Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> For fun Hydepark -> Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania
Author
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post from the author of the topic 04 Dec 2011 19:39   

Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania

Nie używamy w domu takich kuchenek nie ze względu na obawę przed promieniowaniem, ale na utratę składników odżywczych po takim podgrzewaniu. Niemniej sąsiadka mieszkająca pode mną używa takiej kuchenki często - w naszej kuchni słyszymy jak jej timer "drynda", że danie gotowe.
I teraz pytanie:
nasze kuchnie są wąskie - mam łóżko tuż za ścianą mojej wąskiej kuchni (leżę pół metra od kuchni gazowej i metr od lodówki za ścianą). O ile te sprzęty nie są szkodliwe, o tyle zastanawia mnie, czy ma na mnie wpływ promieniowanie mikrofalówki, która znajduje się piętro niżej - zapewne przy ścianie, przy której ja wyżej śpię.
Jaki jest zasięg promieniowania takiej kuchenki, zakładając, że starsza sąsiadka nie ma zapewne najnowszego modelu takich urządzeń?
Pytam, gdyż co jakiś czas odczuwam bóle głowy i zastanawiam się, czy te urządzenia mają na to wpływ. W pokoju mam jeszcze 8-letniego PC-ta, metr za łóżkiem na korytarzu mam router WIFI (ale to akurat już wiem, że promieniuje dużo słabiej).
W którym momencie mówimy jeszcze o uzasadnionych obawach, a w którym takie dociekanie jest zbędną paniką?

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 04 Dec 2011 19:39   

Back to top

vodiczka
Poziom 25
Poziom 25

Post#2 04 Dec 2011 19:51   

Re: Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania

Metr od kuchenki to nieuzasadniona panika chyba że sąsiadka używa kuchenkę bez drzwiczek Crying or Very sad A z bólem głowy, szczególnie jeżeli powtarzający, szybko do lekarza.

Helpful message? + -

Back to top

prezesonline
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post from the author of the topic 04 Dec 2011 20:00   

Czyli mikrofalówka ma podobny zasięg znacznego promieniowania tylko w bardzo bliskiej odległości? Przystawiając telefon do głośnika można sobie wyobrazić zasięg "mocnego" promieniowania dzwoniącego telefonu, jeśli mikrofalówka ma tak samo, to się trochę uspokoiłem.
Mam nadzieję, że sąsiadka nie jest wariatką - nie wiedziałem nawet, ża da się podgrzewać z otwartymi drzwiami?!
Sprawa mnie przejęła o tyle, że ostatnio obudziłem się o 9 rano z bólem głowy w lewej połowie głowy, a niżej w okolicy skroni/baków przez całą dobę miałem ból, jakby ktoś mnie pięścią uderzył. Poleciałem do lekarza, to kazał wziąć coś na ból głowy(!).

Helpful message? + -

Back to top

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Post#4 04 Dec 2011 20:11   

prezesonline wrote:
zakładając, że starsza sąsiadka nie ma zapewne najnowszego modelu takich urządzeń
Z tego akurat się ciesz.
prezesonline wrote:
metr za łóżkiem na korytarzu mam router WIFI
I to promieniuje DUŻO mocniej niż mikrofalówka za betonową ścianą. Szczególnie jeśli uwzględnimy czas - mikrofala chodzi może kilkanaście minut dziennie, a wifi nadaje praktycznie non stop.
prezesonline wrote:
w którym takie dociekanie jest zbędną paniką?
Od samego początku do samego końca twojego posta.
prezesonline wrote:
Przystawiając telefon do głośnika można sobie wyobrazić zasięg "mocnego" promieniowania dzwoniącego telefonu
To nie jest promieniowanie jako takie, tylko cykliczne wyłączanie i włączanie nadajnika. Zresztą telefon GSM promieniuje z maksymalną mocą tylko w czasie łączenia, potem moc spada setki razy.
prezesonline wrote:
budziłem się o 9 rano z bólem głowy w lewej połowie głowy, a niżej w okolicy skroni/baków przez całą dobę miałem ból, jakby ktoś mnie pięścią uderzył. Poleciałem do lekarza, to kazał wziąć coś na ból głowy(!).
Jeśli masz powtarzające się bóle głowy to idź do dobrego lekarza, bo możesz cierpieć na jakieś schorzenie. Tyle że szanse że mikrofalówka sąsiadki jest tu przyczyną są jak trafienie szóstki w totka.

Helpful message? + -

Back to top

vodiczka
Poziom 25
Poziom 25

Post#5 04 Dec 2011 20:34   

prezesonline wrote:
Mam nadzieję, że sąsiadka nie jest wariatką - nie wiedziałem nawet, ża da się podgrzewać z otwartymi drzwiami?!

Nie można uruchomić prasy czy wtryskarki z otwartą osłoną ale "polak potrafi" a potem obcięte dłonie albo zmiażdżona głowa.

Podgrzewać na rożnie (bez mikrofal) można z otwartymi drzwiami, moja mikrofalówka ma tę funkcję.

Helpful message? + -

Back to top

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#6 04 Dec 2011 20:45   

prezesonline wrote:

W którym momencie mówimy jeszcze o uzasadnionych obawach, a w którym takie dociekanie jest zbędną paniką?

A telefon komórkowy Kolega posiada?
Przecież to rak mózgu gotowy (ponoć)... Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 04 Dec 2011 20:45   

Back to top

bartosz789
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 04 Dec 2011 22:23   

skryn - czekałem na ten post Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

prezesonline
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post from the author of the topic 04 Dec 2011 22:35   

No dobrze, sugerujecie więc, że nie mam żadnych absolutnie powodów do obaw, jeśli chodzi o kuchenkę u sąsiadki piętro niżej prawie nad moim łóżkiem?

Helpful message? + -

Back to top

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#9 04 Dec 2011 22:52   

bartosz789 wrote:
skryn - czekałem na ten post Very Happy

Przypadek Autora jest stricte medyczny i nie ma związku z poruszanym tematem.
Przecież nie poruszamy tematów science fiction?
Ale tutaj jest "Hyde Park", więc wypada polemizować... Smile
Dlatego całość została przeze mnie tutaj przeniesiona.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 04 Dec 2011 22:52   

Back to top

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Post#10 04 Dec 2011 23:04   

prezesonline wrote:
u sąsiadki piętro niżej prawie nad moim łóżkiem
No tutaj wezwałbym fizyków relatywistycznych, bo w grę wchodzi zagięcie czasoprzestrzeni Wink

Nie, nie ma powodów do obaw, o ile na mikrofalówce sąsiadki nie jest napisane LHC Wink

Helpful message? + -

Back to top

Madrik
Moderator Robotyka
Moderator Robotyka

Post#11 05 Dec 2011 00:18   

Jeżeli masz bóle głowy, to najpierw wejdź na www.new.meteo.pl i sprawdź aktualny stan ciśnienia powietrza. To samo zrób jak czujesz się świetnie.

Ostatnio ciśnienie było wysokie, teraz spada na pysk, a za chwilę ma znów urosnąć do wysokiego poziomu. Wiele osób mających problem z ciśnieniem, będzie takie zmiany odczuwać jako właśnie ból głowy.
Radzę iść do lekarza i powiedzieć mu o tym.

Mikrofalówek możesz się nie bać. Po zamknięciu drzwiczek są bezpieczniejsze i od twojej komórki, i wifi i nawet o żyły wodnej... Wink

Helpful message? + -

Back to top

Pocieszny
Poziom 24
Poziom 24

Post#12 05 Dec 2011 17:27   

Mikrofalówka działająca z otwartymi drzwiczkami może być szkodliwa, ale w takim skrajnym przypadku raczej sąsiadka zginęłaby na miejscu Wink Jeżeli sąsiadka żyje, to znaczy, że ma zamknięte drzwiczki i mikrofale także nie docierają do Ciebie Smile

Helpful message? + -

Back to top

pinkin
Poziom 17
Poziom 17

Post#13 06 Dec 2011 04:03   

Promieniowanie komórek działa negatywnie na proces spermatogenezy u mężczyzn. I teraz pytanie kto nosi telefon w przedniej kieszeni dżinsów? Very Happy To jest prawda, bez jaj(w sensie że nie zartuje) Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Post#14 06 Dec 2011 20:27   

pinkin wrote:
kto nosi telefon w przedniej kieszeni dżinsów?
Ja noszę, ale już dawno nauczyłem się wrzucać go tam anteną na zewnątrz Smile

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> For fun Hydepark -> Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania
Page 1 of 1

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.082 seconds

elektroda.pl topic RSS feed