Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?
Autor
Wiadomość
sylany
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 04 Gru 2011 15:29   

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

Witam. Mam problem z pompo-rozdrabniaczem a mianowicie przestał działać. Po podpięciu na "krótko" bez presostatu "czyli całej tej elektroniki" (kondensator też podłączony) pompa działa. Czyli trzeba wymienić elektronikę?
Moje pytanie: czy można podłączyć na "krótko" aby pompa chociaż do naprawy chodziła? wiadomo nie można się nawet wykąpać oraz gdzie mogę dokupić takie elementy bądź jakiś serwis (Wrocław). Może kondensator siadł? Proszę o porady (pilne). Dziękuje.

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat? Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat? Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2011 15:29   

Powrót do góry

Sławomir Szymański
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#2 04 Gru 2011 21:31pomocny post - solucja   

Re: Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

Presostat działa na zasadzie różnicy ciśnienia na wejściu i wyjściu .Wymiana kondensatora nic nie da .Na krótko nie podłączaj ponieważ silnik będzie cały czas pracował .Sprawdź wężyki cze są drożne a sam presostat można sprawdzić omomierzem oczywiście po odłączeniu pompy .To jest urządzenie mechaniczne .

Czy wysiadł presostat można łatwo sprawdzić ,wystarczy wyjąć z niego dwa przewody i złączyć (ostrożnie) ,jak pompa zadziała to jest do wymiany. Czy ten z allegro będzie pasował trudno mi powiedzieć ,chodzi o wymiary jak i o parametry.Pozdrawiam SS
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?
Strona 1 z 1