X

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

sylany 04 Dec 2011 15:29
  • #1 04 Dec 2011 15:29
    sylany
    Level 6  
    Helpful post? (+1)
    Witam. Mam problem z pompo-rozdrabniaczem a mianowicie przestał działać. Po podpięciu na "krótko" bez presostatu "czyli całej tej elektroniki" (kondensator też podłączony) pompa działa. Czyli trzeba wymienić elektronikę?
    Moje pytanie: czy można podłączyć na "krótko" aby pompa chociaż do naprawy chodziła? wiadomo nie można się nawet wykąpać oraz gdzie mogę dokupić takie elementy bądź jakiś serwis (Wrocław). Może kondensator siadł? Proszę o porady (pilne). Dziękuje.

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat? Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat? Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?
  • Helpful post
    #2 04 Dec 2011 21:31
    Sławomir Szymański
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Presostat działa na zasadzie różnicy ciśnienia na wejściu i wyjściu .Wymiana kondensatora nic nie da .Na krótko nie podłączaj ponieważ silnik będzie cały czas pracował .Sprawdź wężyki cze są drożne a sam presostat można sprawdzić omomierzem oczywiście po odłączeniu pompy .To jest urządzenie mechaniczne .

Czy wysiadł presostat można łatwo sprawdzić ,wystarczy wyjąć z niego dwa przewody i złączyć (ostrożnie) ,jak pompa zadziała to jest do wymiany. Czy ten z allegro będzie pasował trudno mi powiedzieć ,chodzi o wymiary jak i o parametry.Pozdrawiam SS
  Search 4 million + Products
Browse Products