Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zniszczony lakier. Dobry produkt maskujący zarysowania.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> Zniszczony lakier. Dobry produkt maskujący zarysowania.
Autor
Wiadomość
rrr
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Legnica

Post#1 Post autora tematu 11 Gru 2004 00:38   

zniszczony lakier

chce sprzedac samochod ma juz 14 lat i chcialbym go troche odpucowac
sa jakies strony jak odnowic lakier albo moze wy znacie jakis dobry produkt ktory dobze maskuje zarysowania i malowane miejsca
nie chodzi mi tu o jakis wosk ale czy sa takie preparaty co widac porzadna roznice oczywiscie w praktyce
Powrót do góry

rrr
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 Post autora tematu 15 Gru 2004 20:07   

Re: samochod na sprzedaz

pomalowalem juz te miejsca co byla rdza ale troche widac miejsca malowane sa jakies preparaty i metody zeby nie bylo tak mocno widac ??
Powrót do góry

daniel__
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: xxxxx

Post#3 19 Gru 2004 15:24pomocny post - solucja   

Re: zniszczony lakier

Witam !!!

Oddaj samochodzik do lakiernika na polerowanie nadwozia.
Ceny są naprawdę przyzwoite a efekt super.
Oni mają jakieś pasty i robią to mechanicznie, własnoręcznie to się zamęczysz a efekt będzie mizerny.
Zejdzie większość rys, te głębokie będą ledwo widoczne, znikną przebarwienia lakieru, utleniona warstwa, która najczęściej jest na masce.
Ogólnie samochodzik będzie nie do poznania. Wiem bo jakieś 2 m-ce temu robiłem i jestem bardzo zadowolony.
Nie powiem Ci ile mnie to kosztowało bo robiłem jeszcze kilka rzeczy jednocześnie.
Podjedz do kilku lakierników i zobacz co Ci powiedzą, myśle że za ok.100 z małym hakiem odpicują autko jak się patrzy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2004 15:24pomocny post - solucja   

Powrót do góry

rrr
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 Post autora tematu 19 Gru 2004 19:32   

a jeszcze jedno mam pare miejsc szpachlowanych lekko i malowanych sam malowalem wiec troche to widac czy te nierownosci tez usuna??
Powrót do góry

robertjakim
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kwidzyn

Post#5 19 Gru 2004 22:07pomocny post - solucja   

będzie widać ! tylko lakiernia tu pomoże.
ps. szkoda twoich pieniędzy na te "picowanie" rynek samochodowy jest tak zapchany że sprzedać coś teraz to sztuka chyba że półdarmo pozatym samochód 14 letni niemoże być idealny to oczywiste. Oszczędzisz sobie też marudzenia potencjalnych klientów że coś było robione
Powrót do góry

jacq
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#6 21 Gru 2004 13:33   

Możesz odświeżyć lakier, odtlenić, przepolerować ale miejsca lakierowane (bo podejrzewam ,że nie dobierałes precyzyjnie lakieru i nie bawiłeś się w profesjonalne lakierowanie) i źle poszpachlowane będzie widać , nie ma cudów. Zawsze możesz też trafić na człowieka, który łyknie samochód jak świeżą bułeczkę bo sie nie zna albo nie zwraca uwagi na takie rzeczy a samochód dla niego ma po prostu jeździć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2004 13:33   

Powrót do góry

rrr
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 Post autora tematu 21 Gru 2004 14:32   

samochud ma juz pare lat wiec niechcem jeszce placic innym zeby to zrobili a moja sytualcja wyglada tak ze mialem farbe o identycznym koloze i zaszpachlowalem miejsca ale pomalowalem pendzlem wiec troche zle widac i odrazu sie zuca w oczy wiec myslalem ze te nierownosc mozna jakosc zlikwidowac

niechodzi mi tu zeby niebylo tego widac ale zeby malowana powierzchnia zmyla sie z ta stara zeby takich nierownosci po pedzlu nie bylo widac
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2004 14:32   

Powrót do góry

jacq
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#8 21 Gru 2004 16:46pomocny post - solucja   

próbuj coraz drobniejszym papierem ściernym na mokro az do wyrównania lakieru a na koniec pastą polerską
Powrót do góry

rrr
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 Post autora tematu 21 Gru 2004 17:01   

jaka proponujecie paste polerska zeby byla dobra i8 niedroga ??
Powrót do góry

Adam700
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nowe Miasto

Post#10 22 Gru 2004 16:04pomocny post - solucja   

sam tez sie w to bawie,lipa ze malowales to pedzlem trzeba bylo sprayem.Sprobuj najpierw papierem sciernym 2000 na mokro przytrzec malowane miejsce a potem pasta polerska "TEMPO".Sam robilem ta pasta na sucho i na mokro.Po przepolerowaniu jest calkiem spoko.Cena pasty ok.8zl ale warto jest jej calkiem sporo.Powodzenia!!!
Powrót do góry

robertjakim
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kwidzyn

Post#11 22 Gru 2004 23:11   

Najpierw papier wodny może być 2000 poten pasta polerska "G3" + do tego gąbka na wiertarkę polerujesz na mokro z wodą! Pasta to koszt 30zł + 25 gąbką ( pasta powinna starczyć na cały samochód a gąbka na kilka moze więcej aut)
Powrót do góry

mpiwo
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Babice

Post#12 29 Gru 2004 21:37   

Jak spszedajesz samochód co ma 14 lat,to szkoda twoich pieniędzy na
odnawianie lakieru, te pieniądze przy sprzedaży i tak ci się nie zwrócą.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Gru 2004 21:37   

Powrót do góry

rrr
Poziom 13
Poziom 13

Post#13 Post autora tematu 30 Gru 2004 19:46   

narazie tak mi sie niespieszy ze sprzedaza a chce zeby ladnie wygladal :]

znalazlem jakas paste polerska lekko scierna czy jakos tak nadaje sie ona do miejsc malowanych pedzlem??
Powrót do góry

szymonejsmont
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: suwalki

Post#14 24 Kwi 2005 01:43   

polerka,,,, 2 mycia i wosk z kolorem/// dziala w 98%!!!
Powrót do góry

IGI84
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 27 Lip 2005 07:58   

Jak chcesz wyrownac nierownosci lakieru zacieki itp to mozesz uzyc papieru sciernego 2000 pamietaj tylko ze to jest papier wodny musi dobrze sie namoczyc najlepiej w letniej wodzie a podczas szlifowania polewaj woda papie i blache tylko pamietaj nieprzesadz bo dojdziesz do szpachlu albo podkladu po wyrownaniu lakieru trzeba by bylo spolerowac pasta G3 w zasadzie to jezeli bys chcial to na lakierni tez ci to zrobia a zreszta jak uszkodza to beda musiali odmalowac uszkodzone miejsce.:)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> Zniszczony lakier. Dobry produkt maskujący zarysowania.
Strona 1 z 1