Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Router- internet nie działa bezprzewodowo

Beata251288 26 Nov 2011 12:31
 • #1 26 Nov 2011 12:31
  Beata251288
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  Hej, mam problem z routerem. Już raz go instalowałam, ale się zepsuł, oddałam do naprawy, teraz nie umiem zainstalować:/ robię wszystko tak jak poprzednio, na końcu wyskakuje komunikat, że konfiguracja pomyślnie zakończona... Cóż z tego jak odłączam od laptopa kabel i internetu nie ma. Pomoże ktoś? O co może chodzić?

  Dodano po 15 [minuty]:

  Pomoże ktoś?

  Zły dział, przenoszę. I proszę się nie niecierpliwić, to nie chat tylko forum. [piterus99]
 • #2 26 Nov 2011 12:36
  DHX86
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  Jaki router ? model, firma.. Włączyłaś w routerze sieć wi-fi oraz w laptopie ? ustawiłaś hasło, czy bez hasła ?
 • #3 26 Nov 2011 12:37
  mbabelek
  Level 15  
  Helpful post? (0)
  Pomoże jak napiszesz więcej konkretów. Przynajmniej model router podaj i jaki to internet ( siec kablowa, Neostrada lub inna)
 • #4 26 Nov 2011 13:26
  Beata251288
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  Internet to taka lokalna sieć, z kawiarenki internetowej. Router to ASUS RT N-10. Jakiś czas temu przestał działać, najpierw sygnał był słaby, potem całkiem zrywało połączenie, więc oddałam do naprawy. I teraz nie mogę sobie z tym poradzić:/. Niby robię wszystko tak jak wcześniej (ustawiam Statyczne IP), a i tak nie działa. Nie znam się na tym wszystkim zbytnio, gubię się w tych wszystkich pojęciach.

  Dodano po 2 [minuty]:

  A gdzie włączyć w laptopie i routerze wi-fi? Nie znam się na tym kompletnie.
 • #5 26 Nov 2011 13:43
  DHX86
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN10/#download / ASUS RT-N10 user manual in Polish / strona 16

  Ustaw router w tryb punktu dostępu, na komputerze ustaw DHCP(automatyczne uzyskiwanie adresu IP oraz DNS jak i bramy) i tyle.

  Łączysz z siecią, wpisujesz hasło(o ile zostanie ustawione[inst. str. 16, punkt 3]). Aktualnie w instrukcji jest zaprezentowana opcja bez hasła, co nie jest zalecane, gdyż każdy kto ma w zasięgu Twoją sieć bez Twojej wiedzy może się do niej podłączyć(oraz pozmieniać ustawienia routera i korzystać z Twojego łącza, co skutkuje tym, że u Ciebie na komputerze internet działałby bardzo wolno, jak ktoś włączyłby u siebie ściąganie plików). Ustaw metodę autentyfikacji WPA i ustaw jakiechś trudne do odgadnięcia hasło używając dużych liter, małych cyfr, gwiazdek i innych znaków.

  W laptopie to zależnie od modelu, ale w każdym raczej jest klawisz funkcyjny(Fn) i opcje ściszania/podgłaśniania, ściemniania/rozjaśniania ekranu itd, wśród nich też włączanie karty bezprzewodowej(klawisz z rysunkiem anteny). Poza tym w okolicach klawiatury zazwyczaj są diody, która świecą - gdy karta bezprzewodowa jest włączona, gdy laptop jest włączony, gdy ładuje baterie, gdy pracuje dysk twardy.

  Najlepiej sprawdź czy masz włączoną kartę sieciową w laptopie wchodząc w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe(przykład z Win7, w xp Panel sterowania\urządzenia sieciowe o ile dobrze pamiętam).

  Powinny być tam 2 - Przewodowa i bezprzewodowa(lub więcej, jeśli masz podłączony np. modem USB), a w okolicy zegara komputera(prawy dolny róg zazwyczaj) 2 ikony. Jeśli po kliknięciu w tą od sieci bezprzewodowej wykrywa jakiechś sieci to znaczy, że karta w laptopie jest włączona.
 • #6 26 Nov 2011 15:49
  Beata251288
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  Kombinuję i kombinuję i nic z tego jak na razie. Tzn. w pewnym momencie jak odłączyłam kabel routera od laptopa, złapał zasięg, ale znowu pojawił się komunikat "brak dostępu do internetu" (ikona pełnego zasięgu z żółtym trójkątem). Routera znalazło, "połączono z ASUS", ale wyglądało to tak jakby modem nie był podłączony. Sprawdziłam wszystkie kable- było ok.
 • #7 26 Nov 2011 17:02
  CHACA
  Level 43  
  Helpful post? (0)
  Popatrz raz jeszcze w konfiguracji jaki jest status DHCP. Może być uszkodzony router - niby że po naprawie-ale. Jaki system w kompie masz i czy jakiekolwiek SP są dograne.
 • #8 26 Nov 2011 17:11
  DHX86
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  Czyli adres masz na stałe ustawiony chyba w komputerze.. (do karty bezprzewodowej)
  Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe(przykład z Win7, w xp Panel sterowania\urządzenia sieciowe o ile dobrze pamiętam).
  właściwości / protokół internetowy v4 / uzyskaj adres automatycznie, dns tak samo..

  Modemu w Twoim wypadku nie używasz, tylko karta sieciowa w laptopie i router. Możliwe też jest, że wpisałaś złe hasło do sieci..
 • #9 26 Nov 2011 18:35
  Beata251288
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  A gdzie szukać tego statusu DHCP? Mam Windows7. Teraz to już mam mętlik w głowie. Jak wchodzę w Panel sterowania/Sieć i Internet to dalej mam Połączenie z siecią albo wyświetl komputery i urządzenia sieciowe. I wybieram te urządzenia, jest tam ASUS, klikam, ale wyskakuje komunikat, że "połączenie się nie powiodło". Internet działa jak router jest podłączony do laptopa, a jak kabel odłączę to już nawet zasięgu nie łapie. Przez chwilę coś tam się działo pozytywnie to znowu był problem, że nie ma dostępu do Internetu, teraz jak odłączę kabel to już w ogóle nic nie ma... Ja nie umiem tego wytłumaczyć tak profesjonalnie jak Wy, jestem ciemna w tych sprawach :) i też jak Wy mi to tłumaczycie to nic pojąć nie mogę, te pojęcia, skróty, literki mnie przerażają, no nic nie poradzę :|
 • #10 26 Nov 2011 18:46
  piterus99
  Level 43  
  Helpful post? (0)
  Quote:
  i też jak Wy mi to tłumaczycie to nic pojąć nie mogę, te pojęcia, skróty, literki mnie przerażają, no nic nie poradzę

  Sądzę, że poproszenie ogarniętego kolegi w tej sytuacji będzie najlepszym wyjściem.

  Quote:
  Modemu w Twoim wypadku nie używasz, tylko karta sieciowa w laptopie i router.

  A jak ma modem docsis albo ADSL to jak ma nie używać?
 • #11 26 Nov 2011 22:22
  DHX86
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  Beata251288 wrote:
  A gdzie szukać tego statusu DHCP? Mam Windows7.

  Prawy na obrazek monitora z anteną po lewej koło zegarka prawy dolny róg/ otwórz centrum sieci i udostępniania, następnie zmień ustawienia karty sieciowej(zaznaczone na obrazku oba)
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  Mamy tu widoczne dostępne połączenia sieciowe, w moim wypadku 1, u Ciebie prawdopodobnie 2[lub więcej], ale na pewno jest sieć przewodowa i bezprzewodowa
  Zresztą na obu można dać uzyskiwanie adresu na automat, prawy klik, właściwości
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  Protokół internetowy w wersji 4, właściwości(przy czym pozostałe składniki muszą być włączone, do każdego pod spodem jest krótki opis, jeśli nie chcesz nikomu nic udostępniać od siebie(np. znajomej, która przyjdzie z laptopem, wymiana plików poprzez sieć LAN) to możesz wyłączyć udostępnianie i responder)
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  W moim przypadku jest to ustawione na stałe, stały, niezmienny adres.. Jako, że nie wiem jaką pulę adresów masz ustawione, że ma router obsługiwać, to daj na automat(dns i ip) i wtedy spróbuj połączyć bezprzewodowo z routerem, wpisując hasło ustalone podczas konfiguracji, co opisywałem wcześniej(inst, str 16), albo

  spróbuj póki co bez hasła, możliwe jest, że Twój laptop, a raczej jego karta sieciowa, nie obsługuje szyfrowania TKIP czy w ogóle autentyfikacji WPA czy nie wiem co tam ustawiłaś w konfiguracji routera..
  Gdy w końcu połączenie bezprzewodowe zadziała, to poeksperymentuj z ustawieniami routera, dobierz mu działające szyfrowanie i autentyfikację. Tzn. chodzi mi o instr, str 16, punkt 3.
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  Od strony 18 poza tym jest to o czym pisałem, ustawianie DHCP(automatyczne uzyskiwanie adresu IP i DNS) w różnych systemach.

  http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN10/#download\
  ASUS RT-N10 user manual in Polish

  Instrukcja obsługi zawiera wszystkie informacje potrzebne do konfiguracji, wraz z obrazkami, wystarczy przeczytać, obejrzeć ;) no i poklikać w komputerze..
  Search 4 million + Products
Browse Products