Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??
Autor
Wiadomość
ANDRZEJlodz1977
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: ŁÓDŹ

Post#1 Post autora tematu 04 Gru 2011 10:17   

Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??

Witam serdecznie jestem nowy i to mój pierwszy post na tym forum a wybrałem to forum ponieważ wydaje mi się najbardziej konkretne tak więc witam was serdecznie aaale do rzeczy a mianowicie czeka mnie malowanie mieszkania czego nie cierpię , już samo zmywanie ścian i drapanie wydaje się męczarnią a co dopiero malowanie i dlatego też zastanawiam się nad zakupem nie drogiego acz dobrego pistoletu natryskowego z takim kompresorem myślę na ten cel przeznaczyć góra 300zł i wynalazłem coś takiego ....

http://www.narzedzia.pl/Agregat-DED7410-HVLP-do-malowania-natryskowego,28696.html

co ma 600 vatt !!! albo coś takiego

http://www.bosch-do-it.pl/boptocs2-pl/Ma...727/PFS+55/14258/3165140455145/index.htm

Potrzebuje pomalować ściany mieszkania emulsją i właśnie takowy wynalazek byłby w sam raz tym bardziej iż ściany nie są za równe i dużo jest zakamarków czy to za rurami gazowymi , wodnymi , dużo innych zakamarków i najwygodniej właśnie myślę pomalować takim wynalazkiem .....tak więc prosiłbym was bardzo o poradę gdyż się nie znam na tym a na opinij sprzedawcy w sklepie nie ma co liczyć gdyż jemu zależy by sprzedać i powie wszystko byle opchnąć towar
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2011 10:17   

Powrót do góry

Madrik
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#2 04 Gru 2011 11:44   

Re: Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??

Szkoda kasy na jednorazowy wydatek. Poza tym, jeżeli sprzęt ma działać poprawnie, po każdym użyciu trzeba go rozmontować i dokładnie umyć. Co jest także mączące, a zaniedbane mści się okrutnie.

Pierwszy pistolet jaki pokazałeś, to zabawka. W trzy minuty zużywa pojemnik, po czym trzeba czyścić całość. Nie można wbrew pozorom "lać farby ile wlezie". Po drugie, niskie ciśnienie robocze, brak zbiornika powietrza (ciągła praca agregatu) i zero informacji o typie końcówki lub wydajności urządzenia. Na to trzeba bardzo uważać, bo może się okazać, że dysza jest takiego rodzaju, że lepszy byłby spryskiwacz do kwiatków.

Drugi, Bosh, to malutkie narzędzie do prac dekoratorskich. Można nim pomalować np. krzesło albo figurkę. Do malowania ścian się nie nadaje.

Kup po prostu ze dwa, dobre wałki do emulsji, kij teleskopowy i niedużą drabinkę do malowania. I wyjdzie wcale nie gorzej niż kompresor.

Trochę Cekolu do naciągnięcia ścian i dobre packi różnej wielkości.

Jak zdrapiesz ściany, naciągnij je i wyrównaj Cekolem. Robota faktycznie męcząca.
Ale za to efekt jest nieporównywalny.

Spotkałem się też z metodą, malowania starej emulsji Unigruntem i na to malowanie od razu. Metoda szybka, ale efekt taki sobie i mam wątpliwości co do jej trwałości.

Najgorsze w remoncie jest zawsze przygotowanie powierzchni. Czyli to całe skrobanie, zdzieranie, łatanie i wyrównywanie z gruntowaniem.
Samo malowanie, to dla pokoju 4x4, to góra 2-3 godzinki pędzlem (chyba, że ktoś kupi pędzelek do pisanek :P - "ławkowiec" lepszy) - wałkiem idzie szybciej. tylko musi mieć "futerko" dobrane do rodzaju farby.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2011 11:44   

Powrót do góry

ANDRZEJlodz1977
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: ŁÓDŹ

Post#3 Post autora tematu 04 Gru 2011 12:14   

Spotkałem się też z metodą, malowania starej emulsji Unigruntem i na to malowanie od razu. Metoda szybka, ale efekt taki sobie i mam wątpliwości co do jej trwałości.

----Chodzi pewnie o zmywanie unigruntem ? podobno po unigruncie atlasa pozostają plamy po malowaniu ,tak wyczytałem na forach ja zaś stosowałem jakiś tani grunt jak nie dawno malowałem i musiałem malować dwa razy bo jak twierdzi sąsiad stary malarz to po gruntowaniu trzeba dwa razy pomalować , sam nie wiem co robić ???
- będę malował pokój z kuchnią przedpokój , łazienkę , mieszkanie zapuszczone tak więc pewnie bez skrobanki się nie obejdzie i tak się zastanawiam co ja biedny zrobię gdy połowę ściany zeskrobię a połowa nie będzie chciła zejść ? podobno gdy dobrze się namoczy ten fragment stawiający czynny opór to samo nawet odpadnie po 1,2,dniach bo woda dobrze wsiąknie w starą brudną farbę która odpadnie po 1,2, dniach aaaa podobno myje się ścianę {nie wiem jakim mydłem itd} myje się dwa razy w przerwach 2,3 godz i farba sama odpada no ile w tym prawdy to nie wiem , tak więc jeśli nawet uporam się z skrobaniem pozostaje gipsowanie i też słyszałem że dobrze jest po skrobaniu wentualną szczlinę jeszcze przejechać szpachelką i oczyścić ją , po czym zmoczyć i zagiposować lecz zaraz po gipsowaniu przejechać mokrym pędzlem by wygładzić wypukłości gipsowannia no i jak wyschnie przeszlifować papierem ,ech nie lubię remontów nie stać mnie na fachowca o którego ciężko gdyż w gadce to wielu jest dobrych jednak co do roboty to już gorzej . Kiedyś malowałem wałkiem i połaszczyłem się na tani zwykły wałek , przeklinałem go strasznie , zakupiłem natychmiast jakiś firmowy wałeczek i no szło elegancko no ale do wałka muszą być równe ściany których obecnie nie mam przyjemności posiadać taaaak więc myślę że może pędzel jakiś !!!! tak zwana szczota ??jak możecie podeślijcie link jakiegoś dobrego pędzla do malowania ścian wewnątrz

Dodano po 6 [minuty]:

A może możecie polecić jakąś maszynerię nie drogą a dobrą do domowego użytku służącą do szlifowania ścian po gipsowaniu ???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2011 12:14   

Powrót do góry

Madrik
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#4 04 Gru 2011 14:58   

Zastanów się, czy na pewno chcesz emulsję.
W przypadku starych, nierównych ścian, i braku umiejętności co do ich wyrównania, dobre efekty dają farby strukturalne. Można kupić i gotowe farby, ale też specjalne dodatki w woreczkach, do dodania do zwykłej farby.
Przeważnie są to różne rodzaje trocin lub kulek styropodobnych. Ale raczej nie radzę samemu styropianu kruszyć. ;)

Farba daje nierówną powierzchnie, np. typu "baranek" co skutecznie maskuje nierówności, a nawet drobne przebarwienia. Natomiast farba gładka jest bardziej wymagająca co do wykończenia powierzchni i techniki malowania.

Co do pędzla, to polecam zwykły, gruby "Ławkowiec".

Farbę starą malujemy wodą z dodatkiem szarego mydła (niedużo) - ale działa to tylko na farby wodne. Na farbę olejną pomoże tylko szpachelka.
Powrót do góry

Snajp
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 13 Wrz 2012 12:54   

Witam czy takim pistoletem : http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZkOUmokw32nlF-Lz-c-SexGvlPwxW9jArF7ooPwQIJztZgr0c dam rade pomalować pokój . Zawsze malowałem wałkiem ale dostałem taki pistolet i chciałbym go jakoś wykorzystać.
Zwykła farba emulsja akrylowa
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Jaki pistolet natryskowy do malowania ścian mieszkania emulsją ??
Strona 1 z 1