X
  • #1 10 Dec 2004 23:38
    rrr
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    chce sprzedac samochod ma juz 14 lat i chcialbym go troche odpucowac
    sa jakies strony jak odnowic lakier albo moze wy znacie jakis dobry produkt ktory dobze maskuje zarysowania i malowane miejsca
    nie chodzi mi tu o jakis wosk ale czy sa takie preparaty co widac porzadna roznice oczywiscie w praktyce
  • #2 15 Dec 2004 19:07
    rrr
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    pomalowalem juz te miejsca co byla rdza ale troche widac miejsca malowane sa jakies preparaty i metody zeby nie bylo tak mocno widac ??
  • Helpful post
    #3 19 Dec 2004 14:24
    daniel__
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam !!!

Oddaj samochodzik do lakiernika na polerowanie nadwozia.
    Ceny są naprawdę przyzwoite a efekt super.
    Oni mają jakieś pasty i robią to mechanicznie, własnoręcznie to się zamęczysz a efekt będzie mizerny.
    Zejdzie większość rys, te głębokie będą ledwo widoczne, znikną przebarwienia lakieru, utleniona warstwa, która najczęściej jest na masce.
    Ogólnie samochodzik będzie nie do poznania. Wiem bo jakieś 2 m-ce temu robiłem i jestem bardzo zadowolony.
    Nie powiem Ci ile mnie to kosztowało bo robiłem jeszcze kilka rzeczy jednocześnie.
    Podjedz do kilku lakierników i zobacz co Ci powiedzą, myśle że za ok.100 z małym hakiem odpicują autko jak się patrzy.

Pozdrawiam.
  • #4 19 Dec 2004 18:32
    rrr
    Level 13  
    a jeszcze jedno mam pare miejsc szpachlowanych lekko i malowanych sam malowalem wiec troche to widac czy te nierownosci tez usuna??
  • Helpful post
    #5 19 Dec 2004 21:07
    robertjakim
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    będzie widać ! tylko lakiernia tu pomoże.
    ps. szkoda twoich pieniędzy na te "picowanie" rynek samochodowy jest tak zapchany że sprzedać coś teraz to sztuka chyba że półdarmo pozatym samochód 14 letni niemoże być idealny to oczywiste. Oszczędzisz sobie też marudzenia potencjalnych klientów że coś było robione
  • #6 21 Dec 2004 12:33
    jacq
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Możesz odświeżyć lakier, odtlenić, przepolerować ale miejsca lakierowane (bo podejrzewam ,że nie dobierałes precyzyjnie lakieru i nie bawiłeś się w profesjonalne lakierowanie) i źle poszpachlowane będzie widać , nie ma cudów. Zawsze możesz też trafić na człowieka, który łyknie samochód jak świeżą bułeczkę bo sie nie zna albo nie zwraca uwagi na takie rzeczy a samochód dla niego ma po prostu jeździć.
  • #7 21 Dec 2004 13:32
    rrr
    Level 13  
    samochud ma juz pare lat wiec niechcem jeszce placic innym zeby to zrobili a moja sytualcja wyglada tak ze mialem farbe o identycznym koloze i zaszpachlowalem miejsca ale pomalowalem pendzlem wiec troche zle widac i odrazu sie zuca w oczy wiec myslalem ze te nierownosc mozna jakosc zlikwidowac

niechodzi mi tu zeby niebylo tego widac ale zeby malowana powierzchnia zmyla sie z ta stara zeby takich nierownosci po pedzlu nie bylo widac
  • Helpful post
    #8 21 Dec 2004 15:46
    jacq
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    próbuj coraz drobniejszym papierem ściernym na mokro az do wyrównania lakieru a na koniec pastą polerską
  • #9 21 Dec 2004 16:01
    rrr
    Level 13  
    jaka proponujecie paste polerska zeby byla dobra i8 niedroga ??
  • Helpful post
    #10 22 Dec 2004 15:04
    Adam700
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    sam tez sie w to bawie,lipa ze malowales to pedzlem trzeba bylo sprayem.Sprobuj najpierw papierem sciernym 2000 na mokro przytrzec malowane miejsce a potem pasta polerska "TEMPO".Sam robilem ta pasta na sucho i na mokro.Po przepolerowaniu jest calkiem spoko.Cena pasty ok.8zl ale warto jest jej calkiem sporo.Powodzenia!!!
  • #11 22 Dec 2004 22:11
    robertjakim
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Najpierw papier wodny może być 2000 poten pasta polerska "G3" + do tego gąbka na wiertarkę polerujesz na mokro z wodą! Pasta to koszt 30zł + 25 gąbką ( pasta powinna starczyć na cały samochód a gąbka na kilka moze więcej aut)
  • #12 29 Dec 2004 20:37
    mpiwo
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Jak spszedajesz samochód co ma 14 lat,to szkoda twoich pieniędzy na
    odnawianie lakieru, te pieniądze przy sprzedaży i tak ci się nie zwrócą.
  • #13 30 Dec 2004 18:46
    rrr
    Level 13  
    narazie tak mi sie niespieszy ze sprzedaza a chce zeby ladnie wygladal :]

znalazlem jakas paste polerska lekko scierna czy jakos tak nadaje sie ona do miejsc malowanych pedzlem??
  • #14 24 Apr 2005 01:43
    szymonejsmont
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    polerka,,,, 2 mycia i wosk z kolorem/// dziala w 98%!!!
  • #15 27 Jul 2005 07:58
    IGI84
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Jak chcesz wyrownac nierownosci lakieru zacieki itp to mozesz uzyc papieru sciernego 2000 pamietaj tylko ze to jest papier wodny musi dobrze sie namoczyc najlepiej w letniej wodzie a podczas szlifowania polewaj woda papie i blache tylko pamietaj nieprzesadz bo dojdziesz do szpachlu albo podkladu po wyrownaniu lakieru trzeba by bylo spolerowac pasta G3 w zasadzie to jezeli bys chcial to na lakierni tez ci to zrobia a zreszta jak uszkodza to beda musiali odmalowac uszkodzone miejsce.:)
  Search 4 million + Products
Browse Products