Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV led który da rade z SD do 4 tyś - rozmiar ok 46"

dafior 06 Gru 2011 10:29 1653 8
  • #1 06 Gru 2011 10:29
    dafior
    Poziom 10  

Jak w temacie. Szukam LED/LCD w rozmiarze około 46".

Sygnał to kablówka, ale nie UPC tylko taka osiedlowa. Jakość z niej lepsza od anteny dachowej ale gorsza jak kanały z Polsatów czy N (nie zamierzam kupować bo nie lubię dodatkowych pilotów i pudełek). No chyba żeby miał tv wbudowany tuner DVB-S.

Odległość 3.5 m / mieszkanie nie szczególnie słoneczne - okno na zachód, a TV prostopadle do okna.

Gram na PS3

Ponoć plazma bylaby dobra, ale przeraża mnie nieco prądożerność i możliwość na powidoki z gier i logo kanałów.

proszę zaproponujcie coś.

• #2 06 Gru 2011 23:21
    Pablo1964
    Moderator

dafior napisał:
    Ponoć plazma bylaby dobra, ale przeraża mnie nieco prądożerność i możliwość na powidoki z gier i logo kanałów.

Niech Cię nie przeraża, nie jest tak źle. Poczytaj forum, wielokrotnie pisaliśmy o tym.

• #3 06 Gru 2011 23:35
    konio68
    Poziom 15  

Dokładnie z tym poborem to bez przesady. O ile wykalibrowany LED 46" średnio 60 łyka to Plazma 2-3 razy tyle. Tylko że w plaźmie pobór prądu zmienia się bardzo dynamicznie w zależności od ogladanego obrazu natomiast LCD piłuje to cały czas praktycznie. Ale średnio moim zdaniem jest to 2x tyle co Led. Z tym logo kanałów nie jest już tak źle też jak było kiedyś.

• #4 06 Gru 2011 23:59
    dafior
    Poziom 10  

Najbardziej oszczędny wygląda że jest panasonic z seri G. W 46 calach zużcie średnie według producenta to około 165 W.
    Samsung 51 cali D699, który mi się bardzo pdoba jedzie już z 200 W.

No i te powidoki. Lubie pograć kilka godzin w Assasin Creed, a tam jest sporo stałych elemntów - więc pewnie by zostały.

No i jeszcze to docieranie plazm ....

Wiem że plazma dobra w SD, ale powyższe dylematy może da się wyeliminować, modelem który może nie jak plazma, ale przyzwoicie pokaże analogowy sygnał ....

• #6 13 Gru 2011 12:16
    dafior
    Poziom 10  

Na tamtym forum tez byłem i widziałem te opinie. Natomiast jest tam też bardzo dużo uwag co do teatrzyk owego wyświetlanie przez ten sprzęt. Myślałem że to forum tutaj jest niezależne w stosunku do tamtego ....

• #7 13 Gru 2011 14:36
    Pablo1964
    Moderator

Bo jest niezależne. Sporo użytkowników udziela się na kilku forach.

• #8 13 Gru 2011 16:01
    dafior
    Poziom 10  

Tak, tak. Tylko generalnie liczę na odpowiedzi nie oparte na gotowych testach, tylko takie raczej swoje doświadczenia z modelem czy modelami.

Al ok. Może ktoś coś doda.

• #9 27 Lis 2014 21:29
    dafior
    Poziom 10  

Po trzech latach użytkowania plazmy - bo w końcu kupiłem Samsunga PS51D6900, stwierdzam że żaden (w tej cenie) LED nie da rady. I rachunki za prąd też nie podskoczyły zauważalnie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme