X

Buerus G 115, sterownik Logamatic 2107

21 Dec 2011 11:28 GEgeomiki
  • #1 21 Dec 2011 11:28
    geomiki
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    sezon w pełni a ja mam problem z piecem :). Serwis też nie daje rady, może Wy forumowicze podpowiecie rozwiązanie
    Problem polega na tym, że pojawia się błąd palnika, restarty nie przyniosły efektu, więc poprosiłem o pomoc serwis. Sprawdzone zostały wszystkie elementy, pompa, dysze, filtry, ciśnienie paliwa dodatkowo (przegląd był we wrześniu).
    Problem polega na tym że piec odpala i zaraz gaśnie (tak jak by nie wykrywał płomienia, ale po wymianie fotokomórki nadal nie ma zmiany, serwis twierdzi że to moduł startowy, ale też był wymieniany na nowy i nadal brak rezultatu. Please help!
  • #2 21 Dec 2011 12:58
    marekon
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Jaki typ palnika posiadasz?.Czy to jest ,,normalne,,(tz. łagodne) wyłaczenie z powodu braku potwierdzenia płomienia,czy też są jakieś odgłosy szarpania płomieniem itp.Czyli fotokomórka i automat palnikowy są nowe i sprawne?.
  • #3 21 Dec 2011 13:06
    geomiki
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    marekon wrote:
    Jaki typ palnika posiadasz?.Czy to jest ,,normalne,,(tz. łagodne) wyłaczenie z powodu braku potwierdzenia płomienia,czy też są jakieś odgłosy szarpania płomieniem itp.Czyli fotokomórka i automat palnikowy są nowe i sprawne?.

Jeżeli chodzi o fotokomórkę i automat to są nowe i sprawne.
    Łagodne wyłączenie, nie ma odgłosów "szarpania"

Podpowiedz gdzie znajdę symbole dotyczące palnika (nie mam pełnej dokumentacji pieca - poprzedni właściciel o to nie zadbał :( )
  • #4 21 Dec 2011 13:27
    marekon
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj odpalić palnik na zewnątrz.Sprawdź,czy jest dobra iskra.Wyjmij fotokomórkę i ją zakryj.Jak odpali oświetl ją aby ,,zobaczyła,, płomień.
  • #5 21 Dec 2011 13:33
    geomiki
    Level 6  
    marekon wrote:
    Spróbuj odpalić palnik na zewnątrz.Sprawdź,czy jest dobra iskra.Wyjmij fotokomórkę i ją zakryj.Jak odpali oświetl ją aby ,,zobaczyła,, płomień.

Odpalalismy na zewnątrz (iskra ok. elektrody były wymieniane na nowe podczas przeglądu).

Podczas startu komórka była wyjęta i zasłonięta kciukiem, po odpaleniu oświetlona, niestety nic nie pomogło (mówię tu o nowej fotokomórce, na starej identyczny rezultat - zakładam, że Buderus nie wysyła uszkodzonych części:) )
  • #6 21 Dec 2011 15:28
    marekon
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Napisz dokładnie co się dzieje przy wyciągniętym palniku.Jeśli iskra jest i po zadziałaniu elektrozaworu pojawia się rozpylona mieszanka i co nie zapala się?
  • #7 21 Dec 2011 15:36
    geomiki
    Level 6  
    marekon wrote:
    Napisz dokładnie co się dzieje przy wyciągniętym palniku.Jeśli iskra jest i po zadziałaniu elektrozaworu pojawia się rozpylona mieszanka i co nie zapala się?

Zapala się, pali się dwie, trzy góra cztery sekundy i się wyłącza. Może to moduł startowy ale był zakładany "nowy" (był na wyposażeniu serwisanta) i nic to nie pomogło. Zamówiłem "nówkę" z Buderusa - będzie w czwartek, ale mam poważne wątpliwości czy to rzeczywiście jest ten wadliwy element.
  • #8 21 Dec 2011 15:51
    marekon
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    I jak jest już ten zapłon przy oczywiście wyciągnietym palniku i oświetleniu fotokomórki elektrozawór odcina dopływ paliwa ?.Jaką masz tę fotokomórke?
  • #9 21 Dec 2011 16:21
    geomiki
    Level 6  
    marekon wrote:
    I jak jest już ten zapłon przy oczywiście wyciągnietym palniku i oświetleniu fotokomórki elektrozawór odcina dopływ paliwa ?.Jaką masz tę fotokomórke?

Fotokomórka jest z Buderusa do Palnika typu BE. Dzwoniłem juz do Buderusa, twierdzą, że to na pewno jest moduł startowy (to on odcina dopływ paliwa). Jutro spróbuję z nowym modułem (około 14.00 powinien dojechać) i wtedy się odezwę. Chyba że można coś jeszcze sprawdzić?

Z góry dzięki za podpowiedzi
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products