Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór telewizora-monitora

rjk 02 Gru 2011 00:08 2185 6
  • #1 02 Gru 2011 00:08
    rjk
    Poziom 2  

Chcę kupić telewizor. Potrzebuję go, bo nie mam na czym oglądać filmów. Mam co prawda 17 calowy monitor, ale nie chcę podczas seansu siedzieć na krześle metr od monitora. Pomyślałem, że mogę nowy telewizor podłączyć do komputera i wykorzystywać go też jako monitor.

Kiedy zacząłem się rozglądać w internecie, w mojej głowie pojawiło się kilka pytań. Telewizor czy monitor? Plazma czy LCD? 32, 26 cali, a może jeszcze mniejszy?

Najbardziej zależy mi na jakości obrazu. Lubię naturalny. Bez żadnej super zielonej trawy i zawsze błękitnej wody. Zależy mi na jak najgłębszej czerni.
    Telewizor ma tylko wyświetlać obraz. Nie chcę żadnych bajerów typu dyski twarde, łączność bezprzewodowa itp.
    Nie musi być full HD. Oglądam filmy w jakości DVD (720×576) i jest dla mnie satysfakcjonująca. Jasne że chętnie popatrzyłbym sobie na filmw w rozdzielczości HD, ale nie jest to dla mnie żadnym priorytetem. Poza tym oglądam mnóstwo staroci.
    Mam oddzielny sprzęt grający. Telewizor może trzeszczeć, może nie mieć w ogóle głośników - i tak nie będę ich używał.
    Wygląd nie ma znaczenia.

W skrócie: wolę mniejszy, brzydszy byleby obraz był jak najlepszy.

Mam nieduży pokój - 3m x 4m. Kiedy korzystam z komputera, siedzę 1m od ekranu (pewnie mógłbym zwiększyć tą odległość). Kiedy będę oglądał film, będę 2-3m od telewizora.
    Może stać na biurku, ale bardziej byłbym zadowolony z wiszącego na ścianie.
    Mam peceta. Z zewnętrzną kartą graficzną.

Moje fundusze to 1000zł.
    Wiem że za takie pieniądze nie uzyskam żadnych powalających efektów. Chciałbym po prostu kupić możliwie najlepszy sprzęt w kwocie którą dysponuję. Na taką pomoc liczę.

Jeszcze raz zadam pytania.
    Telewizor czy monitor?
    LCD czy plazma? Z tego co czytałem plazma ma lepszą jakość, ale nie robi się ich w takich małych rozmiarach.
    Jaki rozmiar?
    Jeśli podacie jakieś konkretne modele, producentów - super!

• #2 02 Gru 2011 14:30
    dkuncio
    Poziom 11  

Jeśli ci zależy na czerni to zdecydowanie Plazma. Obecnie posiadam 51" i nie widzę lepszego rozwiązania. Czarne jest czarne a białe jest białe.
    Choć znajdziemy zwolenników obydwu technologi.
    Mysle ze w twoim przypadku 32" to trochę duzo aczkolwiek wybór nalezy do Ciebie.
    Zważywszy na to iż to ma być równiez monitor do komputera pracując przy nim z odległości ok 1 metra szyja cie rozboli po 30 minutach.
    Napewno szukaj monitora z funkcją telewizora a nie odwrotnie.
    W tym przypadku rozgladał bym sie za LED o bardzo dużym kontraście.

• #3 09 Gru 2011 00:46
    rjk
    Poziom 2  

Dzięki dkuncio.

Teraz już dokładniej wiem jczego chcę.
    Monitor LCD z podświetleniem LED 22-24 cale. Mógłby ktoś polecić jakiś konkretny model. Tak jak mówiłem wcześniej, zależy mi tylko na jakości obrazu, niczym więcej. Najlepiej więc jeśli będzie miał matrycę IPS i podświetlenie bezpośrednie, a nie krawędziowe. Cena do 1100zł.

• #4 09 Gru 2011 09:46
    dkuncio
    Poziom 11  

Szukałem i nie ma z tunerem i matrycą TFT IPS :(
    Coś np. z 23" -24" LCD z tunerem TV i matryca TFT TN
    LG Monitor Flatron LCD M2380DF-PZ 23'', LED, Full HD, DVI,2xHDMI, tunerTV,czarny
    około 1050zł brutto.
    lub
    SyncMaster 24'' T24A350 TV tuner LED Full HD 2xHDMI głośniki glossy rose black
    około 1100zł brutto
    lub
    SyncMaster 23'' T23A350 TV tuner LED Full HD 2xHDMI głośniki glossy rose black
    około 1050zł brutto
    z tego co wyczytałem to z tymi kontrastami to jest róznie.
    raz pisze ze 1000:1 a pod spodem 5000000:1 ( podobno kontrast dynamiczny i statyczny - ale w tek kwesti nie wypowiadam sie bo nie wiem o co chodzi )
    w każdym badz razie im wiekszy tym lepszy.
    oczywiscie to sa tylko propozycje i nie chciałbym abys w wyborze urzadzenia kierował sie tyko nimi.

• #5 09 Gru 2011 15:23
    rjk
    Poziom 2  

dkuncio napisał:
    Szukałem i nie ma z tunerem i matrycą TFT IPS :(
    Coś np. z 23" -24" LCD z tunerem TV i matryca TFT TN
    LG Monitor Flatron LCD M2380DF-PZ 23'', LED, Full HD, DVI,2xHDMI, tunerTV,czarny
    około 1050zł brutto.
    lub
    SyncMaster 24'' T24A350 TV tuner LED Full HD 2xHDMI głośniki glossy rose black
    około 1100zł brutto
    lub
    SyncMaster 23'' T23A350 TV tuner LED Full HD 2xHDMI głośniki glossy rose black
    około 1050zł brutto
    z tego co wyczytałem to z tymi kontrastami to jest róznie.
    raz pisze ze 1000:1 a pod spodem 5000000:1 ( podobno kontrast dynamiczny i statyczny - ale w tek kwesti nie wypowiadam sie bo nie wiem o co chodzi )
    w każdym badz razie im wiekszy tym lepszy.
    oczywiscie to sa tylko propozycje i nie chciałbym abys w wyborze urzadzenia kierował sie tyko nimi.

Nie potrzebuję tunera! Chciałem go wcześniej, bo tak do tej pory oglądałem filmy DVD - przez zewnętrzny odtwarzacz. Jeśli jednak będę miał dobry monitor, dużo lepiej będzie mi to robić od razu przez komputer. Pomoże mi to np. ominąć problemy z blokadami regionalnymi i pozwoli nakładać dowolnie napisy na film.
    Jeśli znasz coś z IPS bez tunera, napisz : ).

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze jedno pytanie.
    Może wiecie gdzie są dobre opisy monitorów, a konkretnie ich parametrów. Nigdzie prawie nie mogę wynaleźć czy konkretny monitor LED ma podświetlanie bezpośrednie, czy krawędziowe. Także na stronach producentów informacje często są ubogie.

• #6 12 Gru 2011 16:05
    dkuncio
    Poziom 11  

Jeżeli bez tunera to na przykład z matrycą IPS:
    najtańszy:
    Philips 21,5'' LCD LED 227E3QPHSU/00, IPS WIDE, Full HD, DVI, HDMI
    około 700zł
    póżniej:
    LG Monitor Flatron LCD LED IPS226V-PN 21.5'', wide, FHD, 5ms,5mln:1,DVI,HDMI,
    cena prawie 800zł
    lub:
    LG Monitor LCD E2370V-BF 23'', IPS, Full HD, 14ms, DVI, HDMI, LED, glossy,
    cena prawie 900zł
    lub:
    Dell U2412M 24'' 16:10 IPS 4xUSB 90°Rot DVI-D(HDCP) DP VGA 3YPPG
    cena około 1150zł

Producenci w ogóle nie podają informacji czy to jest podświetlanie krawędziowe czy równomierne. Tak ze w tek kwestii nie pomogę. Myślę że w IPS nie ma to wielkiego znaczenia.
    Obecnie pracuje na iMac 21,5" z matrycą IPS Powiem tyle że jest rewelacyjna
    bardzo duży kontrast, filmy rewelacja, piksele prawie nie widoczne z odległości 20cm - ale to jest tylko moje odczucie może i tylko w tym modelu.
    Należało by się dokładniej przyjrzeć powyższym modelom jeśli chodzi o kontrast maksymalną rozdzielczość, itp.
    To są wybiórcze modele z matrycą IPS ogólnie jest ich o wiele więcej.
    Osobiście zastanawiałbym się nad modelami LG (te w środku) w tym wypadku cena zależy od wielkości.

• #7 17 Gru 2011 23:41
    rjk
    Poziom 2  

Z recenzji w internecie wybrałem: Asus ML239H, Dell U2412M, Dell U2312HM, Dell U2311H, Dell U2212HM, LG IPS231P.

Zdecydowałem się na Dell U2412M. Jest na allegro za 1000zł.

Przy okazji znalazłem stronę z dobrymi obszernymi recenzjami: http://www.tftcentral.co.uk/

dkuncio dziękuję za pomoc.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme