X

Matiz - nagrzewnica - jak ?

04 Dec 2011 21:19 SEseba4270
  • #1 04 Dec 2011 21:19
    seba4270
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    Witam.
    Po wymianie termostatu i płynu chłodniczego zapchała mi sie nagrzewnica. Słabo grzeje. Do nagrzewnicy dochodzi gorąca woda a wychodzi letnia - czyli nie drożna.
    Czytałem ze wymiana wiąże sie z demontazem całej deski.
    Chciałbym ja sprobowac przepłukac, ale z racji ujemnych temperatur mam pytanie co by było gdybym kwasek dosypał do płynu chłodniczego i na nim pojeżdził aby przeczyscić układ ???

I czy ktoś wymieniał nagrzewnicę bez rozbierania deski i kokpitu ? Jak tak to proszę o wskazówki i pomoc bo zamarznę tej zimy.
  • #2 04 Dec 2011 21:26
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Wąż z kranu i pod ciśnieniem próbować wypchnąć szlam.
  • #3 04 Dec 2011 21:33
    seba4270
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kolego robokop:

zadałem 2 pytania : o możliwosc dosypania kwasku do płynu oraz o wymiane nagrzewnicy bez demontazu całego kokpitu.

To oczym napisałes to juz wiem z innych postów tu juz napisanych.
  • #4 04 Dec 2011 21:37
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    To szkoda że nie wiesz tego o co pytasz. Nagrzewnicę bez rozbierania kokpitu - prościej chyba przez tłumik było by ją wyjąć. A kwasku to nawet nie skomentuję.
  • #5 04 Dec 2011 21:38
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Dosyp kwasku, tak ze trzy paczki i pół kilo cukru do smaku. Po co pytasz, skoro i tak wiesz lepiej i alergicznie reagujesz na poradę?
  • #6 04 Dec 2011 21:52
    seba4270
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Pytam bo nie mam garażu.
    A jak jestesie tacy mądrzy to poczytajcie trochę forum, wszyscy piszą o kwasku cytrynowym i nawet o occie. A ja zadałem konkretne 2 pytania - nie moja wina że ktoś chce byc mądrzejszy niż jest i nawet ich nie czyta a proponuje coś innego.......
  • #7 04 Dec 2011 21:54
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Nie wpadłeś na pomysł że ktoś właśnie proponuje coś skuteczniejszego? Wsyp sobie tego kwasku, potem wymienisz i nagrzewnicę i chłodnicę. Kosz.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products