Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mikrostyk, mikrowłącznik, mikrowłącznik zamka centralnego focus I

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Mikrostyk, mikrowłącznik, mikrowłącznik zamka centralnego focus I
Autor
Wiadomość
barti28s
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Płock

Post#1 Post autora tematu 07 Gru 2011 20:38   

Mikrostyk, mikrowłącznik, mikrowłącznik zamka centralnego focus I

http://obrazki.elektroda.pl/7165821200_1323286546.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/6001604700_1323285855.jpg

Witam wszystkich zainteresowanych. Dziś chciałem zrobić standardową procedurę jaką robi się w focusach a mianowicie po kilku latach usunięcie beznadziejnej czerwonej gumki z mikrowyłącznika z zamka kierowcy w celu ulepszenia działania zamka centralnego. Jak większość wie gumka ta twardnieje z czasem i nie odbija jak trzeba powodując różne nieprzyjemności z działaniem zamka: zamykanie tylko z kluczyka, otwieranie a za chwile ponowne zamknięcie w zimie.

Podczas usunięcia tej czerwonej gumki połamałem cały ten w kółku mikrowłącznik... Ufff... Jedynie co znalazłem w internecie to to że jest niewymienny i nie rozbieralny. Nie dla Polaka a do tego 50 zł za używany? znowu z uszkodzoną gumką? Nieee... Wziąłem lutownicę i tak wytopiłem resztki tego włącznika i zostały mi 3 metalowe druty

Moja prośba polega na tym , aby ktoś podpowiedział mi jaki mikrowyłącznik mam do tego podłączyć i jak? Jestem laikiem ale lutować umiem i mam dwie ręce więc proszę nie pisać "oddaj to elektronikowi" ... Wiem już że jak na chwile połącze 1 i 3 to zamknie się elegancko zamek a po ponownym zwarciu otworzy się ( oczywiście reagują wszystkie drzwi ). Jest oczywiście pilot który otwierał wcześniej samochód ale przez gumkę nie mógł zamknąć.

Byłaby to niezła płenta co do tych czerwonych gumek bo może się okazać że jakiś trwalszy mikrowyłącznik na przedłużonych kablach będzie dużo bardziej efektywny...

Jestem chętny pokombinować na moim zamku a efekty napewno opiszę...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2011 20:38   

Powrót do góry

kdvc
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Świecie n/W

Post#2 07 Gru 2011 20:46   

Re: Mikrostyk, mikrowłącznik, mikrowłącznik zamka centralnego focus I

spróbuj czy pilot ruszy po mostku 2 z 3 ka
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Mikrostyk, mikrowłącznik, mikrowłącznik zamka centralnego focus I
Strona 1 z 1