Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania
Autor
Wiadomość
prezesonline
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 04 Gru 2011 20:39   

Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania

Nie używamy w domu takich kuchenek nie ze względu na obawę przed promieniowaniem, ale na utratę składników odżywczych po takim podgrzewaniu. Niemniej sąsiadka mieszkająca pode mną używa takiej kuchenki często - w naszej kuchni słyszymy jak jej timer "drynda", że danie gotowe.
I teraz pytanie:
nasze kuchnie są wąskie - mam łóżko tuż za ścianą mojej wąskiej kuchni (leżę pół metra od kuchni gazowej i metr od lodówki za ścianą). O ile te sprzęty nie są szkodliwe, o tyle zastanawia mnie, czy ma na mnie wpływ promieniowanie mikrofalówki, która znajduje się piętro niżej - zapewne przy ścianie, przy której ja wyżej śpię.
Jaki jest zasięg promieniowania takiej kuchenki, zakładając, że starsza sąsiadka nie ma zapewne najnowszego modelu takich urządzeń?
Pytam, gdyż co jakiś czas odczuwam bóle głowy i zastanawiam się, czy te urządzenia mają na to wpływ. W pokoju mam jeszcze 8-letniego PC-ta, metr za łóżkiem na korytarzu mam router WIFI (ale to akurat już wiem, że promieniuje dużo słabiej).
W którym momencie mówimy jeszcze o uzasadnionych obawach, a w którym takie dociekanie jest zbędną paniką?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 04 Gru 2011 20:39   

Powrót do góry

vodiczka
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódź

Post#2 04 Gru 2011 20:51   

Re: Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania

Metr od kuchenki to nieuzasadniona panika chyba że sąsiadka używa kuchenkę bez drzwiczek :cry: A z bólem głowy, szczególnie jeżeli powtarzający, szybko do lekarza.
Powrót do góry

prezesonline
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 04 Gru 2011 21:00   

Czyli mikrofalówka ma podobny zasięg znacznego promieniowania tylko w bardzo bliskiej odległości? Przystawiając telefon do głośnika można sobie wyobrazić zasięg "mocnego" promieniowania dzwoniącego telefonu, jeśli mikrofalówka ma tak samo, to się trochę uspokoiłem.
Mam nadzieję, że sąsiadka nie jest wariatką - nie wiedziałem nawet, ża da się podgrzewać z otwartymi drzwiami?!
Sprawa mnie przejęła o tyle, że ostatnio obudziłem się o 9 rano z bólem głowy w lewej połowie głowy, a niżej w okolicy skroni/baków przez całą dobę miałem ból, jakby ktoś mnie pięścią uderzył. Poleciałem do lekarza, to kazał wziąć coś na ból głowy(!).
Powrót do góry

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Wrocław

Post#4 04 Gru 2011 21:11   

prezesonline napisał:
zakładając, że starsza sąsiadka nie ma zapewne najnowszego modelu takich urządzeń
Z tego akurat się ciesz.
prezesonline napisał:
metr za łóżkiem na korytarzu mam router WIFI
I to promieniuje DUŻO mocniej niż mikrofalówka za betonową ścianą. Szczególnie jeśli uwzględnimy czas - mikrofala chodzi może kilkanaście minut dziennie, a wifi nadaje praktycznie non stop.
prezesonline napisał:
w którym takie dociekanie jest zbędną paniką?
Od samego początku do samego końca twojego posta.
prezesonline napisał:
Przystawiając telefon do głośnika można sobie wyobrazić zasięg "mocnego" promieniowania dzwoniącego telefonu
To nie jest promieniowanie jako takie, tylko cykliczne wyłączanie i włączanie nadajnika. Zresztą telefon GSM promieniuje z maksymalną mocą tylko w czasie łączenia, potem moc spada setki razy.
prezesonline napisał:
budziłem się o 9 rano z bólem głowy w lewej połowie głowy, a niżej w okolicy skroni/baków przez całą dobę miałem ból, jakby ktoś mnie pięścią uderzył. Poleciałem do lekarza, to kazał wziąć coś na ból głowy(!).
Jeśli masz powtarzające się bóle głowy to idź do dobrego lekarza, bo możesz cierpieć na jakieś schorzenie. Tyle że szanse że mikrofalówka sąsiadki jest tu przyczyną są jak trafienie szóstki w totka.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 04 Gru 2011 21:11   

Powrót do góry

vodiczka
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódź

Post#5 04 Gru 2011 21:34   

prezesonline napisał:
Mam nadzieję, że sąsiadka nie jest wariatką - nie wiedziałem nawet, ża da się podgrzewać z otwartymi drzwiami?!

Nie można uruchomić prasy czy wtryskarki z otwartą osłoną ale "polak potrafi" a potem obcięte dłonie albo zmiażdżona głowa.

Podgrzewać na rożnie (bez mikrofal) można z otwartymi drzwiami, moja mikrofalówka ma tę funkcję.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 04 Gru 2011 21:34   

Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#6 04 Gru 2011 21:45   

prezesonline napisał:

W którym momencie mówimy jeszcze o uzasadnionych obawach, a w którym takie dociekanie jest zbędną paniką?

A telefon komórkowy Kolega posiada?
Przecież to rak mózgu gotowy (ponoć)... :D
Powrót do góry

bartosz789
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Krakow

Post#7 04 Gru 2011 23:23   

skryn - czekałem na ten post :D
Powrót do góry

prezesonline
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 04 Gru 2011 23:35   

No dobrze, sugerujecie więc, że nie mam żadnych absolutnie powodów do obaw, jeśli chodzi o kuchenkę u sąsiadki piętro niżej prawie nad moim łóżkiem?
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#9 04 Gru 2011 23:52   

bartosz789 napisał:
skryn - czekałem na ten post :D

Przypadek Autora jest stricte medyczny i nie ma związku z poruszanym tematem.
Przecież nie poruszamy tematów science fiction?
Ale tutaj jest "Hyde Park", więc wypada polemizować... :)
Dlatego całość została przeze mnie tutaj przeniesiona.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 04 Gru 2011 23:52   

Powrót do góry

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Post#10 05 Gru 2011 00:04   

prezesonline napisał:
u sąsiadki piętro niżej prawie nad moim łóżkiem
No tutaj wezwałbym fizyków relatywistycznych, bo w grę wchodzi zagięcie czasoprzestrzeni ;)

Nie, nie ma powodów do obaw, o ile na mikrofalówce sąsiadki nie jest napisane LHC ;)
Powrót do góry

Madrik
Moderator Robotyka
Moderator Robotyka

Miasto: Warszawa

Post#11 05 Gru 2011 01:18   

Jeżeli masz bóle głowy, to najpierw wejdź na www.new.meteo.pl i sprawdź aktualny stan ciśnienia powietrza. To samo zrób jak czujesz się świetnie.

Ostatnio ciśnienie było wysokie, teraz spada na pysk, a za chwilę ma znów urosnąć do wysokiego poziomu. Wiele osób mających problem z ciśnieniem, będzie takie zmiany odczuwać jako właśnie ból głowy.
Radzę iść do lekarza i powiedzieć mu o tym.

Mikrofalówek możesz się nie bać. Po zamknięciu drzwiczek są bezpieczniejsze i od twojej komórki, i wifi i nawet o żyły wodnej... ;)
Powrót do góry

Pocieszny
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Nowy Sącz / Kraków

Post#12 05 Gru 2011 18:27   

Mikrofalówka działająca z otwartymi drzwiczkami może być szkodliwa, ale w takim skrajnym przypadku raczej sąsiadka zginęłaby na miejscu ;) Jeżeli sąsiadka żyje, to znaczy, że ma zamknięte drzwiczki i mikrofale także nie docierają do Ciebie :)
Powrót do góry

pinkin
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Chorzów

Post#13 06 Gru 2011 05:03   

Promieniowanie komórek działa negatywnie na proces spermatogenezy u mężczyzn. I teraz pytanie kto nosi telefon w przedniej kieszeni dżinsów? :D To jest prawda, bez jaj(w sensie że nie zartuje) :D
Powrót do góry

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Post#14 06 Gru 2011 21:27   

pinkin napisał:
kto nosi telefon w przedniej kieszeni dżinsów?
Ja noszę, ale już dawno nauczyłem się wrzucać go tam anteną na zewnątrz :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Kuchenki mikrofalowe i zasięg ich promieniowania
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.094 seconds

elektroda.pl temat RSS