Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log inJaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??


  Main Page -> Forum Index -> For fun Hydepark ->Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ?? Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
ANDRZEJlodz1977
Level 9
Location: ŁÓDŹ
Joined: 04 Dec 2011
Posts: 42
Post rating: 1
ANDRZEJlodz1977
Level 9
Post#1 04 Dec 2011 09:17  Topic author   

Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??


Witam serdecznie jestem nowy i to mój pierwszy post na tym forum a wybrałem to forum ponieważ wydaje mi się najbardziej konkretne tak więc witam was serdecznie aaale do rzeczy a mianowicie czeka mnie malowanie mieszkania czego nie cierpię , już samo zmywanie ścian i drapanie wydaje się męczarnią a co dopiero malowanie i dlatego też zastanawiam się nad zakupem nie drogiego acz dobrego pistoletu natryskowego z takim kompresorem myślę na ten cel przeznaczyć góra 300zł i wynalazłem coś takiego ....

http://www.narzedzia.pl/Agregat-DED7410-HVLP-do-malowania-natryskowego,28696.html

co ma 600 vatt !!! albo coś takiego

http://www.bosch-do-it.pl/bopt.../14258/3165140455145/index.htm

Potrzebuje pomalować ściany mieszkania emulsją i właśnie takowy wynalazek byłby w sam raz tym bardziej iż ściany nie są za równe i dużo jest zakamarków czy to za rurami gazowymi , wodnymi , dużo innych zakamarków i najwygodniej właśnie myślę pomalować takim wynalazkiem .....tak więc prosiłbym was bardzo o poradę gdyż się nie znam na tym a na opinij sprzedawcy w sklepie nie ma co liczyć gdyż jemu zależy by sprzedać i powie wszystko byle opchnąć towar

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad


Back to top
Madrik
Moderator Robotyka
Location: Warszawa
Joined: 29 Oct 2007
Posts: 6936
Helped: 376
Post rating: 149
Madrik
Moderator Robotyka
Post#2 04 Dec 2011 10:44    

Re: Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??


Szkoda kasy na jednorazowy wydatek. Poza tym, jeżeli sprzęt ma działać poprawnie, po każdym użyciu trzeba go rozmontować i dokładnie umyć. Co jest także mączące, a zaniedbane mści się okrutnie.

Pierwszy pistolet jaki pokazałeś, to zabawka. W trzy minuty zużywa pojemnik, po czym trzeba czyścić całość. Nie można wbrew pozorom "lać farby ile wlezie". Po drugie, niskie ciśnienie robocze, brak zbiornika powietrza (ciągła praca agregatu) i zero informacji o typie końcówki lub wydajności urządzenia. Na to trzeba bardzo uważać, bo może się okazać, że dysza jest takiego rodzaju, że lepszy byłby spryskiwacz do kwiatków.

Drugi, Bosh, to malutkie narzędzie do prac dekoratorskich. Można nim pomalować np. krzesło albo figurkę. Do malowania ścian się nie nadaje.

Kup po prostu ze dwa, dobre wałki do emulsji, kij teleskopowy i niedużą drabinkę do malowania. I wyjdzie wcale nie gorzej niż kompresor.

Trochę Cekolu do naciągnięcia ścian i dobre packi różnej wielkości.

Jak zdrapiesz ściany, naciągnij je i wyrównaj Cekolem. Robota faktycznie męcząca.
Ale za to efekt jest nieporównywalny.

Spotkałem się też z metodą, malowania starej emulsji Unigruntem i na to malowanie od razu. Metoda szybka, ale efekt taki sobie i mam wątpliwości co do jej trwałości.

Najgorsze w remoncie jest zawsze przygotowanie powierzchni. Czyli to całe skrobanie, zdzieranie, łatanie i wyrównywanie z gruntowaniem.
Samo malowanie, to dla pokoju 4x4, to góra 2-3 godzinki pędzlem (chyba, że ktoś kupi pędzelek do pisanek :P - "ławkowiec" lepszy) - wałkiem idzie szybciej. tylko musi mieć "futerko" dobrane do rodzaju farby.

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad


Back to top
ANDRZEJlodz1977
Level 9
Location: ŁÓDŹ
Joined: 04 Dec 2011
Posts: 42
Post rating: 1
ANDRZEJlodz1977
Level 9
Post#3 04 Dec 2011 11:14  Topic author   

Re: Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??


Spotkałem się też z metodą, malowania starej emulsji Unigruntem i na to malowanie od razu. Metoda szybka, ale efekt taki sobie i mam wątpliwości co do jej trwałości.

----Chodzi pewnie o zmywanie unigruntem ? podobno po unigruncie atlasa pozostają plamy po malowaniu ,tak wyczytałem na forach ja zaś stosowałem jakiś tani grunt jak nie dawno malowałem i musiałem malować dwa razy bo jak twierdzi sąsiad stary malarz to po gruntowaniu trzeba dwa razy pomalować , sam nie wiem co robić ???
- będę malował pokój z kuchnią przedpokój , łazienkę , mieszkanie zapuszczone tak więc pewnie bez skrobanki się nie obejdzie i tak się zastanawiam co ja biedny zrobię gdy połowę ściany zeskrobię a połowa nie będzie chciła zejść ? podobno gdy dobrze się namoczy ten fragment stawiający czynny opór to samo nawet odpadnie po 1,2,dniach bo woda dobrze wsiąknie w starą brudną farbę która odpadnie po 1,2, dniach aaaa podobno myje się ścianę {nie wiem jakim mydłem itd} myje się dwa razy w przerwach 2,3 godz i farba sama odpada no ile w tym prawdy to nie wiem , tak więc jeśli nawet uporam się z skrobaniem pozostaje gipsowanie i też słyszałem że dobrze jest po skrobaniu wentualną szczlinę jeszcze przejechać szpachelką i oczyścić ją , po czym zmoczyć i zagiposować lecz zaraz po gipsowaniu przejechać mokrym pędzlem by wygładzić wypukłości gipsowannia no i jak wyschnie przeszlifować papierem ,ech nie lubię remontów nie stać mnie na fachowca o którego ciężko gdyż w gadce to wielu jest dobrych jednak co do roboty to już gorzej . Kiedyś malowałem wałkiem i połaszczyłem się na tani zwykły wałek , przeklinałem go strasznie , zakupiłem natychmiast jakiś firmowy wałeczek i no szło elegancko no ale do wałka muszą być równe ściany których obecnie nie mam przyjemności posiadać taaaak więc myślę że może pędzel jakiś !!!! tak zwana szczota ??jak możecie podeślijcie link jakiegoś dobrego pędzla do malowania ścian wewnątrz

Dodano po 6 [minuty]:

A może możecie polecić jakąś maszynerię nie drogą a dobrą do domowego użytku służącą do szlifowania ścian po gipsowaniu ???

Helpful post? + 0
Back to top
Madrik
Moderator Robotyka
Location: Warszawa
Joined: 29 Oct 2007
Posts: 6936
Helped: 376
Post rating: 149
Madrik
Moderator Robotyka
Post#4 04 Dec 2011 13:58    

Re: Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??


Zastanów się, czy na pewno chcesz emulsję.
W przypadku starych, nierównych ścian, i braku umiejętności co do ich wyrównania, dobre efekty dają farby strukturalne. Można kupić i gotowe farby, ale też specjalne dodatki w woreczkach, do dodania do zwykłej farby.
Przeważnie są to różne rodzaje trocin lub kulek styropodobnych. Ale raczej nie radzę samemu styropianu kruszyć. ;)

Farba daje nierówną powierzchnie, np. typu "baranek" co skutecznie maskuje nierówności, a nawet drobne przebarwienia. Natomiast farba gładka jest bardziej wymagająca co do wykończenia powierzchni i techniki malowania.

Co do pędzla, to polecam zwykły, gruby "Ławkowiec".

Farbę starą malujemy wodą z dodatkiem szarego mydła (niedużo) - ale działa to tylko na farby wodne. Na farbę olejną pomoże tylko szpachelka.

Helpful post? + +2
Back to top
Snajp
Level 8
Joined: 11 Mar 2010
Posts: 7
Snajp
Level 8
Post#5 13 Sep 2012 12:54    

Re: Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??


Witam czy takim pistoletem : http://t2.gstatic.com/images?q...SexGvlPwxW9jArF7ooPwQIJztZgr0c dam rade pomalować pokój . Zawsze malowałem wałkiem ale dostałem taki pistolet i chciałbym go jakoś wykorzystać.
Zwykła farba emulsja akrylowa

Helpful post? + +3
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> For fun Hydepark -> Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??
Page 1 of 1

Similar topics to jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??

Lakiernictwo, jaki aerograf i pistolet do malowania? (6)
pistolet do malowania - jak wyczyścić? (2)
Paint zoom - pistolet to malowania (22)
Czy warto kupić pistolet elektryczny do malowania ? (4)
Jaki Agregat malarski będzie najlepszy do malowania domów? (3)
Piaskowanie- pistolet jaki wybrać? (23)
Jaki kupić pistolet do piaskowania?? (3)
Jaki pistolet lakierniczy do 130 zł (5)
Pistolet do piaskowania jaki wybrać? (7)
Jaki piec CO do mieszkania 70m2? (7)


Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.106 seconds