Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dell Vostro 1720 nie ładuje baterii - bateria wymieniona na nową

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Dell Vostro 1720 nie ładuje baterii - bateria wymieniona na nową
Autor
Wiadomość
mirronn
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 06 Gru 2011 23:27   

Dell Vostro 1720 nie ładuje baterii - bateria wymieniona na nową

Witam. Mam taki problem. Myślałem że mam problem z baterią więc zakupiłem nową (zamiennik) bez żadnych testów laptopa. I okazało się że nowej baterii laptop też nie ładuje. Zasilacz jest dobry ponieważ sprawdzałem laptopa już na 3 zasilaczach dell i dalej nie ładuje. W windowsie ikona ładowanie się wyświetla ale cały czas jest 0%. Baterrymon pokazuje tylko że bateria jest pusta, nic więcej. Dioda na laptopie sygnalizuje cały czas ładowanie baterii ale nic nie ładuje. Zmierzyłem napięcie na pinach na płycie głównej i pokazuje mi na dwóch pinach 3,3V i na dwóch ok 5V. Nie wiem czy to nie troche za mało, a na jednym pinie między tymi parami nie pokazuje nic. Nie wiem czy tak ma być?? Czy jeżeli na pinach na płycie głównej jest napięcie to znaczy że ładowanie działa?? Proszę o radę jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2011 23:27   

Powrót do góry

quell
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Londyn

Post#2 08 Gru 2011 23:03   

Re: Dell Vostro 1720 nie ładuje baterii - bateria wymieniona na nową

Przede wszystkim sprawdz w Biosie czy laptop rozpoznaje zasilacz. Jesli nie, to nie bedzie ladowania. Ja mialem podobny problem ale z pomoca forumowiczow udalo mi sie to naprawic.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Gru 2011 23:03   

Powrót do góry

zatronik1
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Opolskie

Post#3 09 Gru 2011 00:26   

W przypadku della napięcie na płycie to mało. Ten mały pin we wtyku to sygnał ID po którym laptop rozpoznaje zasilacz. Należy sprawdzić ciągłość obwodu wewnątrz laptopa skoro nie działa też na innych zasilaczach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2011 00:26   

Powrót do góry

jangir
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Szczecin

Post#4 12 Gru 2011 00:00   

Do sprawdzenia w biosie czy rozpoznaje któryś z zasialaczy, jeśli nie to jest coś uwalone na płycie głównej.
Ładowania nie będzie w przypadku uszkodzonego zasilacza - sygnałowego ID, lub gdy coś się stało z płytą główną. Jak jest na gwarancji to zgłosić do Della do serwisu.
Powrót do góry

mirronn
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 27 Gru 2011 07:45   

jangir napisał:
Do sprawdzenia w biosie czy rozpoznaje któryś z zasialaczy, jeśli nie to jest coś uwalone na płycie głównej.

W BIOSIE zasilacz jest rozpoznawany prawidłowo.
Powrót do góry

Vogelek23
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pruszków

Post#6 27 Gru 2011 19:42   

Jakie napięcie znamionowe ma bateria? Tyle (+/- 2V) powinno być na skrajnych wyprowadzeniach baterii podczas ładowania.
Jeśli nie ma takiego napięcia, nie pracuje charger. A dlaczego nie pracuje - to trzeba będzie wykonać trochę pomiarów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Dell Vostro 1720 nie ładuje baterii - bateria wymieniona na nową
Strona 1 z 1