Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zmywarka Boscha zostawia jakiś osad(piasek?) na naczyniach

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Zmywarka Boscha zostawia jakiś osad(piasek?) na naczyniach
Autor
Wiadomość
p4v3u
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: z lasu

Post#1 Post autora tematu 05 Gru 2011 13:06   

Zmywarka Boscha zostawia jakiś osad(piasek?) na naczyniach

Witam,
Piszę tutaj, mam nadzieje, że temat nikogo nie zniechęci - mam problem z moją kilkuletnią zmywarką Boscha.
Po umyciu coraz częściej zdarza się, że na naczyniach zostaje osad - i to nie osad z takiego normalnego brudu, tylko jakiś piasek, sól, coś takiego - jakieś granulki nieduże. Skupione w jednym miejscu i po przepłukaniu naczynia wodą nie schodzą - dopiero trzeba jakimś narzędziem - gąbka np zetrzeć i odpada - strasznie to denewrujące.

Czy to może być kwestia jakiegoś filtra/wieku zmywarki/ rodzaju wody ?
Powinienem się zgłosić do jakiegoś serwisu? Co to może być?

Używam oryginalnych tabletek Calgonit, urządzenie podłączone cały czas pod wodę z tego samego ujęcia, w normalnej wodzie w mieszkaniu tego nie obserwuje.

Za wszelkie podpowiedzi będę baardzo wdzięczny.

pozdrawiam
p4

Proszę uzupełnić temat o model zmywarki (E-nr) i uzupełnić swój post o podstawowe informacje jak grzanie i ilość pobieranej wody.
Bez tych informacji temat wyląduje w koszu.

mod. mrhari

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2011 13:06   

Powrót do góry

destructor_0
Poziom 7
Poziom 7

Post#2 08 Mar 2012 10:58   

Re: Zmywarka Boscha zostawia jakiś osad(piasek?) na naczyniach

Witam,

Mam podobny problem ze zmywarką Boscha sms58m98eu/51.

Na naczyniach czasem zostaje mi przyklejony przezroczysty, bezbarwny, miejscami brązowy osad (wydaje mi się że tylko na szklankach w górnym koszu, w dolnym tego nie zauważyłem). Powtórne umycie tych naczyń w zmywarce nic nie daje, nawet jak ustawię je w dolnym koszu. Trzeba takie naczynia umyć ręcznie gąbką, gdyż osad naprawdę mocno jest przyklejony. Dziś wyciągnąłem wszystkie kosze. Zauważyłem że w koszu trzecim (na sztućce) z prawej strony na samym końcu w rogu jest przyklejony jakby brązowy piasek, pozostała część kosza jest czysta. Wygląda to jak jakieś skupisko piasku czy brudu. Jest to klejące a zarazem piaszczyste, coś typu panierka z kotletów. Wymyłem aktualnie ten osad ale ciężko się tam do zakamarków dostawać i jest to uciążliwe. W koszu środkowym zauważyłem że również z tyłu kosza w prawym rogu jest taki sam osad (jakby piasek brązowy, czasem bezbarwny przezroczysty) na metalowej prowadnicy kosza. Kosz dolny czyściutki. Używam do zmywania środków finish, wcześniej tabletki dołączone do zmywarki, teraz proszku do zmywania również finish. Zmywarkę kupiłem miesiąc temu, więc starość nie wchodzi w grę. Szukałem rozwiązań na internecie, kilka osób ma ten sam problem i nie tylko ze zmywarkami marki Bosch. Z tego co wyczytałem umycie zmywarki płynem do mycia naczyń nie rozwiązuje wogóle problemu (jeszcze nie próbowałem), więc narazie nie przystępuję do takiego mycia. Dlaczego ten osad zbiera się tylko z prawej strony z tyłu zmywarki w rogu? I to właśnie naczynia będące bardziej z prawej strony są obklejone tym "piaskiem". Oczywiście nie wszystkie, jedno-dwa. Tak jakby jakiś strumień piasku przecinał zmywarkę. Zabrudzenia tych szklanek są od spodu, od wewnętrznej części. Oczywiście wyciągnąłem i czyściłem ramiona spryskujące (były i tak czyste), filtr, uszczelki. Jest sól, jest nabłyszczacz. Czy może trzeba zastosować dodatkowy filtr do wody ale to by było troszkę bez sensu.
Twardość wody mierzyłem metodą kropelkową i tak ustawiłem sól. Nabłyszczacz też musiałem dopasować bo mi zostawało sporo tzw. białej wody, teraz jest ok.
Jakieś podpowiedzi?

I jeszcze takie pytanko, wczoraj wrzuciłem 2 patelnie po jajecznicy, nie umyły się wogóle, inne naczynia domyte (dolny kosz). Po prostu jajko zostało przyklejone. Patelnie malutkie, ustawione jak talerze ze sporym luzem. Co może być powodem?

Ilość pobieranej wody w normie. Uzyskałem takie wyniki, przy różnych załadunkach:
program auto - 16 l
turbo - 7l
auto+vario+1/2 - 8,5l
eco+vario - 10,5l
auto - 14l
garnki 70st - 14l

Nie wiem jak sprawdza się grzanie ale para po zakończeniu wylatuje i naczynia są gorące, bynajmniej sztućce, bo je pierwsze wyciągam prawie od razu, nie da się ich za długo utrzymać w rękach.

PS.Reszta naczyń czyściutka (czasem obklejone coś mocno trzeba przetrzeć).

EDIT
A może to nierozpuszczony proszek? Tylko dlaczego w tym rogu? Czy jakieś ciśnienie kieruje wszystko w tą stronę czy jak. Hm...
Powrót do góry

p4v3u
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 09 Mar 2012 11:56   

Odpowiadam odnośnie mojego problemu:

Model mojej zmywarki to: [wpiszę później]

Z tego co czytam, to moje urządzenie jest znacznie mniejsze - ma tylko dwa kosze, jeden na prowadnicy, dwie polewaczki, jedna na stałe zamocowana na dole, druga pod koszem na prowadnicach.

Problem u mnie jest taki, że właśnie taki osad obserwuję tylko w koszu górnym. Myłem zmywarkę kilkakrotnie prepratami różnymi bez efektu.
Problem troche znika jak się zapakuje połowę pojemności, naczynia wstawi z dużym luzem. Ale nie o to tu chodzi, kiedyś ładowałem póltora pojemności zmywarki i się domywało wszystko.

Myślałem, że może ta polewaczka na górze nie działa, jest to możliwe? Nie wiem, stoi w miejscu, nie obraca się, itp ?

Sól chyba ciągle mam, nabłysczacz też, tabletki finish/calgon/calgonit - piszę w ten sposób bo jakieś zalecane, ale nie pamiętam co jest do pralki, a co do zmywarki. Używam zalecaane do zmywarki przez producenta :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2012 11:56   

Powrót do góry

arogancki
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Starogard Gd.

Post#4 19 Kwi 2013 13:37pomocny post - solucja   

Możliwe, że nie działa któreś z ramion spryskujących - jest to awaria zraszacza naprzemiennego, przez serwisantów zwanego "kierownicą". Z reguły ten zraszacz jest banalnie prostym urządzeniem, a staje, jak coś się osadzi w nim. Mam Mastercooka - czasami dawał mi komunikat o awarii zraszacza. Wyjąłem ustrojstwo, rozebrałem, wymyłem, złożyłem i... teraz zmywarka działa REWELACYJNIE - jak nowa.
Powrót do góry

egon42
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: śląsk

Post#5 19 Kwi 2013 15:41pomocny post - solucja   

Sprawdź czy górne ramie się obraca czy nie sprawdź też w instrukcji czy (jak górne ramie się nie obraca) nie masz włączonej funkcji 1/2 bo wtedy może działać tylko 1 ramię.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Kwi 2013 15:41pomocny post - solucja   

Powrót do góry

p4v3u
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 Post autora tematu 27 Kwi 2013 22:11   

Dziekuję za odpowiedzi, problem nie zniknął mimo upłynięcia dużej ilości czasu.
Jedyne co zauważyłem, to że jest mniej wymienionych problemow podczas ustawiania kubków, garnków szklanek na górnej szufladzie. Na dole myje tylko talerze co jest uciążliwe.

arogancki napisał:
Możliwe, że nie działa któreś z ramion spryskujących - jest to awaria zraszacza naprzemiennego, przez serwisantów zwanego "kierownicą". Z reguły ten zraszacz jest banalnie prostym urządzeniem, a staje, jak coś się osadzi w nim. Mam Mastercooka - czasami dawał mi komunikat o awarii zraszacza. Wyjąłem ustrojstwo, rozebrałem, wymyłem, złożyłem i... teraz zmywarka działa REWELACYJNIE - jak nowa.

hmmm, jest to możliwe, ale gdzie mam tego szukać ? Zmywarka to Bosch.

egon42 napisał:
Sprawdź czy górne ramie się obraca czy nie sprawdź też w instrukcji czy (jak górne ramie się nie obraca) nie masz włączonej funkcji 1/2 bo wtedy może działać tylko 1 ramię.

Górne ramie chyba się obraca - jak moge to sprawdzić? Zawsze używam funkcji 1/1 - full i na wysoką temperaturę.
Powrót do góry

egon42
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: śląsk

Post#7 29 Kwi 2013 10:14   

p4v3u napisał:
Zmywarka to Bosch.
Kolego mi po wpisaniu w moją wyszukiwarkę określenia zmywarka bosch wyświetla że jest 35000 modeli to o jaki model chi chodzi.
Powrót do góry

habalina
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 19 Cze 2013 09:00pomocny post - solucja   

Witam,

Jest na to sposób, ja za pierwszym razem wezwałem serwis, podgladnołem co gosciu robi i potem sam zrobiłem już zkilka razy a zmywarke mam z 10 lat. Chodzi oczywiscie o zmywarkę bosch. Mianowicie:
1 Należy z lewej strony odkrecic obudowę.
2 Zdjąć mocowania poprzeczne zbiornika na wodę
3 Wyjąc zbiornik na wodę ( nie bać sie należy energicznie odłaczyć od dolnej części , jest to osadzone na trzech uszczelkach)
4 Odłączyć węże (uwaga może polac sie woda)
5 Wyjąć dolną częsć całą tą z pomarańczowym pływakiem ( wcześniej odłączyć elektrykę
6 Rozpołowić ją wyczuścić z syfu użuwając różnych szczotek płaskich śrubokretów do usniecia szlamu i kamienia.
7 Złożyć odwrotnie
8 Właczyć pustą zmywarkę

Nie pamietam modelu zmywarki ale zakładam że inne mają podobną budowę i podobny problem z białym osadem, i z efektem tak jakby górne ramie nie obracało się, piaseczkiem na szklankach, pozostającą wodą na dnie zmywarki, dlugą praca zmywarki bez zakończenia programu.

Proponuję również przy okazji przeczyścić wąż odpływowy.
Ja tak robię od lat i jest OK. (wizyta serwisu to koszt około 150 zł było)

Powinno być na początku- odłączyć prąd!!!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Zmywarka Boscha zostawia jakiś osad(piasek?) na naczyniach
Strona 1 z 1