ale wybór należy do Ciebie.
    Generalna zasada: jak masz oglądać to na możliwie największym ekranie. Najlepiej poczytaj opinie o produktach, pozwala wyrobić własne zdanie. I obowiązkowo na stronach różnych sieci jak i na forach niezależnych...

• #5 22 Lis 2011 19:09
    McSayan
    Poziom 8  

A tak do sprostowania mojej wiedzy na temat TV to dlaczego plazmę, a nie LCD czy LED???

Sorka, że tak pytam ale zielony w tych sprawach jestem, a nie chciałbym bubla.

Mógłbyś mi jeszcze podać różnice np. między 50Hz, a 100Hz i 200 blb Intelligent Frame Creation Pro?? oraz różnice między FullHD, a HD Ready i jakie te parametry brać???

(wiem, że te Hz to jest częstotliwość odświeżania ale po co ona jest to nie wiem :| )

Jak by co to telewizorek ma być do oglądania na wieczór (dziadek nie jest maniakiem telewizyjnym lecz nieraz filmy też sobie ogląda)

• #6 23 Lis 2011 09:49
    irekr
    Moderator

Żaden ekran LCD nie da tej jakości obrazu co da plazma. Chociaż róznice systematycznie sie zmniejszają
    LCD/LED to nic innego jak podświetlana kolorowa folia, plazma to świecąca tafla szkła.
    Współczesne ekrany LCD/LED i tak są już znacznie lepsze niż pierwsze produkty, ale LCD/LED zawsze ma ograniczenia kąta patrzenia na ekran. Dobry obraz jest tylko na dość wąskim kącie patrzenia z przodu. Chociaż w najnowszych jest z tym znacznie lepiej.
    Plazma jest widoczna tak samo, niezależnie pod jakim kątem patrzysz.
    Jak światło pada na ekran LCD/LED to często niewiele na nim widać, na ekranie plazmowym widać zawsze.
    Ale technika idzie do przodu. Pierwsze plazmy pobierały niesamowite ilości prądu - rzędu setek watów, nowsze już pobierają znacznie poniżej 200 W. Ale i tak ekran jest dość ciepły. Ekrany LCD/LED też udoskonalano i już teraz mniej wymagający widzowie często nie widzą różnicy miedzy tymi ekranami. Dla osób starszych o gorszym wzroku te różnice są już prawie niewidoczne.
    Różnic miedzy LED a LCD polega na sposobie podświetlania folii ekranowej: LCD jest podświetlany specjalnymi świetlówkami, LED białymi diodami świecącymi rozmieszczonymi za folia obrazową i specjalną folia rozpraszającą. LED/LCD pobierają tyle samo energii dla scen jasnych i ciemnych (jeżeli nie stosują dynamicznego podświetlania), plazma im scena jaśniejsza tym pobór jest większy.
    Te częstotliwości odświeżania to już metody wyświetlania matrycy, generalnie im częstotliwość większa tym oko mniej się meczy.
    Intelligent Frame Creation Pro to jedna z technologii tworzenia dodatkowych ramek obrazowych pozwalających na uzyskanie bardziej płynnego obrazu. Lepiej jak jest coś takiego.

Ale największa różnica to jest miedzy HD a HD Ready. Ekran HD ma taką rozdzielczość jak nadawany obraz HD, HD Ready oznacza że odbiornik pokaże obraz HD ale jego ekran ma mniej linii w pionie i mniej pikseli w poziomie i obraz zostanie przeskalowany. W efekcie linie ukośne bywają żąbkowane , linie poziome czasami skaczą, i dzieje się tak dla obrazu tak HD jak i SD.
    Różnica miedzy w cenie miedzy HD a HD Ready jest stosunkowo niewielka, dlatego lepiej jest kupić Full HD...

To tak w dużym skrócie i pewnym uproszczeniu.

Najlepiej będzie jak udasz się do jakiego dobrego salonu i poprosisz o prezentacje kilku odbiorników, tak plazmy jak i LED/LCD. Ale by prezentacja nie opierała się na pokazach obrazów promocyjnych z płyty (te sa specjalnie preparowane by obraz był szczególnie piękny ale nie było widać błędów rozdzielczości) a normalnego i tego samego obrazu z normalnej naziemnej TV.

Pewnego razu jeden z moich znajomych poprosił mnie także o pomoc przy zakupie. I też chciał popatrzeć na kilka modeli.
    Oczywiście z oglądaniem obrazu z TV były bardzo poważne problemy;" nie jesteśmy gotowi, to będzie wymagało czasu na przygotowania"... itp itd. Specjalnie tego czasu nie mieliśmy to poprosiłem czy mogą nam odtworzyć z przyniesionej płyty DVD kawałek filmu...
    Tego już nie mogli odmówić, bo odtwarzacz stał obok z materiałami promocyjnymi.
    Odpaliliśmy jeden z odcinków czarno-białej "Stawki Większej niż Życie", nagranej zresztą na płytę DVD z normalnego programu TVP. Wybór był bardzo szybki. Nawet nie musiałem niczego tłumaczyć znajomemu, sam zauważył różnice.

Dlatego zachęcam przed zakupem dokładnie samemu zapoznać się ze sprzętem, poczytać na forach internetowych, popatrzeć po znajomych itp itd. Ja mam w domy plazmę panasłoika 46 cali z serii G i nie narzekam....

• #8 23 Lis 2011 17:00
    McSayan
    Poziom 8  

irekr; wielkie dzięki za wyczerpujący tekst :D

Mógłbym prosić o GG jeśli je pan ma bo by było szybciej jeśli bym coś znalazł.

Są jakieś filmiki testowe, które mógłbym nagrać na np. dwie pamięci przenośne i aby było widać wyraźne różnice jeśli dogadałbym się ze sprzedawcą na odtworzenie tego filmiku??

Co myślicie o tym:

LG 32LV4500

lub takim samym tylko, że 37cali? (LG 37LV4500)

Powiedziałbyś mi jeszcze dlaczego koleś w Neonet powiedział mi, że do oglądania filmów w jakości HD potrzebny jest telewizor minimum 42 cale?

• #9 23 Lis 2011 19:10
    irekr
    Moderator

Zdecydowanie lepiej wygląda taki obraz na większych ekranach. Po prosty aby widzieć różnice między HD a SD trzeba wtedy siedzieć bardzo blisko. Dla ekranu 37 cali aby w pełni docenić przewagę HD trzeba siedzieć max 2 metry od ekranu, dla ekranu 46 cali to już ponad 3 metry.
    A jak płacisz za przekaz HD to warto by go dobrze widzieć.
    Mam gg ale bywam tam bardzo sporadycznie. PW na elektrodzie to równie szybka metoda kontaktu.
    Jak już kupujesz dobry telewizor to zawróć uwagę na nieco inne parametry. Np obsługę DLNA, złącze sieciowe, wbudowana obsługę internetu itp i td. Dziś taki telewizor jest tylko prostym odbiornikiem, ale już niebawem będzie głównie terminalem multimedialnym.

• #10 23 Lis 2011 23:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Chyba nie tak. Te wszystkie bajery można zawsze dokupić oddzielnie , w dvd, blu rayu itp.
    Ale jakości obrazu się nie dokupi.
    Ponieważ kasa jest mocno ograniczona to wybór okrojony jest na maxa :
    Panasonic 42S30
    Samsung 40D5500
    Sharp 40LE 630
    Sony 40 EX 500
    Panasonic 37E30

• #11 24 Lis 2011 16:09
    McSayan
    Poziom 8  

Te wszystkie bajery to tak nie do końca są potrzebne, ponieważ dziadek nie ma internetu gdyż jak miał to z niego bardzo rzadko korzystał więc był to bez sens.

Cytat:
    Panasonic 42S30
    Samsung 40D5500
    Sharp 40LE 630
    Sony 40 EX 500
    Panasonic 37E30

Co myślicie o tamtych co wcześniej podałem??? (LG 32LV4500, LG 37LV4500)

Dziadek mi mówi, że nie chciałby plazmy bo bierze dużo prądu.

Znalazłem jeszcze w mediaexpert Sony 40 cali LCD KDL-40BX420 za 1699zł po przecenie z 2299zł.

Co do jakości przesyłu danych to na dzień dzisiejszy dziadek nie chce brać pakietu HD tylko kupić antene cyfrową (nie analogową), na której by było bodajże 13 programów w dużo lepszej jakości niż na zwykłej analogowej.

Nie wiem czy ona się tak nazywa ale mam taką i działa super.

Czy 40cali nie będzie za dużo jeśli się siedzi z 2,5metra od TV???

Cytat:

Są jakieś filmiki testowe, które mógłbym nagrać na np. dwie pamięci przenośne i aby było widać wyraźne różnice jeśli dogadałbym się ze sprzedawcą na odtworzenie tego filmiku??

• #12 24 Lis 2011 17:18
    irekr
    Moderator

40 cali w formacie 16:9 to taka sama wysokość ekranu jak dla kineskopowego telewizora 26 cali. Odległośc 2.5 metra wcale nie będzie za daleka ani za bliska.

Taki telewizor podłączasz do normalnej anteny naziemnej i masz na już kilkanaście programów TV... w cyfrowej jakości. I to w ramach abonamentu, chyba że dziadek jest już z abonamentu zwolniony...

• #13 08 Gru 2011 22:30
    McSayan
    Poziom 8  

Witam po przerwie.

Dziadkowie kupili LG 42 LK 430.

Dobry wybór czy szajs???

Dodam, że nie są maniakami i zależy im na dość wyraźnym obrazie.

Cytat:

Telewizor LCD 42 LK 430 LG

Wielkość ekranu (cale) 42
    Rozdzielczość - 1920x1080
    Technologia podświetlenia - LCD
    Współczynnik kontrastu dynamicznego - 100.000:1
    Czas reakcji matrycy - 4 ms
    Kreator obrazu
    Tryb ekspercki według ISF
    Kąt oglądania - 178 / 178 st.
    Mono/Stereo/Dual
    Moc RMS - 10W + 10W
    System dźwięku przestrzennego - Infinite Surround
    Dekoder Dolby Digital
    Czysty głos II
    Dekoder MPEG-4 AVC (H.264)
    Teletekst - 1000 stron
    Multisystem (PAL, Secam, NTSC)
    Złącza bok:
    USB 2.0 - 1 (JPEG, MP3, DivX HD)
    HDMI - 1
    Wyjście słuchawkowe - 1
    CI (Common Interface) - 1
    Złącza tył:
    RF - antenowe - 1
    AV - wejście - 1
    Component - 1
    Scart Full - 1
    HDMI/HDCP - 2
    Cyfrowe wyjscie audio - 1 (optyczne)
    RGB D-sub (15 pin) - 1
    PC audio - 1
    RS-232C - 1 (serwisowy)
    Waga (bez podstawy/ z podstawą /brutto) 13.5/15.1/18.9 kg
    Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)bez podstawy 1023 x 635 x 76.6 mm
    Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)z podstawą 1023 x 685 x 261 mm
    Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)brutto 1108x770x228 mm
    Pobór mocy 184 W

• #14 09 Gru 2011 13:33
    irekr
    Moderator

Nie jest to szajs. Średniej klasy markowy odbiornik z minimalnym wyposażeniem do urządzeń zewnętrznych.
    Jak ma służyć do oglądania TV i czasami do czegoś z DVD czy VHS to w zupełności wystarczający.

• #15 09 Gru 2011 20:25
    McSayan
    Poziom 8  

Dzięki.

Śmiesznie się złożyło bo ciocia kupiła taki sam tylko 37cali.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme