Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HDMI w laptopie HP pavilion 9625

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> HDMI w laptopie HP pavilion 9625
Autor
Wiadomość
Woko
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Bochnia

Post#1 Post autora tematu 03 Gru 2011 23:19   

HDMI w laptopie HP pavilion 9625

Witam.
Proszę o podpowiedz - w moim laptopie Hp pavilion 9625 jest m.in. gniazdo HDMI.
Czy mogę podłączyc do tego gniazda kabel HDMI z sygnałem z dekodera CP i czy będzie możliwe oglądanie kanałów satelitarnych?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2011 23:19   

Powrót do góry

Usunięty

Post#2 03 Gru 2011 23:37   

Re: HDMI w laptopie HP pavilion 9625

Oczywiście, że nie. Ale takie rzeczy to w instrukcji obsługi są opisane - które gniazdko do czego służy...
Powrót do góry

Jackziom
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 03 Gru 2011 23:38   

Nie znam się na RTV, ale wiem, że dekoder ma HDMI out, więc sygnał wychodzi... Z tego co mi się wydaje, to w laptopach HDMI jest również wyjściowe (służy głównie temu aby móc, podłączyć swój laptop do rzutnika bądź większego ekranu w wiadomym celu). Podsumowując, wydaje mi się, że oglądanie kanałów poprzez taką konfiguracje- nie będzie możliwe!

P.s Aby taka konfiguracja mogła działać, laptop musiałby być urządzeniem odbierającym sygnał, mówiąc prościej-musiałby spełniać rolę telewizora.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2011 23:38   

Powrót do góry

Usunięty

Post#4 03 Gru 2011 23:43   

Jackziom napisał:
Podsumowując, wydaje mi się...

:D:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2011 23:43   

Powrót do góry

Woko
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 03 Gru 2011 23:59   

No to jestem mile zaskoczony. Wprawdzie instrukcji obsługi nie mam, ale byłem przekonany,że mogę też za pomocą tego HDMI oglądac kanały z dekodera CP.
Wprawdzie nie robiłem eksperymentu, bo najpierw wolałem zapytac.
Ale czy to gniazdo HDMI w laptopie posiada styki wyjścia i wejścia? Piszę ponieważ w innych instrukcjach laptopów jest zapis:
wejście/wyjście USB, HDMI, VGA....itp
No więc jak to rozumiec?
Powrót do góry

Jackziom
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 04 Gru 2011 00:00   

Proctor napisał:
Jackziom napisał:
Podsumowując, wydaje mi się...

:D:D

Oj tam, oj tam!
Powrót do góry

Usunięty

Post#7 04 Gru 2011 00:09   

To jest wyjście, do podłączenia monitora, czy TV (w funkcji monitora). Łącznie z obrazem masz transmitowany dźwięk tym kablem (trzeba zazwyczaj skonfigurować).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2011 00:09   

Powrót do góry

Jackziom
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 04 Gru 2011 00:10   

Woko napisał:
No to jestem mile zaskoczony. Wprawdzie instrukcji obsługi nie mam, ale byłem przekonany,że mogę też za pomocą tego HDMI oglądac kanały z dekodera CP.
Wprawdzie nie robiłem eksperymentu, bo najpierw wolałem zapytac.
Ale czy to gniazdo HDMI w laptopie posiada styki wyjścia i wejścia? Piszę ponieważ w innych instrukcjach laptopów jest zapis:
wejście/wyjście USB, HDMI, VGA....itp
No więc jak to rozumiec?

Wejście/wyjście w komputerach tyczy się zazwyczaj portu USB. Chodzi pewnie o to, że za pomocą tego portu, możemy odbierać lub wysyłać dane... Za pomocą HDMI już tak nie jest ponieważ tutaj jest wszystko ustalone "z góry". Karta graficzna spełnia rolę wytwornika obrazu, jej oprogramowanie i konstrukcja pozwala tylko na nadawanie obrazu który wytwarza dla monitora laptopa no i (wiadomo) dźwięku. Nie spotkałem się jeszcze z laptopem który miałby HDMI in- do odbioru sygnału. Dawno nie przeszukiwałem rynku, ale wydaje mi się, że są karty telewizyjne do komputera które się do niego podpina, a następnie do takiej karty możemy podpiąć dekoder (gdzieś o tym słyszałem). Tak jak mówię, należało by sprawdzić rynek, czy takie karty w ogóle są...
Powrót do góry

Woko
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 Post autora tematu 04 Gru 2011 00:14   

No to totalna klapa.
Zatem w laptopie nie ma szans oglądac programów z dekodera.Dekoder posiada wyjie sygnału jako HDMI i EURO, a biedny laptop nie.
Trudno.
Dzięki za wyjaśnienia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> HDMI w laptopie HP pavilion 9625
Strona 1 z 1