Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp 830 e Samsung 46 d 6500/8000 czy Sony KLD HX 820?

Zyberiusz 10 Gru 2011 19:02 6663 15
  • #1 10 Gru 2011 19:02
    Zyberiusz
    Poziom 7  

Witam. Mam dylemat jaki TV kupić
    Warunki TV odległość 3,5 metra, w lato pokój nasłoneczniony, aczkolwiek zawsze można zasłonić więc to też takiego problemu nie stanowi. Mam cyfrę z programami full HD, w niedługim czasie pewnie odtwarzacz dojdzie blue ray. Do tego pewnie też podłączone będzie komputer/konsola do oglądania filmów/ grania.
    W sklepie polecili mi sharpa e830, oraz Soniaka i samsunga 8000. O 6500 sam trochę czytałem ale ponoć trochę 3d szwankuję i ma nieco słabsze kolory niż w wyższym modelu.
    Środki na wykorzystanie to 6 tys.

• #3 11 Gru 2011 09:38
    Zyberiusz
    Poziom 7  

Tylko jak jeśli chodzi o awaryjność Sharpa? Mam znajomą, która pracuje w firmie, która zajmuje się produkcją podzespołów. Z tego co mówi to Sharp jeśli chodzi o jakość podzespołów odstaje od np. Sony i Samsunga, czy nawet LG. Nie mówię tutaj oczywiście o parametrach typu jakość obrazu, dźwięku. Tylko o żywotność produktu. Są gdzieś jakieś testy albo rankingi awaryjności danej marki?

• #4 11 Gru 2011 10:45
    konio68
    Poziom 15  

O awaryjność bym się nie martwił. Wszstkie wymienione TV są z jednego worka.
    Zanjomemu D8000 po 2 dniach zaliczył zgon a mi chodzi rewelacyjnie.
    Widziałem też Sharpa E830 , któremu pływały kolory . Wszystko zalezy jak trafisz.
    Ja wybrałem D8000 ze względu na wygląd , jakość wykonania obudowy , pełną multimedialność i jakość obrazu . Samsung 7000/8000 ma lepszą rozdzielczość dynamiczną niż ten Sharp. Ale sharp ma matową matrycę . Sam musisz wybrac w realu. Opinie będą zawsze mniej lub więcej nieobiektywne . Jedno jest pewne czy kupisz Sharpa czy samsunga będziesz zadowolony. Osobiście LG bym sobie odpuścił. kikla modeli z którymi miałem styczność posiadały obraz zdecydowanie gorszy od innych . Sony też nie oferuje nic ciekawego w tym przedziale cenowym , a na pewno nie jest to jakość.

• #5 11 Gru 2011 12:47
    Zyberiusz
    Poziom 7  

Co do matrycy to mnie wszystko jedno. Zasłaniam zasłonkę i problem słońca nie istnieje. Zresztą w ciągu dnia i tak rzadko mam czas na korzystanie z tv.
    Bardziej interesuje mnie jakość obrazu. 3D też nie jest konieczne. Bardziej brane pod uwagę, dlatego, że zauważyłem na tych tv lepszy obraz. Plazma też w sumie by mi odpowiadała tylko tutaj już zupełnie się nie orientowałem, które tv posiadają dobry obraz. Coś właśnie z plazm byłoby warte uwagi?

• #6 11 Gru 2011 14:36
    konio68
    Poziom 15  

W takim układzie D8000/7000 będzie chyba najlepszym wyborem

• #7 11 Gru 2011 16:19
    Zyberiusz
    Poziom 7  

Jak Tobie się sprawuje ten d8000? Wyczytałem gdzieś, że Samsung jeśli chodzi o 3d odstaje od konkurencji, więc pytanie jak sobie z tym radzi?

• #8 11 Gru 2011 18:03
    konio68
    Poziom 15  

No to żle wyczytałeś . Bo akurat Samsung jeśli chodzi o 3D dostał jedne zlepszych recenzji .
    Obraz 3D jest czysty i nie posiada zniekształceń . Okulary są naprawdę wygodne i nie widać efektu migotania do tego komunikacja odbywa się przez BT .
    Najlepiej samemu porównac sobie obrazy z różnych TV .
    U mnie chodzi pod N-ką , przedtem miał syganał z UPC. Oczywiście na N-ce obraz lepszy ale na kablówce tez było ok. Wbudowany tuner satelitarny działa super i bardzo szybko.
    Największą jego zaletą są funkcje multimedialne . Udostępnianie plików po AllShare działa super a ogladanie filmów poprzez wifi przebiega bez kłopotu.
    Co do Samego 3D moim zdaniem jest to jeden z lepszych modeli na rynku z tej półki cenowej . Samsung z serią D dużo polepszył 3D względem zeszłorocznej C.
    Posiada dość dobre opcje regulacji 3D. Radzi sobie bardzo dobrze z mkv SBS a obraz 3D z BR jest poprostu rewelacyjny.

• #9 11 Gru 2011 18:18
    AxelNext
    Poziom 38  

Zyberiusz napisał:
    Wyczytałem gdzieś, że Samsung jeśli chodzi o 3d odstaje od konkurencji
    SAMSUNG UE-6000, 6500, 6750 nie odtwarza 3D w FullHD także te modele sobie odpuść.
    Jeśli SAMSUNG to model 7000 lub 8000. Multimedialnie jest najlepszy ze wszystkich wspomnianych.
    SHARP 830E jest OK ale matowa matryca dla jednych jest zaletą, a dla innych wadą.
    SONY HX 820 jest moim faworytem bo niejednokrotnie widziałem jego obraz. Ostrość, głębia, kolory powalają na kolana czego nie można napisać o Sharpie 830E z matową matrycą. Sharp ma matową więc obraz trochę bledszy, mniej kontrastowy. Szyba w Sonym i Samsungu robi swoje ale odbicia w ekranie mogą niejednokrotnie uprzykrzyć oglądanie. W Samsungu razi "odpustowy" pilot.
    Co wybrać ?
    Osobiście kupiłem Sharpa 830E bo był w promocji, w atrakcyjnej cenie ale gdybym dysponował większą gotówką to bym zdecydował się na Soniaka HX 820.

• #10 11 Gru 2011 22:24
    Zyberiusz
    Poziom 7  

Tak przeglądam fora, a co powiecie o samsung ps 51 d6900 bądź 800 oraz Pnasonicu tX P46 st 30 e?

• #11 11 Gru 2011 22:29
    AxelNext
    Poziom 38  

Zyberiusz napisał:
    Pnasonicu tX P46 st 30 e?
    Bierz VT lub ewentualnie GT

• #12 11 Gru 2011 22:38
    Zyberiusz
    Poziom 7  

Z czym są lepsze?

• #13 11 Gru 2011 23:51
    AxelNext
    Poziom 38  

Zyberiusz napisał:
    Z czym są lepsze?
    Z czernią.
    Żadna plazma Panasa nie ma takiej czerni jak GT i VT.
    Wydaje mi się że obie matryce są te same tylko modele różnią się wyposażeniem. VT jest z full wyposażeniem.

• #14 12 Gru 2011 02:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #15 12 Gru 2011 21:19
    Zyberiusz
    Poziom 7  

Zawsze chciałem być w TV :) A poważnie mam monitor jeśli się nie mylę matryca matowa stary crt więc powłoka szklana- jak jest lato to jeden kit i tu i tu kiepsko widać, więc trzeba zasłaniać. Tak więc jakiejś specjalnie różnicy nie widzę, a zasłonki są bardzo skuteczne :)

• #16 13 Gru 2011 10:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie to samo. Tam miałeś małą powierzchnię a tu jest powierzchnia ogromna . Wiele ludzi sobie nie poradziło z takim nasłonecznieniem i musieli wymienić telewizor n matowy.
    To jest ogromna błyszcząca ściana.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme