Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Buerus G 115, sterownik Logamatic 2107

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Buerus G 115, sterownik Logamatic 2107
Autor
Wiadomość
geomiki
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: warszawa

Post#1 Post autora tematu 21 Gru 2011 11:28   

Buerus G 115, sterownik Logamatic 2107

Witam,
sezon w pełni a ja mam problem z piecem :). Serwis też nie daje rady, może Wy forumowicze podpowiecie rozwiązanie
Problem polega na tym, że pojawia się błąd palnika, restarty nie przyniosły efektu, więc poprosiłem o pomoc serwis. Sprawdzone zostały wszystkie elementy, pompa, dysze, filtry, ciśnienie paliwa dodatkowo (przegląd był we wrześniu).
Problem polega na tym że piec odpala i zaraz gaśnie (tak jak by nie wykrywał płomienia, ale po wymianie fotokomórki nadal nie ma zmiany, serwis twierdzi że to moduł startowy, ale też był wymieniany na nowy i nadal brak rezultatu. Please help!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2011 11:28   

Powrót do góry

marekon
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Staszów

Post#2 21 Gru 2011 12:58   

Re: Buerus G 115, sterownik Logamatic 2107

Jaki typ palnika posiadasz?.Czy to jest ,,normalne,,(tz. łagodne) wyłaczenie z powodu braku potwierdzenia płomienia,czy też są jakieś odgłosy szarpania płomieniem itp.Czyli fotokomórka i automat palnikowy są nowe i sprawne?.
Powrót do góry

geomiki
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 21 Gru 2011 13:06   

marekon napisał:
Jaki typ palnika posiadasz?.Czy to jest ,,normalne,,(tz. łagodne) wyłaczenie z powodu braku potwierdzenia płomienia,czy też są jakieś odgłosy szarpania płomieniem itp.Czyli fotokomórka i automat palnikowy są nowe i sprawne?.

Jeżeli chodzi o fotokomórkę i automat to są nowe i sprawne.
Łagodne wyłączenie, nie ma odgłosów "szarpania"

Podpowiedz gdzie znajdę symbole dotyczące palnika (nie mam pełnej dokumentacji pieca - poprzedni właściciel o to nie zadbał :( )
Powrót do góry

marekon
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 21 Gru 2011 13:27   

Spróbuj odpalić palnik na zewnątrz.Sprawdź,czy jest dobra iskra.Wyjmij fotokomórkę i ją zakryj.Jak odpali oświetl ją aby ,,zobaczyła,, płomień.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2011 13:27   

Powrót do góry

geomiki
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 21 Gru 2011 13:33   

marekon napisał:
Spróbuj odpalić palnik na zewnątrz.Sprawdź,czy jest dobra iskra.Wyjmij fotokomórkę i ją zakryj.Jak odpali oświetl ją aby ,,zobaczyła,, płomień.

Odpalalismy na zewnątrz (iskra ok. elektrody były wymieniane na nowe podczas przeglądu).

Podczas startu komórka była wyjęta i zasłonięta kciukiem, po odpaleniu oświetlona, niestety nic nie pomogło (mówię tu o nowej fotokomórce, na starej identyczny rezultat - zakładam, że Buderus nie wysyła uszkodzonych części:) )
Powrót do góry

marekon
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 21 Gru 2011 15:28   

Napisz dokładnie co się dzieje przy wyciągniętym palniku.Jeśli iskra jest i po zadziałaniu elektrozaworu pojawia się rozpylona mieszanka i co nie zapala się?
Powrót do góry

geomiki
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 21 Gru 2011 15:36   

marekon napisał:
Napisz dokładnie co się dzieje przy wyciągniętym palniku.Jeśli iskra jest i po zadziałaniu elektrozaworu pojawia się rozpylona mieszanka i co nie zapala się?

Zapala się, pali się dwie, trzy góra cztery sekundy i się wyłącza. Może to moduł startowy ale był zakładany "nowy" (był na wyposażeniu serwisanta) i nic to nie pomogło. Zamówiłem "nówkę" z Buderusa - będzie w czwartek, ale mam poważne wątpliwości czy to rzeczywiście jest ten wadliwy element.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2011 15:36   

Powrót do góry

marekon
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 21 Gru 2011 15:51   

I jak jest już ten zapłon przy oczywiście wyciągnietym palniku i oświetleniu fotokomórki elektrozawór odcina dopływ paliwa ?.Jaką masz tę fotokomórke?
Powrót do góry

geomiki
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 21 Gru 2011 16:21   

marekon napisał:
I jak jest już ten zapłon przy oczywiście wyciągnietym palniku i oświetleniu fotokomórki elektrozawór odcina dopływ paliwa ?.Jaką masz tę fotokomórke?

Fotokomórka jest z Buderusa do Palnika typu BE. Dzwoniłem juz do Buderusa, twierdzą, że to na pewno jest moduł startowy (to on odcina dopływ paliwa). Jutro spróbuję z nowym modułem (około 14.00 powinien dojechać) i wtedy się odezwę. Chyba że można coś jeszcze sprawdzić?

Z góry dzięki za podpowiedzi
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Buerus G 115, sterownik Logamatic 2107
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.063 seconds

elektroda.pl temat RSS