X

Podłączenie 3 fazowej listwy PDU do 3 różnych jednofazowych UPSów

25 Nov 2011 13:54 WAwazr
  • #1 25 Nov 2011 13:54
    wazr
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Jak w temacie, czy można podłączyć trójfazową listwę zasilającej do trzech jednofazowych UPSów?

Listwa ma trzy sekcje (sekcja per faza). Z listwy wychodzi wiadomo L1, L2, L3, N i ochronny. Chcę do niej doprowadzić zasilanie - każda faza ma być podłączona do odrębnego UPSa. L1 będzie z pierwszego UPSa, L2 z drugiego, L3 z trzeciego ale pytanie o N. Czy mogę połączyć N z listwy z Nkami poszczególnych UPSów?

Pozdrawiam
    Radosław Wężyk
  • #2 25 Nov 2011 14:44
    KonradGatek
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Zależy od topologii upsa, pracy z baterii, możliwości pracy równoległej... Co najmniej będzie Ci jeździć częstotliwość. Taniochy za 99,99zł raczej nie.
    Konrad.
  • #3 25 Nov 2011 16:35
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Helpful post? (0)
    Moim zdaniem powinieneś odseparować wyjścia każdego z UPS-ów, tyczy się To L-ki i N-ki
    Miałem kiedyś przypadek, projekt UPS-a jednofazowego, zasilającego rozdzielnię elektryczną z różnicówkami z członem nadmiarowo - prądowym - "N" na zasilaniu UPS-a połączony był z "N" na wyjściu UPS-a - efekt - uszkodzony UPS po załączeniu zasilania.
    pzdr
  • #4 25 Nov 2011 17:14
    Marek_Pe
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Takie połączenie nie za bardzo mi się podoba.
    Co będzie jak UPS przechodzi na pracę z baterii??

Może się zdarzyć, że będzie 3 fazówka z każdą fazą pracującą z inną częstotliwością albo innym niż 120 deg przesunięciem fazowym napięcia........brrrrrr.

Nawet nie próbuję sobie tego wyobrazić.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products