Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Technikum informatyczne w Krakowie.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Technikum informatyczne w Krakowie.
Autor
Wiadomość
memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 08 Gru 2011 19:59   

Technikum informatyczne w Krakowie.

Witam.
W przyszłym roku zamierzam wybrać się do technikum informatycznego do Krakowa na ul. Loretańskiej. Lecz ostatnio kolega z klasy mówił mi że jego brat właśnie skończył tą szkołę i egzamin na technika zdała tylko jedna osoba. Ale poziom w tej szkole podobno jest wysoki ponieważ szkołę tą kończy tylko połowa uczniów. Więc teraz mam dylemat czy opłaca się iść do tej szkoły. Czy naprawdę tak trudno zdać ten egzamin na technika? Czy tak ciężko z tymi egzaminami jest w każdej innej szkole? I jeszcze czy są jakieś inne technika informatyczne w Krakowie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Gru 2011 19:59   

Powrót do góry

winamp
Poziom 7
Poziom 7

Post#2 08 Gru 2011 21:57   

Re: Technikum informatyczne w Krakowie.

Cześć.
Jestem uczniem 1 klasy tej właśnie szkoły kierunek technik informatyk i mogę Ci z czystym sumieniem polecić tę szkołę. Nauczyciele są bardzo mili i mają bardzo dobre podejście do uczniów. Jak by, co to pytaj mnie śmiało, co i jak tu lub na gg 9898397 :)
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 09 Gru 2011 16:00   

A nie wiesz czasem jak jest z tym testem na technika? Nauczyciel są bardzo wymagający i czy w ogóle umieją uczyć?
Powrót do góry

winamp
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 09 Gru 2011 18:06   

Powiem jedno uczyć to umieją bardzo dobrze wszystko wyjaśniają na ciekawychprzykładach itp. A co do egzaminu to hmm nie wiem ale w tym roku na próbnym troche osób zaliczyło nie wiem dokładnie ile ale wiem ze sporo.
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 09 Gru 2011 20:31   

A ile punktów trzeba było mieć, żeby się dostać? I jak z wyposażeniem szkoły?
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 10 Gru 2011 12:56   

I z jakiego przedmiotu liczą się oceny?;p
Powrót do góry

daavid117
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bdg

Post#7 10 Gru 2011 15:57   

memo1111 napisał:
Lecz ostatnio kolega z klasy mówił mi że jego brat właśnie skończył tą szkołę i egzamin na technika zdała tylko jedna osoba.
memo1111 napisał:
Ale poziom w tej szkole podobno jest wysoki ponieważ szkołę tą kończy tylko połowa uczniów.
Gdzie tu widzisz wysoki poziom skoro jedna osoba zdała egzamin? Egzamin jest w całym kraju taki sam, a u mnie w tech-inf zdało go rekordowo dużo - około 80%. Poziom jak widać jest żałośnie niski, a "poziom" odzwierciedla nastawienie nauczycieli na teorię i naukę na kształt ogólniaków. W tym roku egzamin był śmiesznie prosty i to mogą potwierdzić wszyscy, którzy widzieli część praktyczną.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2011 15:57   

Powrót do góry

winamp
Poziom 7
Poziom 7

Post#8 10 Gru 2011 20:11   

Mi zdaje się że poprostu ktoś Ci puścił niezły bajer i tyle na ten temat .. aż z ciekawości sie zapytamw poniedziałek

edit
Gadałem z kumplem i w tamtym roku nie zdała tylko 1 osoba! ktoś Ci puścił Mega bajer.
Co do Progu pkt. to koło 110
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#9 10 Gru 2011 20:49   

Zdała nie zdała co za różnica ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2011 20:49   

Powrót do góry

daavid117
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 10 Gru 2011 20:56   

Tommy82 napisał:

Zdała nie zdała co za różnica :wink:

Tu racja. Większość osób, która w ogóle zdaje egzamin nie ma zielonego pojęcia na temat zagadnień informatycznych - ot tak wykuła się pewnych schematów... Potem jednak przychodzą rozmowy kwalifikacyjne i "ból, płacz i zgrzytanie zębów" ;).
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#11 Post autora tematu 11 Gru 2011 07:51   

Ponowie swoje pytanie, z jakich przedmiotów liczą się oceny?
Powrót do góry

daavid117
Poziom 26
Poziom 26

Post#12 11 Gru 2011 09:46   

memo1111 napisał:
Ponowie swoje pytanie, z jakich przedmiotów liczą się oceny?
Z żadnych? O co w ogóle pytasz? O oceny przy przyjmowaniu do szkoły? Jeśli tak to z reguły liczą się tylko wyniki z egzaminów gimnazjalnych i średnia. Jeśli będą się liczyć jakieś inne oceny to do technikum informatycznego, logicznie rzecz biorąc liczyć się powinny tylko matematyka i informatyka, na upartego może fizyka.
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 Post autora tematu 11 Gru 2011 15:42   

Z tego co wiem to liczy się wynik z egzaminów, niektóre oceny (tylko nie wiem dokładnie które) i zachowanie. Nigdzie jeszcze nie słyszałem, że liczy się średnia.
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 Post autora tematu 13 Gru 2011 17:21   

To nie wie ktoś które oceny się liczą, aby dostać się do tej szkoły?
Powrót do góry

daavid117
Poziom 26
Poziom 26

Post#15 13 Gru 2011 17:23   

memo1111 napisał:
To nie wie ktoś które oceny się liczą, aby dostać się do tej szkoły?
A to ta szkoła zniknęła? Wyburzyli? Zamknęli? Jeśli nie to panie w sekretariacie z całą pewnością chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania ewentualnego przyszłego ucznia.
Powrót do góry

winamp
Poziom 7
Poziom 7

Post#16 13 Gru 2011 22:53   

liczy sie polski,matematyka,angielski,fizyka(nie wiem czaemu ale w omikronie zamiast fizyki była informatyka).
Powrót do góry

fortronik
Admin Sprzętu Medycznego
Admin Sprzętu Medycznego

Miasto: Kraków

Post#17 14 Gru 2011 11:29   

memo1111 A ja proponuję zastanów się co tak naprawdę chcesz. Jeśli poważnie myślisz o ukończeniu technikum informatycznego, a co do tego chcesz wykorzystać nabytą tam wiedzę proponuję wybrać najlepsze z jak najwyższym poziomem. Jeśli chcesz zaliczyć szkołę dla samego papierka (tytułu Technik Informatyk) to daj sobie spokój. Jest dużo innych szkół technicznych w Krakowie gdzie poziom nauczania będzie dla Ciebie satysfakcjonujący. I tak jak wcześniej było wspomniane, niska zdawalność świadczy o zbyt niskim poziomie danej szkoły. Oczywiście nie jest to aluzja do wymienionej wcześniej szkoły, bo nie jest złą i ma dobry poziom. Jeszcze jedno, zawody związane z elektroniką, automatyką, informatyką i pokrewne są to profesje w których nauka nie kończy się na szkole czy studiach. W tych zawodach należy się uczyć praktycznie przez całe życie zawodowe.
Powrót do góry

daavid117
Poziom 26
Poziom 26

Post#18 14 Gru 2011 16:24   

fortronik napisał:
Jeszcze jedno, zawody związane z elektroniką, automatyką, informatyką i pokrewne są to profesje w których nauka nie kończy się na szkole czy studiach. W tych zawodach należy się uczyć praktycznie przez całe życie zawodowe.
Ja ośmieliłbym się stwierdzić, że nauka dopiero zaczyna się poza szkołą. Wszystko w szkole to podstawy, a nawet mniej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Gru 2011 16:24   

Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#19 Post autora tematu 22 Gru 2011 19:51   

Jako pierwszą szkołę wybiorę raczej tą na Loretańskiej. Tylko jak byście mogli mi polecić jeszcze jakieś inne szkoły ten sam kierunek lub jakiś inny. Mają to być technika w KRK.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#20 Post autora tematu 25 Gru 2011 20:13   

A co sądzicie o techniku informatyczne na Monte cassino? Jaki tam jest poziom co o niej sądzicie?
Powrót do góry

fortronik
Admin Sprzętu Medycznego
Admin Sprzętu Medycznego

Post#21 26 Gru 2011 11:43   

memo1111 napisał:
A co sądzicie o techniku informatyczne na Monte cassino? Jaki tam jest poziom co o niej sądzicie?

Zespół Szkół Łączności - Jest to szkoła, która w rankingach, biorąc pod uwagę całą Polskę jest obecnie nr 1. Poziom nauczania jest bardzo wysoki, co nie zawsze jest adekwatne do wyniesionej wiedzy (sprawa indywidualna każdego ucznia)
Powrót do góry

memo1111
Poziom 12
Poziom 12

Post#22 Post autora tematu 26 Gru 2011 13:28   

A jaki jest próg punktowy? Ciężko utrzymać się w tej szkole? Jak ze zdawalnością egzaminu zawodowego?
Powrót do góry

Wielki Katod
Poziom 6
Poziom 6

Post#23 27 Gru 2011 19:13   

Witam, w tym roku, niestety, po 4 wspaniałych latach, zostałem zmuszony opuścić Technikum Łączności na Monte Cassino. Co prawda ukończyłem profil elektroniczny a nie informatyczny, ale mogę powiedzieć bardzo dużo dobrego o tej szkółce : )

Jest tam naprawde cięzko, zaczęło nas 35 osób a skończyło 24, jednak jeśli ktoś naprawde chciał sie uczyc to raczej nie miał wiekszych problemów z kończeniem klasy.

Numer 1 wśród techników w Polsce, wydaje sie być całkowicie zasłużony. Z tego co pamiętam, to prowadziliśmy w rankingu pod względem zdawalności matury i egzaminu zawodowego. Baty dostawaliśmy pod względem ilości olimpijczyków i zwycieżców konkursów, chociaż takowych było całkiem sporo :P Warto wspomnieć o świetnie wyposażonych pracowniach, zarówno tych elektronicznych jak i informatycznych.

Kadra nauczycielska to ludzie z pasją i zaangażowaniem! Owszem, przedmioty zawodowe spędziły nam nieraz sen z powiek, ale prowadzący summienie i ze stoickim spokojem starali sie wpoić mase technicznej wiedzy do naszych małych główek :D

Bardzo ważnym plusem tego technikum było to, ze nauczyciele uczący przedmiotów ogólnokształcących traktowali je jako drugorzędne, nie zasypując nas zbędną dla nas wiedzą. Oczywiscie matematyka oraz język angielski stały na bardzo dobrym poziomie i uważam, że do maturki jak i na studia zostałem przygotowany bardzo dobrze!

W szkole działały też różne ciekawe kółka zainteresowań. Nie stanowiło problemu dołączyć do grupy na SKS, do samorządu (z którego zdaniem naprawde dyrekcja sie liczyła!) ani do Szkolnego Studia Telewizyjnego! Warto wspomnieć o Szkolnym Ośrodku Kariery, w którym szanowny Pan Doktor zawsze służył pomocą ludziom, ktorzy przykładowo probowali rozkręcić swój własny biznes :)

Tegoroczne progi także nie były zbyt wysokie, z tego co pamietam na elektronike było to około 100-110 pkt, a na informatyke koło 120-135!

Zdawalnośc egzaminów w tym roku wynosiła:
Elektronik: ponad 90%
Informatyka: około 90%
Teleinformatyka: koło 40-50%?!

Uff, rozpisałem się, ale mam nadzieję, że zrobiłem dobra reklame mojej ulubionej szkole, gdyż naprawde zasługuje na miano Najlepszego Technikum w Polsce!

W razie pytań PW, z chęcią podzielę się wiedzą i wrażeniami!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Technikum informatyczne w Krakowie.
Strona 1 z 1