Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro Beginners -> Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?
Author
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post from the author of the topic 04 Dec 2011 15:29   

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

Witam. Mam problem z pompo-rozdrabniaczem a mianowicie przestał działać. Po podpięciu na "krótko" bez presostatu "czyli całej tej elektroniki" (kondensator też podłączony) pompa działa. Czyli trzeba wymienić elektronikę?
Moje pytanie: czy można podłączyć na "krótko" aby pompa chociaż do naprawy chodziła? wiadomo nie można się nawet wykąpać oraz gdzie mogę dokupić takie elementy bądź jakiś serwis (Wrocław). Może kondensator siadł? Proszę o porady (pilne). Dziękuje.

Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat? Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat? Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Dec 2011 15:29   

Back to top

Sławomir Szymański
Poziom 11
Poziom 11

Post#2 04 Dec 2011 21:31helpful post - solution   

Re: Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?

Presostat działa na zasadzie różnicy ciśnienia na wejściu i wyjściu .Wymiana kondensatora nic nie da .Na krótko nie podłączaj ponieważ silnik będzie cały czas pracował .Sprawdź wężyki cze są drożne a sam presostat można sprawdzić omomierzem oczywiście po odłączeniu pompy .To jest urządzenie mechaniczne .

Czy wysiadł presostat można łatwo sprawdzić ,wystarczy wyjąć z niego dwa przewody i złączyć (ostrożnie) ,jak pompa zadziała to jest do wymiany. Czy ten z allegro będzie pasował trudno mi powiedzieć ,chodzi o wymiary jak i o parametry.Pozdrawiam SS

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro Beginners -> Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat?
Page 1 of 1
Similar topics
Rozdrabniacz wc-uszkodzony presostat? (3)
Wentylacja/Presostat - Presostat filtra i wentylatora - zasada montażu (4)
Presostat do sprężarki. - Presostat nie wyłącza silnika. (5)
Młynek/rozdrabniacz do metali (5)
Agregat pradotworczy i rozdrabniacz do galezi (10)
Młynek/rozdrabniacz/szarpacz do styropianu (3)
Rozdrabniacz WC Grundfos - nie włącza się (6)
Pompo-rozdrabniacz wc- wciagnął szmatkę do czyszczenia (1)
Rozdrabniacz gałęzi 230V, jak podlączyć cztery przewody? (15)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.045 seconds

elektroda.pl topic RSS feed