Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 47" LCD LED 3D tech. pasywna 4500zł LG vs. Philips

dragon44 30 Lis 2011 17:18 2709 5
  • #1 30 Lis 2011 17:18
    dragon44
    Poziom 9  

Witam,
    stoję przed zakupem nowego tv, gdyż moje stare, poczciwe 29" wyzionęło ducha. Chciałbym mieć telewizor 47" LCD LED z opcją 3D, do tego wszystkie bajery typu internet (wifi), opcję podpięcia pendriva czy laptopa. Po zorientowaniu się w tym co jest na rynku i jak to działa postawiłem na technologie pasywną. TV będą oglądały również dzieci, więc wolałbym uniknąć efektu migotania, poza tym do tv czasami będzie siadać do 10 osób, więc koszt zakupu aktywnych okularów będzie jak dla mnie zaporowy. Tylko dwie firmy oferują pasywne 3D: LG i Philips, porównując modele w cenie 4000-4500zł nie zauważyłem drastycznych różnic i teraz pytanie do osób siedzących w temacie, czym różnią się technologie tych firm, jak z jakością elektroniki, jakie podświetlenia oferują te firmy w poszczególnych modelach (krawędziowe/pełne), przyjaźniejszy soft, na co jeszcze zwrócić uwagę?
    Jeśli chodzi o szczegóły to:
    Pokój- dzienny, jasny, prostokątny 4x7m, duże okna na dłuższej ścianie (południowej), tv naprzeciwko kanapy (jakieś 6,5m), ale najwygodniej ogląda mi się z podłogi:). Wiem że tv powinien teoretycznie być większy ale na takowy nie mogę przeznaczyć więcej pieniędzy, więc pozostaje 47". Jaki sygnał? Cyfrowy polsat z pakietem HD, HD z usb, z laptopa, lan/wifi. Co będzie oglądane? Po powrocie z pracy/szkoły wiadomości, bajki, discovery i inne bzdury. Wieczorami chciałbym obejrzeć dobry film z tv/dysku/internetu w 3D albo po konwersji 2D na 3D, czyli tv będzie pracował w dzień i w nocy (przy świetle i bez). TV najprawdopodobniej kupie w jakimś markecie z elektroniką. A właśnie, znają może koledzy jakiś sklep który oferuje gwarancje 24< miesiące bez dopłaty?
    No i to byłoby chyba na tyle jeśli chodzi o moje wymagania. Jeśli chodzi o moje typy to obstawiam:
    LG 47LW570S
    LG 47LW5500
    LG 47LW4500
    LG 47LW5590
    PHILIPS 47PFL7656K
    PHILIPS 47PFL7606K
    Który wybrać? A może jest jeszcze jakiś zawodnik w tej klasie???

• #2 30 Lis 2011 17:32
    konio68
    Poziom 15  

A dlaczego Pasywna skoro obcina Ci połowę rozdzielczości wyświetlanego obrazu ?.

• #3 30 Lis 2011 19:03
    dragon44
    Poziom 9  

Ano dlatego, że:
    1) w technologi pasywnej występuje efekt migotania, który u dzieci może wywoływać epilepsje, a u dorosłych ból głowy (sony podobno to wyeliminowało, ale jakoś nie mam do tego przekonania)
    2) musiałbym posiadać co najmniej 8 par okularów (żeby móc sobie z rodziną obejrzeć na święta Kewina w 3D;) ), więc muszę dokupić dodatkowo co najmniej 6 par okularów, czyli dołożyć około półtorej tysiąca
    3) okulary są cięższe - może to słaby argument, bo pewnie łatwo się przyzwyczaić...
    4) okulary trzeba ładować nie rzadziej niż po 30-stu godzinach pracy, a nie będzie mi się chciało o tym pamiętać (tym bardziej przy ośmiu parach i max 2, może 3 gniazdach do ładowania w telewizorze)
    5) zgubienie lub zepsucie okularów wiąże się z kolejnym niepotrzebnym wydatkiem... a znając życie już w pierwszym tygodniu jakaś para znajdzie się pod poduszką na fotelu albo na dywanie... a przypominam, że z telewizora będą też korzystały dzieci
    Aha i:
    6) nie mam zboczenia na punkcie jakości obrazu. W 3D może i trochę stracę (teoretycznie*), ale jestem gotowy ponieść taką ofiarę na rzecz w/w punktów, a w 2D mam pełne HD
    * zdaje się że LG dostał certyfikat, że ich 3D jest w jakości HD, z resztą już postanowiłem, że będzie technologia pasywna

• #4 01 Gru 2011 23:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Argumenty słuszne - jak dla Ciebie. CHoć pierwszy pomyłkowy.
    Oczywiście wiesz że 3D w obecnej postaci nie jest wskazane dla dzieci w ogóle.
    Lepiej iść do Imaxu z rodziną. Zaczerpną powietrza , zintegrują grupę i obejrzą cudowną jakość 3D.
    Nowa technologia 3D ma być zupełnie inna:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/74563-tosh...erii-regza-w-technologii-3d-bez-okularow.html

• #5 27 Sty 2012 09:22
    panter4
    Poziom 9  

[quote="dragon44"]Ano dlatego, że:
    1) w technologi pasywnej występuje efekt migotania,
    chciałes napisac AKTYWNEJ ?

• #6 27 Sty 2012 14:52
    konio68
    Poziom 15  

[quote="panter4"]

dragon44 napisał:
    Ano dlatego, że:
    1) w technologi pasywnej występuje efekt migotania,
    chciałes napisac AKTYWNEJ ?

No ja mam aktywna i migotania nie widzę :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME