Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VIDEO GRABBER EASYCAP VHS -> DVD

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> VIDEO GRABBER EASYCAP VHS -> DVD
Autor
Wiadomość
xmaatx
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: płock

Post#1 Post autora tematu 24 Lis 2011 14:25   

Witam, kupiłem na pewnym serwisie aukcyjnym taki grabber do przegrywania kaset vhs na komputer:

Wszystko ładnie podłączone magnetowid z grabberem, grabber z komputerem przez USB, dźwięk jest, obraz... właśnie obraz jest ale biało czarny. Da się coś z tym zrobić żeby był kolorowy?
Powrót do góry

Ghost70
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Bytom

Post#2 16 Gru 2011 19:14   

Re: VIDEO GRABBER EASYCAP VHS -> DVD

A próbowałeś zmienić w załączonym sofcie system np. z SECAM na PAL-B lub NTSC lub w odwrotnej konfiguracji?
Powrót do góry

farkas7
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#3 25 Sty 2012 13:19   

Mam problem z podobnym grabberem. Juz go zreszta widziałem w innym temacie. Nazywa się Video DVR Capture. Zawierał płytkę z driverami. Wybrałem swój system (XP), zainstalowałem. Potem zainstalowałem zalecane Ulead Video Studio.. Połączyłem VCR przejściówką SCART-CHINCH z grabberem.
Ulead daje początkowo dobry podgląd (choć bez dźwięku), ale nie przechwytuje, bo twierdzi, że nie ma żadnego sygnału input. Ustawiłem źródło, typ kabla, nawet system (choc tu dziwne, bo kasety sa NTSC, ale kolor podglądu wyskakuje tylko przy ustawieniu PAL)
Spróbowałem uzyć Windows Movie Maker. Ten przynajmniej ściąga obraz, choc z zielonym pasem na dole; ale nadal bez dzwięku.
I co tu robić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2012 13:19   

Powrót do góry

HaJot46
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Chorzów

Post#4 26 Sty 2012 12:25   

farkas7 napisał:

(choc tu dziwne, bo kasety sa NTSC, ale kolor podglądu wyskakuje tylko przy ustawieniu PAL)

Może nie takie dziwne, podnośna koloru dla kaset VHS w systemie NTSC też ma wartość 4,43 MHz jak w PAL-u, a podstawy działania identyczne. Podnośna 3,58 MHz dla NTSC jest używana w analagowym sygnale telewizyjnym.

Miałem do czynienia z grabberem jak w pierwszym poście i takimi samymi efektami.
Na szczęście miałem też kartę telewizyjną z wejściem i wyjściem wideo. Fonię z magnetowidu wprowadziłem przez kartę dźwiękową. Oprogramowanie UVS grabbera jednak się przydało.
Powrót do góry

farkas7
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 26 Sty 2012 15:20   

Hm. Kwestia dźwięku to jedno, mogę sobie z tym poradzić, ale dlaczego Ulead nie chce przechwytywać? Podgląd jest, naciskam Capture i nagle program głupieje, twierdzi, że nie ma co chwytać, do biblioteki zapisuje się pierwszy screen i koniec. Co tu jest nie tak?
Też bym wetknął kartę tv, ale do laptopa trzeba dokupić zewnętrzną - tyle hałasu o głupi sygnał z magnetowidu.

Kiedyś używałem Dazzle DVC 120 z Pinnacle Studio 9. Komputer ledwo dawał radę obciążeniom. Trochę nie chce mi się szukać oprogramowania (bo oryginał się zapodział).
Powrót do góry

farkas7
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 28 Sty 2012 13:11   

Mam nowe spostrzeżenia, może to komuś pomoże. Ulead Studio to słaby program i używając grabbera do przechwytywania vhs lepiej znaleźć coś lepszego, choćby Pinnacle Studio.
Mój grabber ściąga tylko do formatu WMV, przy innych dostępnych w opcjach - program nie widzi sygnału. I to mnie gnębi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2012 13:11   

Powrót do góry

HaJot46
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 29 Sty 2012 12:05   

Opisywana karta telewizyjne z wejściem i wyjściem wideo była używana w komputerze stacjonarnym, tutaj program Ulead Video w niczym nie przeszkadzał. (W orginale był program przechwytujący WinDVD, ale pierwszy właściciel zgubił numer seryjny).
Grabber EasyCap nie współpracuje ani z komputerem stacjonarnym ani z laptopem. Podejrzewam, że ma nieodpowiednie sterowniki albo program przechwytujący.
Więcej nie przychodzi mi do głowy.
Powrót do góry

rosama
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 04 Cze 2012 09:46   

Witam!

Ja też na alle_gro kupiłem używany EasyCap i nie działa. Poradziłem sobie podłączając magnetowid do wejścia karty TV na PCI kablem antenowym. I działa!!!
Materiał o wartości sentymentalnej zgrywam sobie bez problemu. Nie jest to może szczyt jakości, ale mi wystarczy... :-)

Pozdrawiam wszystkich!
Powrót do góry

HaJot46
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 04 Cze 2012 22:40   

Dobrze, że zdajesz sobie sprawę z faktu iż ten sposób ma ujemny wpływ na jakość. Ale jakimś wyjściem z sytuacji jest. Z taśmy VHS to i mój sposób niewiele wskóra.
Powrót do góry

blur
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gliwice

Post#10 02 Sie 2012 12:48   

Czy ten tuner TV na PCI nie posiada wejścia Video ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sie 2012 12:48   

Powrót do góry

HaJot46
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 02 Sie 2012 13:24   

Autor postu nie wspomina o wejściu Video. Wygląda na to, że magnetowid podłączył do gniazda antenowego karty TV. Można i tak.
Powrót do góry

artmas
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: lublin

Post#12 29 Gru 2013 13:40   

Ghost70: mam do ciebie pytanie, ponieważ kupiłem sobie takie urządzenie, podłączyłem, ale program, który był na płycie nie wykrywa mi magnetowidu. Wiesz może jak to naprawić?
Powrót do góry

DarekPhilips
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Śląsk

Post#13 29 Gru 2013 14:07   

Koledzy , ten grabber jest coś niedopracowany , i to przerobiłem kilka sztuk , jeden kupiony w lidlu - nie miał fonii, następny w markecie z owadem , w ogóle nie działał , nic co mogło przechwycić obraz nie potrafiło go ugryźć :( , oddałam jeden i drugi jako niesprawne ,pieniążki zwrócili . Do zgrywania próbowałem zaprzęgnąć i pinacle studio , win DVR , ale najlepszy jest VirtualDub .I nagle mnie oświeciło że mam starą kartę TV Vivo na PCI Lifeview na Philipsie Saa7134 bodajże , wsadziłem w kompa win 7 ściągnął stery , popiołem VHS'a i szok , działa , zgrywa czy Virtual Dubem czy nawet Windows Video Maker , bez problemu zgrywam czy to do MPG2 czy do Avi , Więc jeśli macie chodź płyte z jednym wolnym PCI , to warto zainwestować w taką starą kartę PCI , i na 100% zadziała , tym bardziej że takie karty na portalach aukcyjnych są po 10~20zł wystawione. No ale jeśli posiadasz laptopa i do dyspozycji masz tylko USB to niestety klops :(
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> VIDEO GRABBER EASYCAP VHS -> DVD
Strona 1 z 1