Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na GDN 30/100/1 8R / Z kolumny domowej w estradowa

Dj_Clever 15 Gru 2004 16:11 1819 12
  • #1 15 Gru 2004 16:11
    Dj_Clever
    Poziom 11  

Witam. Posiadam 2 glosniki tonsila jak w temacie 30/100/1 8R. Wszystkie dane do nich na stronie http://www.google.pl/search?q=cache:BN0G-_kqB...nowe_300.htm+tonsil+30/100/1&hl=pl&lr=lang_pl (model wyrozniony). Jak do tej pory znajdowaly sie one w kolumnach robionych na wzor altusow 300. Chcialbym wlasnie te glosniki wymienic z tych kolumn i wstawic zamiast nich mysle ze mocniejsze Truvox 1225 200W (czyli w kolumnie beda ten trvox 1225 , tonsil GDM 18/80 ten w aluminiowej oprawie, oraz gdwt 8/80) Ma to byc uzupelnienie dolu 2 subwoofery jak narazie na altronixach 15" obcietych na 150 Hz (niby 600W max jest napisane na magnesie ;) ale od czego trzebabylo zaczac). Czy bedzie to dobra konfiguracja satelit z tymi truvoxami czy jeszcze cos wymienic??
    Po wymianie glosnikow zostana mi 2 tonsile 30/100/1 - dane do nich link powyzej. Chcialbym z nich zrobic 2 subwoofery i oddac je kuzynowi (muzyka klubowa) bedzie ich uzywal w domu i na malych imprezkach. Wiec pytanie jakie skrzynie do tego najlepsze by byly ( wymiary ) i jakie bass reflexy. Przyszlo mi tez na mysl zeby zrobic jeden na 2 glosnikach ale nie wiem czy to bedzie dobry pomysl.
    Sory ze sie tyle napisalem ale musialem to jakos opisac w skrocie. A wiec czekam na kazde propozycje , jezeli o czyms zapomnialem to powiem w trakcie.

ps. Wymiary satelit to szerxgl.xwys 44x39x66 cm wytlumione w srodku gabka grubosci 2,5 cm (bass reflex srednica 7cm dlugosc 12cm)

• Pomocny post
    #2 15 Gru 2004 21:32
    irek2
    Poziom 40  

TR1225 ma 250W RMS i 97dB prawdziwej efektywnosci. Do tego trzeba by dac minimum Tonsila GDWT9/100/1 albo lepiej GDWT12-19/150. Bo ta twoja tubka to za slabiutka do takiego zestawu jest. Sredniotonowy w zasadzie nie jest potrzebny ale jak wiesz jak to zaaplikowac to mozesz go dac choc to troche dziwna bedzie konstrukcja. I zdecydowanie dwa otwory fi 7cm jeden to na pewno za malo.

A tego tonsila jak do bass-reflexu to bardzo wielkiej obudowy. Teoretycznie nawet 100litrow bedzie za malo. Ale wiekszej nie ma sensu robic.

• #3 15 Gru 2004 21:32
    Dj_Clever
    Poziom 11  

Widze ze sie cos ruszylo w moim temacie :) A wiec tak jezeli sredniotonowy bedzie zbedny to po prostu je sprzedam razem z tymi moimi wysokotonowymi tubkami. Najlepsze jest to ze jak sprzedam je to zostanie mi kasa na tego truvoxa. Zdecydowalem sie kupic GDWT 12-19/150 lub tego 100w.

Na forum znalazlem:
    toadi napisal:
    "Celestion dobry wybór ale na wysoki bym wsadzil apt 150
    Obudowa mnije wiecej 90L strojenie ok 45Hz czyli dwie rury fi 10cm i dlugosci po 15 cm
    Najprostsza zwrotna to kondensator 2,2 mikro i cewka 0,4 mH (typowo np w ldm'ach) daje to podzial w okolicy 3500Hz pasowala by jeszcze zarowka do zabezpieczenia wysokotonowego "

Mam pytanie jak ten truvox zagra w tej obudowie co mam czyli 44x39x66 cm co po odjeciu scianek 18mm wyjdzie jakies 87L (wytlumiona gabka 2,5 cm i chyba jeszcze trzeba odjac powierzchnie glosnika). A moze jakis inny glosnik w rej cenie sie nada np Eminence Alpha Lub Beta 12" lub jakas Beyma.

Co do subwoofera na tych tonsilach to troche duza ta obudowa 100L :) ale trudno (moze zamknieta zrobic zeby zmniejszyc gabaryty)??

• Pomocny post
    #4 16 Gru 2004 14:14
    bezpiecznik
    Poziom 20  

możesz zrobić obudowę około 80 litrów br w tandemie .głośniki umieszczone w środku obudowy podzielonej na dwie częsći w przybliżeniu 30 litrów i 50 litrów.każda z komór zestrojona jest na inną fr.
    zbudowałem go i gra On dobrze.(konstrukcja wzorowana jest na subie Visatona)
    Ciekawostka!!!
    wyloty b-r są w kształcie 4 trójkątów.2 pełnią w sumie rolę stratnych otwotów (cos jak w altusach) pozostałe 2 są tunelami o długości 370mm .wygląda to super....i gra niczego sobie....
    jeśli będziesz zainteresowany mogę cos więcej napisać o tym(teraz nie mam za duzo czasu(zajęcia z Linuxa)).podam parametry i wymiary (dokładne,obudowy) oraz wartości elementów zwrotki.
    pozdrawiam!!

