Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LED/LCD 40/42cale w granicach 2000 - 3000 PLN

pankracy86 19 Gru 2011 18:08 6433 12
  • #1 19 Gru 2011 18:08
    pankracy86
    Poziom 1  

Witam

Zwracam się o pomoc w wyborze pierwszego w domu telewizora 40/42 cale. Jeżeli napiszę jakieś głupoty proszę o wytknięcie, co bym się potem na żywo w sklepie nie zbłaźnił :)

Telewizor stał będzie w tzw. dużym pokoju. W koncie, przy całej ścianie okien (balkon) w odległości 2 - 3 metry od oglądających.

Sygnał póki co analogowy, ale myślę, że po zakupie nowego telewizora przesiądziemy się na kablówkę cyfrową - steam

Zależy mi na wyborze jak najlepszym ze względu takiego, że zastąpi ponad 10 letni 32calowy crt i planowo jeżeli żadne usterki nie wystąpią podobny wiek i on odstoi. Jest więc to telewizor nie tyle na teraz a na najbliższych dobrych naście lat.

Zależy mi jak i użytkowany będzie tak:
    1. Oczywiste sprawy: ładny obraz, niezły dźwięk itp. itd. czyli żeby to jakieś dziadostwo nie było :)

2. Żeby miał wbudowane wszelkiej maści najnowsze technologie dekodowania - MPEG 4 jeśli się nie mylę?

3. Prawdziwe co najmniej 100Hz

4. LED bądź LCD z naciskiem na LED o ile podświetlana jest cała matryca a nie tylko boki. Plazma raczej odpada, mamcia będzie się cieszyć jeżeli rachunki za prąd spadną, chyba że mnie przekonacie, że ten cały pobór prądu przez plazmę to tak naprawdę bujda

5. Żeby dało się na nim odpalić głównie .mkv z niewklejonymi napisami PL (oglądam multum hamerykańskich seriali .mkv 720p i chciałbym móc bezproblemowo wrzucić sobie odcinek na pendrajva i odpalić na telewizorze)

I tu ciekawi mnie DLNA z wifi, czy w takim aspekcie oglądania plików po 2gb to wypali czy można zapomnieć o płynnym obrazie i wyświetlaniu napisów?

6. Radził sobie z podłączonym komputerem i grami nań odpalonymi w FullHD+max detale

Mała ankieta:
    jaki masz obecnie telewizor?
    CRT 32 Cale

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
    80% wieczorem

wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
    bez światła

wolisz obraz ostry czy łagodny ?
    nie wiem

matryca błyszcząca czy matowa?
    nie wiem

preferowana wielkość telewizora?
    40-42 cale

preferowana marka ?
    byle był dobry, początkowo napaliłem się na Samsung gdyż kupiłem rok temu siostrze le32C650 i patrząc na dzisiejsze modele gdybym tylko znalazł gdzieś zalegającego le40C650 to bym go kupił

jakie urządzenia będą podłączone ?
    - kablówka -> cyfrówka z małą liczbą kanałów HD

- sporo seriali .mkv 720p przez USB bądź innym sposobem? Chodzenie za każdym razem z kompem odpada, w tym czasie rodzice będą sklejać kulki bądź inne mahjongi na pc

- w czasie wolnym gry z komputera w maksymalnej rozdzielczości, za jakieś 2-3 lata xbox

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
    80% - tv - rodzicie od popołudnia do późnych godzin nocnych
    20% - w między czasie ja z serialami i grami

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
    również z kątów bocznych

czy ważne jest wifi ?
    niespecjalnie, ale miło by było jakby miało

czy będziesz korzystać z widgetów ?
    kto to wie co to jest^^

czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
    niespecjalnie, ale miło by było gdyby można było

czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
    Jeżeli ta cała ipla jest za free to chętnie, w innym wypadku zdecydowanie nie

czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
    obowiązkowo, chyba że ł zamieni na l, jak na krzaczki to odpada

ma mieć 3D ?
    zdecydowanie nie

ma mieć slot na karty SD ?
    może, nie musi

jakimi złączami ?
    HDMI, kablówka

jaki masz sygnał ?
    analogowy

ile programów HD ?
    0

ma stać czy wisieć ?
    stać i to stabilnie co by kot nie zwalił^^

jaka klasa cenowa ?
    2000 PLN - 3000 PLN z naciskiem na 2500 PLN

Reasumując, dobry rodzinny zastępujący crt telewizor na parę lat, LED bądź LCD w rozsądnej cenie, odpowiednio unowocześniony z FullHD i drobnymi bajerami, taki abym za parę lat nie żałował, że czegoś nie miał a inne modele już miały, bez 3D, 100Hz, ze sprawnym USB. Dostanę coś takiego, czy muszę z któregoś wymogu zrezygnować?

Proszę o jakieś propozycje, małą dyskusję, każdy tv polecony skomentuję opierając się o suche dane z neta:D

Przy okazji zapytam, bo nie ukrywam że ma dla mnie znaczenie możliwość odpalania przez USB .mkv. Ale może ja źle rozumuję, może jest jakieś urządzenie które sprawnie będzie sobie z tym radzić? Tylko przez USB, nie wypożyczam żadnych DVD/BluRay i nigdy nie będę.
    I jaka jest cena takiego urządzenia? Czy jednak po prostu kupić tv sprawnie czytający pliki wideo.

• #2 19 Gru 2011 22:00
    stuart18
    Poziom 11  

Jeżeli szukasz tv do 3000 zł to w tej cenie możesz poszukać samsunga d6500
    to jest prawdziwy kombajn multimedialny masz tam praktycznie wszystko czego potrzeba :D
    Wszystkie tunery wbudowane, karta sieciowa bezprzewodowa wbudowana a nie jak jest przy niższych modelach, że trzeba dokupywać adapter wifi, Odświeżanie 400 Hz(Co prawda w CMR ale jest ), technologia podświetlania edge led (czyli tylko krawędziowa)
    przy podświetleniu full led (czyli cała matryca) musiałbyś chyba trochę więcej zapłacić niż 3000 zł :P

Poprzez USB możesz oglądać większość formatów z tego co kojarzę mkv powinno śmigać. Jeżeli natomiast chodzi o DLNA przy odtwarzaniu filmów HD niestety może sobie aż tak dobrze nie radzić. Przy filmach standardowych działa przyzwoicie.

• #4 26 Gru 2011 15:33
    blackwater75
    Poziom 9  

W związku z tym, że też jestem na etapie wyboru telewizorka w granicach cenowych 2-3k mam pytania do posiadających telewizor PANASONIC TX-L42E30E lub pewnych swojej wiedzy w tym zakresie

1.Czy ten panasonic radzi sobie z formatem ts?
    2.Czy prawidłowo obsługuje (bez zacięć) filmy w formacie hd odtwarzane przy użyciu technologii wifi (router z protokołem n + Netgear WNDA3100)?

I trzecie pytanie ogólne. Czy istnieje możliwość bezprzewodowego wyświetlenia pulpitu komputera na ekranie telewizora? I czy zadziała to z akurat tym modelem telewizorka? Bo z tego co rozumiem technologia DLNA dotyczy raczej tylko udostępniania o odtwarzania multimediów. Jest to dla mnie o tyle istotne, że w komputerze posiadam tuner satelitarny i nie chciałbym kupować drugiego a do telewizorów z wbudowanym tunerem jakoś nie mam zaufania zwłaszcza po ostatnich ekscesach Cyfry+.

pozdrawiam licząc na pomoc

• #5 26 Gru 2011 17:20
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    2. To czy telewizor będzie prawidłowo wyświetlał obraz HD bez zacięć przez W-Fi głównie zależy od prędkości i stabilności Twojego łącza.
    3. Nie spotkałem się z czymś taki, aby tv wyświetlał bezprzewodowo pulpit.

• #6 26 Gru 2011 18:32
    blackwater75
    Poziom 9  

Odnośnie wyświetlania pulpitu już sobie poradziłem. Rozwiązań jest sporo. Od takiego:

http://ans.sklep.pl/atlona-atair3-bezprzewodo...t=6934#nclid=bbe91fd9d7e95ef76cd5d6bd479ae00f

Po takie ale tutaj to sprawa jeszcze rozwojowa:

http://www.idg.pl/news/366127/bezprzewodowy.kfa2.geforce.gtx460.moc.bez.kabli.html

Nadal jednak istotne jest dla mnie czy ten telewizorek panasa radzi sobie z formatem plików o rozszerzeniu ts . I może jeszcze ktoś doda jakąś informację albo link z pełną listą widgetów obsługiwanych przez telewizorek.

• #7 27 Gru 2011 08:19
    blackwater75
    Poziom 9  

Mylagos napisał:
    Witam.
    2. To czy telewizor będzie prawidłowo wyświetlał obraz HD bez zacięć przez W-Fi głównie zależy od prędkości i stabilności Twojego łącza.

Kolega Stuart18 podsunął dobry pomysł z tym samsungiem. Jednak nadal mam pytanie o połączenie wifi. Z tego co jestem zorientowany są różne protokoły i ostatnim wprowadzanym jest protokół n. I w związku z tym pytanie.

Czy karta sieciowa wbudowana w telewizor samsung d6500 jest w stanie odebrać strumień danych z prędkością dostępną dla routerów z protokołem n, bo z tego co wyczytałem wtedy nie ma problemów z bezprzewodowym odbiorem materiałów hd?

Pytam, bo w przypadku rozwiązania typu adapter jasno jest określone, że są to urządzenia pracujące z protokołem n bo i takie mają nawet oznaczenie. Oczywiście rozumiem, że współpracować to będzie bo starsze protokoły są dostępne b/g/ ale mają one jednak dużo bardziej ograniczone możliwości przesyłowe niż urządzenia sygnowane protokołem n.

• #8 27 Gru 2011 18:28
    stuart18
    Poziom 11  

Co do karty sieciowej wbudowanej w D6500 za bardzo nie mogłem się doczytać czy z protokołem n jest w stanie się porozumieć :P. Jednak wiem z własnego doświadczenia że filmy w hd przesyłane przez WiFi trochę się pocinały. Być może to wina routera bo w sumie też nie sprawdzałem na jakich protokołach działa

• #9 27 Gru 2011 19:22
    Mylagos
    Poziom 19  

Standard 802.11g oferuje 54 Mb/s, choć w praktyce wygląda to w przedziale 10-20Mb/s, co powinno przy dobrej stabilności łącza i oczywiście odpowiednich parametrach ( trzeba mieć ten internet 20Mb/s ) na oglądanie filmów w HD.

• #10 27 Gru 2011 21:00
    blackwater75
    Poziom 9  

Niestety w znakomitej większości przypadków można przeczytać, że standard g nie wystarcza. Inna sprawa jest taka, że jeśli ten samsung nie ma wybitnie lepszych parametrów jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu to jednak panas wygląda lepiej:

1.Telewizor około 2500 zł
    2. Adapter w granicach 140 zł
    3. Dobry router (5 Ghz) 300 zł

Wychodzi około 2950 góra 3000 zł a samsung jest droższy i jednak te dwa cale mniej. Na pewno samsung ma przewagę jeśli chodzi o odtwarzane formaty bo przy panasonicu nie jestem pewien formatu ts a samsung czyta go bankowo bo miałem okazję widzieć na uboższym modelu.

• #11 28 Gru 2011 10:58
    blackwater75
    Poziom 9  

Do pełni szczęścia potrzebne jeszcze kilka informacji. Ile kosztuje w tej chwili jeden kW energii elektrycznej i czy ktoś wie jakie są rokowania odnośnie podwyżek ?

• #12 28 Gru 2011 12:50
    drdala
    Poziom 17  

A ja jednak poleciłbym TX-P42UT30
    Super telewizor za niską cenę. Mam go od 5 miesięcy i jestem bardzo zadowolony

• #13 29 Gru 2011 10:40
    blackwater75
    Poziom 9  

Panas z serii U czyli ta bardziej podstawowa wersja.Troszkę mnie zaskoczyło, że ma wifi i 3d - ciekawe jak konwertuje. W przypadku plazmy to brałbym ewentualnie g30. Jednak przerażają troszkę te pobory mocy. Poza tym wyczytałem gdzieś - nie wiem ile w tym prawdy - że żywotność paneli ledowych jest lepsza niż plazm. No i ten prąd. Niby niewiele bo przewidywania wskazują na wzrost opłat o 3 gr za kilowatogodzinę brutto ale to się zawsze potem nazbiera. Naprawdę dotąd byłem zwolennikiem plazmy jednak na razie na papierze zaczynam się przekonywać do led. Hehehe kiedyś kupno telewizora to była łatwizna teraz to naprawdę ból głowy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme