Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak otworzyć przekaźnikiem wideodomofonu oba skrzydła w FAAC 452MPS + FIX II?

ketros 23 Gru 2011 12:15 4520 9
  • #1 23 Gru 2011 12:15
    ketros
    Poziom 8  

Witam,

chciałbym otwierać oba skrzydła bramy z wideodomofonu z własnym przekaźnikiem - poniżej umieszczam zdjęcia mojej centrali .

Jak do tej pory udało mi się skonfigurować otwarcie jednego skrzydła poprzez podanie masy ze złącza 14 na złącze 10 (brązowa i białobrązowa skrętka). Takie rozwiązanie jednak tylko częściowo mnie satysfakcjonuje, bo nie każdy przez taką połówkę potrafi na posesję wjechać... Logika centrali ustawiona jest w trybie EP, kanał 2 z zworką na tryb MONO stabilny, a odbiornik FIX obsługuje 2 kanały (1 przycisk pilota otwiera jedno, a drugi oba skrzydła bramy). Po przeczytaniu instrukcji myślałem, że wystarczy podać masę na złącze 9, ale centrala nie reaguje na takie działania.

W związku z tym, czy ktoś byłbym tak uprzejmy i napisał gdzie wpiąć te przewody, by uzyskać oczekiwany przeze mnie efekt w jak najprostszy sposób?:) Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Jak otworzyć przekaźnikiem wideodomofonu oba skrzydła w FAAC 452MPS + FIX II?

• #2 23 Gru 2011 15:38
    KS2507
    Poziom 23  

Po podaniu masy na złącze 9 powinny otwierać się dwa skrzydła jeśli tak nie jest to albo masz coś zle podłączone albo centrala jest uszkodzona.

• #3 23 Gru 2011 15:47
    ketros
    Poziom 8  

No tak jak pisałem, złącze 9 nie reaguje na masę, bo tak już próbowałem i to byłoby dla mnie najprostsze rozwiązanie. A można by to zrobić w jakiś inny sposób? np. podać masę na złącze K2 w module FIX II? bo z pilota mi wszystko działa już od paru lat bezproblemowo.

• #4 23 Gru 2011 15:52
    KS2507
    Poziom 23  

Z tego co widzę na zdjęciu nie masz fotokomórek ,zrób zworki pomiędzy złączami 12CL 13OP i 19-TX.
    Zworkię pomiędzy 12 i masą odepnij i z 13 też wypnij przewód.

• #5 23 Gru 2011 15:56
    ketros
    Poziom 8  

Mam jedną parę przed bramą zabezpieczającą zamykanie, to coś zmienia?

• #6 23 Gru 2011 16:01
    KS2507
    Poziom 23  

Fotokomórki masz chyba nie oryginalne FAACA?

• #7 23 Gru 2011 16:06
    ketros
    Poziom 8  

Jest na nich logo FAAC, więc zdaje się że oryginalne:) Jestem prawie pewny, że to SAFEBEAM.

• #9 27 Gru 2011 12:35
    emzet_81
    Poziom 13  

Witam,

Złącze 10 "OPEN B " odpowiada za otwarcie jednego skrzydła. Jeżeli wypniesz brązowy przewód z zacisku 10 i podłączysz go pod zacisk 9 " OPEN A" po podaniu impulsu z przycisku otworzą się obydwa skrzydła. Jeżeli nic się nie dzieje to znaczy że masz problem z zaciskiem 9 w centrali. Możesz to sprawdzić na krótko. Zrób na chwilę mostek pomiędzy zaciskiem 15 " - "a środkowym pinem na złączu J2 odbiornika wtykalnego. Środkowy pin złącza J2 połączony jest z zaciskiem 9 w centrali. Daj znać czy działa.

Co do podłączenia fotokomórek to masz je dobrze podłączone. Kolega KS2507 przesłał Ci schemat z instrukcji centrali 452MPS no i jest tam magiczny zacisk 19 ( -TX FSW) Jest to nic innego jak test fotokomórek. Ale samo podłączenie nie wystarczy. Ten test jeszcze trzeba włączyć w centrali. No i " WIELCY MONTAŻYŚCI FAAC" kompletnie nie mają pojęcia jak to się robi i przede wszystkim na czym polega ten test. Nie zawracaj sobie głowy fotkami.

• #10 27 Gru 2011 21:35
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

emzet_81 napisał:
    No i " WIELCY MONTAŻYŚCI FAAC" kompletnie nie mają pojęcia jak to się robi i przede wszystkim na czym polega ten test.

Funkcja " fail safe " . DS2 - sw3 - 0N-OFF.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme