Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tango Negro błąd Er2. Czy ślimak ma jakiś związek z tym?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Tango Negro błąd Er2. Czy ślimak ma jakiś związek z tym?
Autor
Wiadomość
stiff2
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 25 Lis 2011 18:32   

Tango Negro błąd Er2

Witam.Proszę o poradę w sprawie Tango Negro,mianowicie od początku mojej przygody z tym sterownikiem czyli od 2007r. mam cały czas problem,różni "fachowcy"byli u mnie z pomocą i stwierdzali że a to zły opał a to złe parametry itd. ale jak sięgam pamięcią zawsze pojawiał się błąd Er2,raz częściej a raz nie,natomiast teraz potrafi się pokazywać 4 razy dziennie!poczytałem na forum i doradzono abym wymienił kondensator dmuchawy,zrobiłem to i troszkę jest lepiej jednak jak podnoszę obroty dmuchawy z 4 na 6,7,8 to włącza się Er2,a nawet jak nie dotykam dmuchawy to czasem wyskakuje błąd.Zauważyłem że są momenty jakby dmuchawa miała problem z uzyskaniem wyższych obrotów w stanie PRACA i wtedy także pojawia sięEr2,jeśli dzieje się to akurat w mojej obecności to zwiększam obroty(oczywiście wyskakuje Er2) i potem już jest lepiej.Kocioł używany jest 5 sezon i tylko zimą.Jaki może być problem?czy może mieć to związek z kiepskim opałem? (890zł\ton to chyba raczej dobry tym bardziej że pali się u innych znajomych bez problemu),czy ślimak ma jakiś związek z tym?
Moje parametry to: PRA 12 PAU 48 bPo 5 OFS 4 COC 10 PPo 1 CDP 10.
Czy ktoś doradzi?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2011 18:32   

Powrót do góry

markmd
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: katowice

Post#2 25 Lis 2011 21:03   

Re: Tango Negro błąd Er2

Dlaczego nie zwracasz się z tym do producenta. Na pewno uzyskasz lepsze porady niż na forum.
Powrót do góry

stiff2
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 25 Lis 2011 22:09   

Producent poradzi żeby wysłać sterownik i ok 2 tyg dostanę z powrotem naprawiony...super tym bardziej że w nocy jest -5stC
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2011 22:09   

Powrót do góry

markmd
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 26 Lis 2011 10:28   

Nie znam tego sterownika, ale jako producent sterowników uważam, że dmuchawa pobiera nadmierny prąd. Będziesz musiał chyba wymienić całą dmuchawę. Jak instrukcja interpretuje ten error?
Powrót do góry

stiff2
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 26 Lis 2011 10:30   

Jako błąd dmuchawy lub awaria sterownika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2011 10:30   

Powrót do góry

markmd
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 26 Lis 2011 10:35   

Jeśli wymiana dmuchawy nie pomoże to uszkodzenie jest w sterowniku; w obwodzie sprawdzania sprawności dmuchawy. Jest post na ten temat- co wymienić.
Powrót do góry

stiff2
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 26 Lis 2011 10:42   

Widziałem ten post,dziękuję ale jeśli chodzi o moje predyspozycje co do ewentualnej wymiany tych elementów to są słabe także chyba zdam się na fachowca.W chwili kiedy kocioł wchodzi w PRACE to dmuchawa ma problem z ruszeniem z miejsca,jest jej ciężko i wtedy pojawia się Er2,natychmiast podłączyłem dmuchawę na krótko i bez najmniejszego problemu dmuchała,co jest problemem?sterownik?
Powrót do góry

markmd
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 26 Lis 2011 13:39   

Trzeba najpierw sprawdzić dmuchawę (czy wirnik obraca się swobodnie-bez oporów). Podłącz ją kilka razy bezpośrednio do innego zasilania. Zwykle w sterownikach obwód zasilający jest obwodem kontroli sprawności (sygnalizuje błąd).
Nadmierny prąd spowodowany np. oporami na łożyskach może skutkować errorem.
Może to być wina rezystora ograniczającego (pomiarowego) w sterowniku. Zmiana jego wartości również może powodować error. Nie znam tego sterownika i jest to gdybanie na podstawie rozwiązań w innych sterownikach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2011 13:39   

Powrót do góry

stiff2
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 Post autora tematu 26 Lis 2011 14:00   

Dmuchawa podłączona bezpośrednio do prądu obraca się bez problemu,nawet ją odkręciłem i przedmuchałem sprężonym powietrzem więc myślę że jest oki.
Powrót do góry

markmd
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 26 Lis 2011 14:25   

Czyli w sterowniku tkwi przyczyna.
Powrót do góry

ciacho23
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Wieluń

Post#11 02 Gru 2011 21:27   

Witam

Ma Pan problem ze sterownikiem. Niech Pan wymieni mostek prostowniczy na wejściu (RB 157). Podobno za nim pobierany jest sygnał do synchronizacji załączania triaka sterującego dmuchawą. Dlatego dmuchawa nie chce wystartować.

Tango Negro błąd Er2. Czy ślimak ma jakiś związek z tym?

I niech Pan napisze czy pomogło. Pozdrawiam
Powrót do góry

stiff2
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 Post autora tematu 03 Gru 2011 14:15   

Re: Tango Negro błąd Er2. Czy ślimak ma jakiś związek z tym?

Dziękuję za odpowiedź,oddałem do naprawy sterownik,dam znać o efekcie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Tango Negro błąd Er2. Czy ślimak ma jakiś związek z tym?
Strona 1 z 1