X

opel vectra B - szarpie przy ruszaniu

04 Dec 2011 12:25 MAmarcin w
  • #1 04 Dec 2011 12:25
    marcin w
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Witam

Od pewnego czasu mam taki problem ze swoim samochodem. Otóż po dłuższym kilkugodzinnym postoju, przy temperaturach poniżej 5 stopni na zewnątrz samochodem mocno szarpie podczas ruszania przy puszczaniu sprzęgła. Po kilku kilometrach jazdy, gdy już dojeżdżam do pracy i ruszam na skrzyżowaniu obok zakładu tego efektu już nie ma, wówczas przy puszczaniu sprzęgła samochód płynnie rusza.

Zjawisko to występuje tylko przy temperaturach poniżej około 5 stopni C i po dłuższym postoju. Dzieje się to tylko przy niskich temperaturach i tylko przy pierwszych kilku km jazdy.

Radziłem się kilku osób, jednak nikt do końca nie umie podać właściwej pewnej przyczyny.

Czy mieliście podobny przypadek ?
  • #2 04 Dec 2011 16:07
    decybel91
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Nie właściwa mieszanka na zimnym silniku, przyczyny trzeba szukać najszybciej diagnoskopem.
  • #3 04 Dec 2011 17:23
    WITEK1952
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Witam. Może problem jest w samym sprzęgle. Poproś kogoś by Ci ponaciskał i popatrz czy dźwignia płynnie chodzi. Pozdrawiam.
  • #4 04 Dec 2011 17:49
    marcin w
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dodam że jest to silnik 2.0 DTI - diesel 101 KM. Już po remoncie pompy wtryskowej w serwisie bosch, więc pompa była na stole probierczym i jest właściwie skalibrowana.
  • #5 04 Dec 2011 17:51
    Aleksander_01
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    WITEK1952 wrote:
    Witam. Może problem jest w samym sprzęgle. Poproś kogoś by Ci ponaciskał i popatrz czy dźwignia płynnie chodzi. Pozdrawiam.

Dokładnie. Miałem podobnie jak padło słoneczko (jeden listek).
  • #6 04 Dec 2011 17:56
    marcin w
    Level 22  
    Ale przy mechanicznym uszkodzeniu sprzęgła problem występowałby zawsze, nie tylko przy pierwszych paru km drogi i tylko w określonej temperaturze.

Czy ten samochód posiada koło dwumasowe ? Jeden z mechaników właśnie mi je zasugerował.
  • #7 04 Dec 2011 17:59
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Sprzęgło się kończy jako takie. Jak się rozgrzeje, to z powodu rozszerzalności cieplnej zmieniają się wymiary i właściwości elementów, stąd szarpanie zanika. To jedna z teorii, a jak to jest naprawdę - równie dobrze przyczyna może leżeć w samym silniku.
  • #8 04 Dec 2011 19:00
    decybel91
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Panowie pompa Vp Boscha, co więcej trzeba wiedzieć?
  • #9 04 Dec 2011 22:09
    marcin w
    Level 22  
    decybel91 wrote:
    Panowie pompa Vp Boscha, co więcej trzeba wiedzieć?

A co do tego może mieć pompa ?
  • #10 04 Dec 2011 22:16
    zeimp
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    marcin w wrote:
    A co do tego może mieć pompa ?

Nic!
    Przyczyna tkwi tylko i wyłącznie w sprzęgle.
  Search 4 million + Products
Browse Products