Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw głośnikowy Tonsil zg30c201 - przeróbka zwrotnicy pod inną impedancję.

Rav666 11 Gru 2011 17:56 2553 2
  • #1 11 Gru 2011 17:56
    Rav666
    Poziom 9  

Witam. Posiadam taki zestaw jak w temacie. Są to kolumny dwudrożne na gdn 20-30 8 Ohm, oraz gdwk 9-40 + membrana bierną. W celu przystosowania ich do mojego wzmacniacza wymieniłem niskotonowce na gdn 20-30 4Ohm. Zastanawiam się, co zrobić ze zwrotnicą. Oryginalnie podłączone mam tak:

Zestaw głośnikowy Tonsil zg30c201 - przeróbka zwrotnicy pod inną impedancję.

Co ciekawe - identyczną zwrotnicę stosowano w zestawach tonsil zg30c114, które miały 4Ohm i takie głośniki, jak ja zastosowałem. Myślicie, że w tej sytuacji powinienem zostawić taką zwrotnicę, czy coś zmienić? Jestem początkujący i moje pytania mogą się wydać kolokwialne, proszę jednak o pomoc. Dodam, że wiem po co jest zwrotnica i że zmiana impedancji głośników zmienia częstotliwości podziału. Znam też podstawy elektrotechniki. Zastanawiam się tylko dlaczego taka sama zwrotnica była w zestawie o 4Ohm impedancji. Gra to teraz nie najgorzej.

• Pomocny post
    #2 13 Gru 2011 00:38
    James596
    Poziom 20  

Praktycznie rzecz biorąc, Twoje kolumny to nic innego jak Zg30C z dołożoną membraną bierną. Jeśli oryginalnie w Twoich kolumnach siedział głośnik niskotonowy 4Ω, to podobieństwo do zwrotnicy z Zg30C114 jest jak najbardziej prawidłowe.

W przypadku wstawienia głośnika 8Ω spróbuj porównać różnice w zwrotnicy z Zg30C115, która jest wersją 8Ω tych samych kolumn.

• #3 12 Lis 2016 12:18
    Rav666
    Poziom 9  

Post Jamesa był pomocny, temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME