Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

jak podlaczyc dwa swiatla

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> jak podlaczyc dwa swiatla
Author
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post from the author of the topic 14 Dec 2011 12:56   

jak podlaczyc dwa swiatla

Witam

mam mały problem bo komplatnie sie na tym nie znam a elektryk szybko nie przyjdzie... a zostało kupione mieszkanie, zaczyna sie maly remont... a w przedpodoju jest jeden pojedynczy wlacznik swiatla (w srodku stara instalacja - dwa kable) tak jak na zdjeciu...

To view the material on this forum you must be logged in.

a na kolejnym zdjeciu juz mamy podlaczenie lampy na scianie...

To view the material on this forum you must be logged in.

Wiec oto moje pytanie bo kompletnie sie na tym nie znam a remont trwa... mozna by podlaczyc podwojny wlacznik swiatla i jakos tak zrobic by lampa sufitowa i lampa na scianie dzialaly na tym jednym wlaczniku...?? bo narazie dziala tylko ta na scianie...

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 14 Dec 2011 12:56   

Back to top

leonek4
Poziom 21
Poziom 21

Post#2 14 Dec 2011 13:05   

Re: jak podlaczyc dwa swiatla

Jeżeli we włączniku miałbyś 3 przewody. Wtedy jeden byłby od lampy sufitowej drugi od tej na ścianie. Jak podłączysz 2 lampy na tym włączniku będą palić się jednocześnie.

Helpful message? + -

Back to top

szymonszymon
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 14 Dec 2011 13:09   

Witam
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Lampa na suficie i ścianie mają być zapalane jednocześnie?

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 14 Dec 2011 13:09   

Back to top

rgosiaczek
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post from the author of the topic 14 Dec 2011 13:17   

najlepiej by nie palily sie jednoczesnie dlatego podojny wlacznik jest kupiony... tylko niespodzianką bylo to ze tam sa tylko dwa kable... wiec nie mam pojecia co z tym zrobic.. a wymieniac cala instalacje to teraz tak nie za bardzo....

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 14 Dec 2011 13:17   

Back to top

serwisor
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 14 Dec 2011 13:40   

Z tego co widać, to kabelek na suficie jest przedłużony i wyjęty na ścianie, więc przy tylko 2 przewodach jedyna możliwość to włączanie obydwu lamp jednocześnie, a skoro masz remoncik, to tym bardziej rozwal i zrób z tym porządek, bo tak być nie powinno.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 14 Dec 2011 13:40   

Back to top

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 14 Dec 2011 13:40   

rgosiaczek wrote:
... tylko niespodzianką bylo to ze tam sa tylko dwa kable... wiec nie mam pojecia co z tym zrobic.. a wymieniac cala instalacje to teraz tak nie za bardzo....

Inaczej się nie da Neutral Powinien zrobić to elektryk, zabawa w elektryka może skończyć się tragicznie Exclamation

Helpful message? + -

Back to top

retrofood
Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Post#7 14 Dec 2011 13:41   

Najpierw należy zapoznać się z regulaminem i nauczyć się pisać poprawnie po polsku.
3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> jak podlaczyc dwa swiatla
Page 1 of 1

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.048 seconds

elektroda.pl topic RSS feed