Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor pod komputer, 37"-40", 3D-być może

Filemon13 26 Lis 2011 03:48 3667 13
  • #1 26 Lis 2011 03:48
    Filemon13
    Poziom 7  

Na początek chciałbym przywitać wszystkich bo jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Tym którym sie nie chce tego wszystkiego czytać mówie od razu że szukam TV 37"-40" pod PC w bliżej nieokreślonym budżecie z ewentualnością 3D.

A więc szukam telewizora pod mocny sprzęt komputerowy i audio. Głównie chodzi o gry, internet i telewizje cyfrową (z N-ki). Mam nagrywarke Blu-Ray w kompie i obraz chce mieć w na prawde dobrej jakości, a szczególnie czytelność w internecie (jak najlepszą).
    Mile widziana funkcja wyświetlania w 3D choć nie wiem czy telewizory 37" w trójwymiarze są na rynku polskim (będe oczywiście traktował tą funkcje jako dodatek i używał w ramach rozrywki raz na tydzień, nie na codzień). Wielkość jest z góry określona wygospodarowanym miejscem (ew. jeśli miałoby to zaważyć na możliwości wyboru dużo lepszego TV to może przesunie sie w góre czy cóś półke i 40" wejdzie ale to absolutny max).
    Na codzień żyje w świecie komputerów i monitorów i wiem że nie mając na żywo styczności ze sprzętem nie można stwierdzić co najlepsze bo cyferki na papierze nie oddają możliwości sprzętu, więc dla tego pytam sie was o zdanie gdyż jesteście obeznani z różnymi TV.
    Na koniec dodam jeszcze wypełnioną przeze mnie taką "ankiete" by było wszystko jasne.

Odległość od ekranu: 1-1.5m kiedy usiąde przy biurku, 3-4m kiedy usiąde/położe sie na łóżku
    Jak słońce świeci w pokoju: Okna na północ, mała jasność, telewizor bedzie wisiał na przeciwległej ścianie, w rogu pod kątem 30° względem okna
    Wielkość pokoju: 6m x 5m
    Preferowana technologia: LCD-plazma nie nadaje sie do obrazów statycznych (nie do PC),.LED, minimum FullHD i 100Hz (podobno ludzkie oko większego nie zauważy ale widząc w gazetkach 600Hz plazmy te 100Hz to troche mało więc mogłoby być więcej )
    Mój obecny sprzęt: Panasonic TX-P50VT30 E w salonie, monitory 2xEizo Foris do komputera
    Najczęściej oglądane programy: Filmy, sport, motoryzacja, gry (szybkie/dynamiczne)
    Oglądasz w dzień czy wieczorem: Bardziej wieczorem
    Oglądasz przy świetle czy bez: Minimalne, specjalnie gdzieś w tle (pobliżu) by wzrok sie nie męczył (nie pamiętam jak to sie fachowo nazywało)
    Obraz ostry czy łagodny: Ostry przyzwyczajiłem sie
    Matryca błyszcząca czy matowa: Matowa by światło sie nie odbijało patrząc pod różnymi kątami (w ostateczności błyszcząca jeśli może być lepszy tv)
    Preferowana wielkość telewizora: 37-40 cali
    Preferowana marka: Sony, Philips, Samsung, Sharp, Panasonic, LG-popularne, nie mam uprzedzenień ale wśród monitorów Philips i Samsung najlepsze nie są...
    Jakie urządzenia będą podłączone: PC, Xbox360, Dekoder, Kino domowe (składa sie z 29 głośników+amplituner itd.)-jednym kablem
    Jakimi złączami i chcesz je podłączyć: Potrzebne conajmniej 4xHDMI, fajnie jakby znalazło sie jeszcze jedno zapasowe np. do kamery czy cóś
    Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Trudno określić, powiedzmy 30% TV i 70% inne
    Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: Kąty widzenia są istotne-możliwość oglądania z różnych miejsc oraz stały kąt nachylenia do dołu telewizora
    Czego nie lubie: Szerokich ramek wokół matrycy, słabej czerni (w tej cenie to jak i wiele innych mankamemtów już być chyba nie powinno)
    Ma mieć WiFi: Zbędne przy komputerze, aczkolwiek przeglądarka telewizora może być wygodniejsza (czytelność)-tylko w sensie internetu widze opcje wifi
    Ma czytać przez USB filmy: Zbędne
    Jaka platforma: N
    Jaki masz sygnał: Cyfrowy satelitarny
    Ma mieć tuner cyfrowy satelitarny DVB-S/S2
    Ile masz kanałów HD: 34 (All Inclusive)
    Ile godzin dziennie ma grać telewizor: To zależy, pon-pt- do 5h, weekend - do 24h
    Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 (czasami jak zaprosi sie znajomych to i z 7)
    Ma stać czy wisieć: Wisieć
    Jaka klasa cenowa: Nieokreślona -powiedzmy: 5000-6000 zł -może być więcej lub mniej

W gwoli ścisłości jestem pietnastolatkiem i tata pozwolił mi wybrać prezent dla siebie na "gwiazdke", wiedząc że całkiem nieźle radze sobie z elektroniką (komputery).

Moje typy:
    Philips 40PFL8664 H
    Samsung UE40D8090
    Sharp LC-40LU700
    Toshiba 37UL863G
    ??? I don't know...

P.S.
    Jak bedzie coś na prawde dobrego z niższego pułapu cenowego to sie rodzice na pewno nie obrażą ;)

Pozdrawiam :)

• #3 27 Lis 2011 14:35
    Filemon13
    Poziom 7  

Chętnie kupiłbym sobie takie 65" i byłby git :popcorn: Niestety po pierwsze nie mam za bardzo miejsca na takie cudo bo telewizor zostanie wkomponowany w ściane głośników (14 kolumn ustawionych w dwóch piętrach) i tak mam małe przemeblowanie, a jakbym chciał wsadzić 60"< to trzebaby chyba zacząć sprzedawać głośniki bo nie bedzie gdzie ich podziać (a sprzedawanie m.in. rocznych Tonsilów Zeus za pół ceny sie nie uśmiecha za bardzo), po drugie nie widze zbytnio siedzenia przy biurku 1,5m od 65" i pracowania w necie i w ogóle. Mam zbyt dobry wzroki i bede widział pojedyncze pixele.

• #4 27 Lis 2011 17:15
    AxelNext
    Poziom 38  

Filemon13 napisał:
    Samsung UE40D8090
    Tego bym wybrał :!:

• #6 28 Lis 2011 10:38
    konio68
    Poziom 15  

Mam D8000 i jestem w 100% zadowolony spełni twoje wszystkie wymogi.
    U mnie też chodzi pod N-ką i zero problemów.

• #7 29 Lis 2011 06:57
    Filemon13
    Poziom 7  

Powiedzmy że przystane na 37", 40" i 42". Oto co polecili mi na forum HDTV-lista ułożonych od najlepszego do najgorszego wg mnie:
    1.Toshiba 42YL863 4800zł LCD 3D
    2.Panasonic 42VT30 4600zł PDP 3D
    3.Samsung 40D8000 4700zł LCD 3D
    4.Sony 40HX-820 LCD 3D
    5.Sharp 40LE830 3200zł LCD 3D

Jest ogólnie sens dopłacać 500zł do 40D8090? Jest między nim a zwykłym D8000 jakaś istotna różnica?
    I może jakiś Sharp z nowszej serii? LE924?
    Coś jeszcze jest godnego uwagi? np. Toshiba 42YL875G albo Samsung 40C9000?

• #8 29 Lis 2011 09:20
    konio68
    Poziom 15  

C9000 sobie odpuść . To model zeszłoroczny . Obecne serie D mają zdecydowanie lepsze 3D i lepsze podświetlenie matrycy.
    Z tych wszystkich najbardziej multimedialny będzie d8000 . Sonego olej o ile obraz ok to multimedia kuleją .
    Sharp , moim zdaniem przez matową matrycę traci duzo na ostrości obrazu i intensywności a w oświetlonym pomieszczeniu obraz pod kątem robi się mdły.
    Plazma Panasa ok . ale:
    Pobór prądu duzo większy do tego nie uzyskasz takiej ostrości jak na LCD.
    W tym przedziale celował bym na D8000 ma bardzo dobrą ostrość , skalowanie ok, multimedia na maxa a obraz można dowolnie konfigurować.Do tego czerń jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.
    Są lepsze droższe modele ale to juz wydatek 10k i lepiej.
    D8090 niczym się nie różni , o ile dobrze pamiętam to inny kraj przeznaczenia.
    Nie warto dopłacać. d8000 zużywa mi średnio po kalibracji 40-60W . Przy 3D 80-110.

• #9 29 Lis 2011 15:56
    Filemon13
    Poziom 7  

konio68 napisał:
    C9000 sobie odpuść . To model zeszłoroczny . Obecne serie D mają zdecydowanie lepsze 3D i lepsze podświetlenie matrycy.
    Z tych wszystkich najbardziej multimedialny będzie d8000 . Sonego olej o ile obraz ok to multimedia kuleją .
    Sharp , moim zdaniem przez matową matrycę traci duzo na ostrości obrazu i intensywności a w oświetlonym pomieszczeniu obraz pod kątem robi się mdły.
    Plazma Panasa ok . ale:
    Pobór prądu duzo większy do tego nie uzyskasz takiej ostrości jak na LCD.
    W tym przedziale celował bym na D8000 ma bardzo dobrą ostrość , skalowanie ok, multimedia na maxa a obraz można dowolnie konfigurować.Do tego czerń jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.
    Są lepsze droższe modele ale to juz wydatek 10k i lepiej.
    D8090 niczym się nie różni , o ile dobrze pamiętam to inny kraj przeznaczenia.
    Nie warto dopłacać. d8000 zużywa mi średnio po kalibracji 40-60W . Przy 3D 80-110.

Wielkie dzięki za pomoc :)
    Więc wezme Samsunga 40D8000.
    Wziąłbym Panasonica 42VT30 gdyby nie plazma-która nie nadaje sie do obrazów statycznych (pulpit itd)...
    Możesz powiedzieć coś jeszcze o Toshibie 40YL863? Bo tak w zasadzie to ona podobała mi sie najbardziej pod względem designu a i na papierze wygląda całkiem dobrze (dane techniczne).

• #10 29 Lis 2011 16:38
    konio68
    Poziom 15  

Niestety nie miałem z nią styczności więc nie będę się wypowiadać na siłę.
    Dane techniczne ma ok a obraz i multimedia trzeba zobaczyć w realu.
    Samsunga wybrałem dlatego że:
    W lipcu z oferowanych modeli był najbardziej rozwojowy i multimedialny.
    Ta tośka przypuszczam że też będzie ok.
    To co osobiście doceniam w Samsungu ( porównując z Sharpem i Sonym ).
    Ma dobrze działający Tuner DVB-S2
    Posiada AllShare - bardzo ułatwia udostępnianie treści .
    Odtwarza praktycznie wszystkie formaty video ( te popularne ) i dobrze radzi sobie z napisami.
    Posiada dużo darmowych dodatków poprzez SMART od Samsunga ( typu : Ipla,TVNPlayer,TVPvodczy iplex.pl.
    Obraz idzie dostroić praktycznie pod każdym względem w 100% ( i o ile mi wiadomo najlepiej odzwierciedla kolor czerwony ). Czerń porównywalna z dobrymi plazmami.
    Posiada USB 3,0.
    Oczywiście cierpi na bolączki EDGE Led ale po odpowiedniej kalibracji chmurek nie widać zresztą ta Toshiba też ma EDGE ( krawędziowe ) a w samsungu ładnie nadrabia MicroDimming.
    Najlepiej porównaj sobie w realu obydwa TV i jak masz możliwość pobaw się ustawieniami.

• #11 29 Lis 2011 19:20
    Filemon13
    Poziom 7  

konio68 napisał:
    Niestety nie miałem z nią styczności więc nie będę się wypowiadać na siłę.
    Dane techniczne ma ok a obraz i multimedia trzeba zobaczyć w realu.
    Samsunga wybrałem dlatego że:
    W lipcu z oferowanych modeli był najbardziej rozwojowy i multimedialny.
    Ta tośka przypuszczam że też będzie ok.
    To co osobiście doceniam w Samsungu ( porównując z Sharpem i Sonym ).
    Ma dobrze działający Tuner DVB-S2
    Posiada AllShare - bardzo ułatwia udostępnianie treści .
    Odtwarza praktycznie wszystkie formaty video ( te popularne ) i dobrze radzi sobie z napisami.
    Posiada dużo darmowych dodatków poprzez SMART od Samsunga ( typu : Ipla,TVNPlayer,TVPvodczy iplex.pl.
    Obraz idzie dostroić praktycznie pod każdym względem w 100% ( i o ile mi wiadomo najlepiej odzwierciedla kolor czerwony ). Czerń porównywalna z dobrymi plazmami.
    Posiada USB 3,0.
    Oczywiście cierpi na bolączki EDGE Led ale po odpowiedniej kalibracji chmurek nie widać zresztą ta Toshiba też ma EDGE ( krawędziowe ) a w samsungu ładnie nadrabia MicroDimming.
    Najlepiej porównaj sobie w realu obydwa TV i jak masz możliwość pobaw się ustawieniami.

No to jeszcze porównam sobie tego Samsunga i Toshibe w sklepie

@konio68
    Wielkie dzięki za pomoc ;)
    Jak ogarne system tego forum to dam Ci jakiegoś pozytywa, gwiazdki, punkty do profilu jeśli sie da :D

• #12 29 Lis 2011 20:14
    konio68
    Poziom 15  

Jak będziesz porównywał i miał możliwość w sklepie dla samsunga podam Ci szybkie ustawienia bez regulacji barw.
    Ustaw tak : W menu - Obraz ...
    obraz : Standardowy
    Podświetlanie : 9-11
    Jasność : 48
    Ostrość : 53
    Kolor : 50

Potem ...obraz/ustawienia zawansowane ...
    Tonacja czerni : Ciemniejsza
    Kontrast dynamiczny : średni
    Głębia czerni : -2
    Oświetlenie dynamiczne : wyłączone
    Led Motion Plus : włączone

Potem w obraz/opcje obrazu ...
    Motion Plus : wyraźny .

• #13 29 Lis 2011 20:42
    Filemon13
    Poziom 7  

Ok. Dzięki jeszcze raz za te wskazówki i reszte ;)

• #14 29 Lis 2011 23:25
    masakra.78
    Poziom 10  

Przed zakupem sprawdź obraz osobiscie ....ja źle trafiłem matryca ma banding, pionowe jasniejsze pasy widoczne na jednolitym tle np niebo czy boisko w trakcie przesuwania się kamery w lewo lub prawo ...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme