X

Jak zmierzyć długość prowadnicy w pilarce

Bula i spula 29 Nov 2011 18:23
  • #1 29 Nov 2011 18:23
    Bula i spula
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam

Dla znawców tematu mam pewnie śmiesznie proste pytanie. Chcę kupić nowy łańcuch i ewentualnie prowadnicę do pilarki McCulloch. Problem w tym, że naliczyłem 36 tych podwójnych nożyków, czyli to daje chyba 72 ogniwa. Natomiast mierząc prowadnicę od jednego końca do drugiego wychodzi około 59 cm. Na kole łańcuchowym na wałku odczytałem 3/8-7, czyli chyba przeskok 3/8". Niby wszystko ok, ale w opisach łańcuchów łańcuch 72 ogniwowy pasuje do prowadnicy ok. 50 cm. I się pytam, czy ja coś źle mierzę? Czy mam może niestandardową prowadnicę, która jest niższa, ale dłuższa?
  • #2 29 Nov 2011 23:13
    Novile
    Level 28  
    Helpful post? (-1)
    Dlaczego chcesz sobie życie utrudnić?Masz co najmniej dwa wyjścia:
    1.Weź ze sobą stary łąńcuch i prowadnicę a sprzedawca w sklepie ci dobierze taki sam i prowadnicę tez a nawet ci objaśni na tej podstawie co jest co!
    2.Poszukaj parametrów w instrukcji obsługi tam wszystko pisze i z tym idź na zakupy.
  • #3 29 Nov 2011 23:20
    krzysiek7
    Level 32  
    Helpful post? (+2)
    Bula i spula wrote:
    Niby wszystko ok, ale w opisach łańcuchów łańcuch 72 ogniwowy pasuje do prowadnicy ok. 50 cm.

I wszystko się zgadza bo podawana długość prowadnicy, to długość robocza a nie całkowita.
  • #4 30 Nov 2011 00:03
    Bula i spula
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    Novile wrote:
    Dlaczego chcesz sobie życie utrudnić?Masz co najmniej dwa wyjścia:
    1.Weź ze sobą stary łąńcuch i prowadnicę a sprzedawca w sklepie ci dobierze taki sam i prowadnicę tez a nawet ci objaśni na tej podstawie co jest co!
    2.Poszukaj parametrów w instrukcji obsługi tam wszystko pisze i z tym idź na zakupy.

Instrukcji niestety nie posiadam, a łańcuch będę kupować przez internet, bo nie mam w okolicy takiego sklepu.

@krzysiek7: Tak się właśnie spodziewałem. Dzięki za potwierdzenie. Klikam pomógł i zamykam temat.
    edit: Chyba w tym dziale nie ma funkcji pomógł :(
  Search 4 million + Products
Browse Products