• Pomocny post
    #5 16 Gru 2004 14:37
    toadi
    Spec od akustyki

W tej cenie najlepszy bedzie ten truvox 250W 97dB efektywnosci z beymy CM12 ale jest sporo slabszy alpha i bera calkiem do kitu w porowniau z celestionem nizej niz gamma z eminence nie ma co zchodzic mogla by byc godna uwagi delta 12 ale raczej zostan przy tym truvoxie.

• #6 16 Gru 2004 19:17
    Dj_Clever
    Poziom 11  

Ok dzieki toadi za rade. Zrobie go jak mowilem na tym truvoxie i gdwt12-19/150 , 2 rury fi 10 dlugosci 15 cm, mysle ze wyjdzie ciekawie w porownaniu do tego co mialem do tej pory:)

Zostaje tylko teraz sprawa tych tonsili 30/100/1 8R. Ma ktos jeszcze jakies propozycje?? Propozycja "bezpiecznika" nawet ciekawa jest :) ale moze ktos ma inny pomysl...

• Pomocny post
    #7 16 Gru 2004 19:46
    toadi
    Spec od akustyki

najprosciej zrobic pake o objetosci takiej w jakiej siedzialy i takim samym br. Swoja droga nie lepiej bylo by zrobic nowej paki na te truvoxy a sprezentowac cale kolumny ?

• #8 16 Gru 2004 20:01
    Dj_Clever
    Poziom 11  

One siedza w tych pudlach 87litrow z jedna rura fi7 dlugosci 12 cm (nie wiem czy ten br wystarczajacy jest w nich?? :). Chyba wlasnie tak zrobie ze je oddam cale i zrobie po prostu nowe paczki 90litrow pod te truvoxy.

• Pomocny post
    #9 16 Gru 2004 21:39
    toadi
    Spec od akustyki

Spoko tylko nie musisz przesadzac z objetoscia wystarczy 60-70L strojenie ok 55Hz tj wychodzi mi rura a erczej 2 rury 10cm ok 15cm dlugosci wieksza paka oczywiscie umozliwi zejscie nizej ale nawet przy objetosciach powyzej 50L przkraczamy juz VAS (55L) glosnika co za tym idzie mozna stracic na wytrzymalosci mocowej, poza tym robiac mniejsza paczke sporo zaoszczedzisz na wykonczeniu i na noszeniu, a pozniej mozesz myslec o dorobieniu subbasów, kolumny te na pewno zagraja duzlo glosniej od altusów wiem mam stre na beymie 12M300 mimo ze basu nie ma rewelacyjnie duzo (ale to przez obudowe rownierz tylko 40L) to graja bardzo glosno altusów to nie slychac przy nich w ogole

• Pomocny post
    #10 21 Gru 2004 08:45
    bezpiecznik
    Poziom 20  

Dj_Clever
    witam!
    co do tego suba na dwóch gdn-ach 30/100/1
    zwrotka to klasyczny układ 12dB/okt.
    głośnik połaczony przez cewke o indukcyjoności 9,4mH(dobrze gdyby była na rdzeniu bo wtedu masz tą samą indukcujnośc przy mniejszej rezystancji uzwojeni).równolegle na zaciskach głośnika kondensator 100µF.f odcięcia wynosi "około" 160 Hz.
    to tyle co do zwrotki.ważne jest by głośniki połączyć w przeciw fazie(tandem , jego założenia muszą być spełnione).w jednym polaryzacja zgodna (plus do plusa,minus do minusa) w drugim przeciwna (plus do minusa ,minus do plusa).
    większa komora(50 litrów) ma dwa wyloty trójkątne których łączny przekrój wynosi 80 cm².długośc tuneli wynosi 37 cm.w komorze mniejszej(32 litry) sa dwa wyloty o łacznej powierzchni 170 cm² a ich długośc wynosi tyle co grubośc płyty 20mm(sklejki 19mm).i tutaj przydałby się szkic konstrukcyjny.schemat konstrukcyjny obudowy dodałem w załączniku.
    pozdrawiam!
    michał.
    w razie problemów pytaj śmiało.
    ma to efektywność około 90 dB/W/m

• #11 22 Gru 2004 16:06
    Dj_Clever
    Poziom 11  

dzieki bezpiecznik za projekcik, jak sie zdecyduje to napewno skorzystam. Jedyne pytanie jakie mam to czy wytlumiac czyms komory. Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #12 22 Gru 2004 19:05
    bezpiecznik
    Poziom 20  

ja w swojej konstrukcji wszystkie ściany boczne wykleiłem wykładziną.
    jedyny mat. dzwiękochłonny to warstwa waty zabezpieczonej gazą(na rysunku jest widoczne to w większej komorze (50 dm³)) od strony kosza głośnika i ta wata tez jest przykryta gazą by nie przemieszczała sie w trakcie pracy głosnika(by nie zasłoniła wylotów b-r)
    pozdrawiam!
    michał

• #13 15 Sty 2014 19:27
    mayday133
    Poziom 8  

Witam... Mam prosbe...Czy mógł byś podac dokładne wymiary br...bo są dla mnie ciut niejasne :/

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme