X

System nie widzi dysku zewnętrznego

23 Dec 2011 16:30 ZIZielu82
  • #1 23 Dec 2011 16:30
    Zielu82
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Kupiłem niedawno dysk zewnętrzny 2,5" SATA (dokładnie taki jak zdjęciu).

Po podłączeniu do komputera zapala się czerwona dioda i na tym kończy się działanie dysku. System go w ogóle nie wykrywa. Dzwoniłem do gościa odpowiedzialnego za serwis dysków ze strony sklepu i powiedział, że dysk był sprawdzany i na pewno działa, a ja że nie mam w kompie USB 2,0 tylko 1.1 albo jeśli jest, to nie jest włączone (jak to włączyć?).
    Na dysk jest gwarancja, ale może to faktycznie problem z USB.
    Z programu Everest wynika, że mam USB 2.0. Załączam zdjęcie sprzętu z prog. Everest z rozwinięciem urządzeń PCI i USB i proszę o jakieś wskazówki.

Jeśli okazałoby się, że nie mam USB 2.0 to czy da się podłączyć dysk taki jak mój pod USB 1.1 w sposób umożliwiający jego działanie?
  • #2 23 Dec 2011 17:03
    epi92
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Mam identyczną kieszeń na dysk. U mnie była dołączona płytka ze sterownikami. Może w tym jest problem.
    Pozdrawiam.
  • #3 26 Dec 2011 17:02
    pablo90018
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Niedawno tez kupiłem taki dysk 750 GB w internecie no i chyba jedziemy na tym samym wózku. Kiedy go kupiłem śmigał ładnie ( na różnych kompach ) ale po jakichś 2 tygodniach kiedy już ponagrywałem na niego dane, bez żadnej przyczyny windows xp przestał go w ogóle widzieć sprawdziłem ma win 7 to samo. Oblatałem chyba wszystkie fora ale nic z tego nie wyszło. nie wiem co z tym zrobić . czyba po świętach pójdę do sklepu żeby mi go sprawdzili jak coś to dam znać
    PS nie nastawiał bym się na usb bo przynajmniej z moim przypadku wcześniej śmigał bez problemu
  • #4 26 Dec 2011 20:52
    Zielu82
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprawdziłem dysk na innym chyba trochę nowszym kompie niż mój, ale też z win XP i system wykrył go bez problemu, tzn. że dysk działa bez zarzutu. Sprawdziłem w panelu sterowania tego drugiego kompa kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i widniał tam m.in. standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB czego chyba u mnie nie ma. Może tu jest problem. Ściągnąłem z netu niby sterownik do USB 2.0 ale po zainstalowaniu nic się nie zmieniło, podobnie jak po zgraniu sterowników od epi92-ego.
  • #5 27 Dec 2011 16:11
    pablo90018
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Problem duży rozwiązanie banalne. Przyczyną okazało się złe podłączenie dysku do kompa. Do taj pory podłączałem usb z podwójnym przewodem do dysku pozostałe dwa do kompa. Jednak, chociaż dla wielu to banalne, połączenie właściwe to: usb z podwójnym przewodem i usb z krótszym przewodem do kompa a usb z dłuższym do dysku. Jeśli podłączałeś tak jak ja to masz problem z głowy
  • #6 29 Dec 2011 17:30
    Zielu82
    Level 11  
    Zainstalowałem dzisiaj sterownik - standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB, ale nic się nie zmieniło.
    Być może trzeba zwiększyć zasilanie dysku podłączając go pod komputer za pomocą kabla z podwójną wtyczką USB.
    Problem w tym, że nie wiem jak ten kabel wygląda i w związku z tym jaki kupić.
    No i czy takie coś ma sens.
  • #7 30 Dec 2011 17:19
    pablo90018
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    czy jest sens??

,,Na dodatek USB 2.0 ma niewielkie możliwości zasilania urządzeń (maks. 500 mA przy 5 V, czyli 2,5 W). Kupując nawet 2,5″ nośnik musimy się liczyć zazwyczaj ze stratą 2 portów (kable USB typu Y) właśnie z powodu niskiej wydajności prądowej starszej wersji magistrali szeregowej. Powyższe niedogodności eliminuje zdobywający coraz większą popularność USB 3.0.''

ja mam właśnie taki przewód z tą różnicą że inna jest końcówka wchodząca do dysku (w moim przypadku jest to zwykłe usb). na jednym gnieździe usb nie chodzi na dwóch śmiga jak szalony
  • #8 30 Dec 2011 21:57
    Zielu82
    Level 11  
    Czyli Pablo zastosowałeś przejściówkę z mini USB na zwykłe USB żeby podłączyć dłuższy kabel do dysku a dwa pozostałe podłączyłeś w porty stacji i działa bez problemu tak?
  • #9 31 Dec 2011 14:58
    pablo90018
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    niezupełnie ja miałem już w orginale taki przewód, gdzie dłuższa końcówka wchodząca do dysku ma zwykłe usb

System nie widzi dysku zewnętrznego System nie widzi dysku zewnętrznego

radził bym Ci dokupić taki przewód
  • #10 31 Dec 2011 16:39
    Zielu82
    Level 11  
    Właśnie takiego szukam, jak narazie nie znalazłem nawet na allegro. Może ktoś ma namiary na jakiś sklep?
  • #11 11 Jan 2012 20:11
    Zielu82
    Level 11  
    Kupiłem dzisiaj przewód USB 2.0 AMX2-AF (taki jak na zdjęciu) System nie widzi dysku zewnętrznego i ciągle system nie widzi tego dysku.
    Czy jest jeszcze coś co można jeszcze zrobić, żeby ten dysk zaczął funkcjonować na moim komputerze?
    Może muszę coś włączyć w biosie?
  • #12 24 Apr 2014 11:30
    l82
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    może ktoś się wypowie czy to bezpieczne dla dysku, ale po tym jak ponad 2h szukałem rozwiązania włącznie z wszelkimi aktualizacjami znalazłem pewien sposób. Dysk działał ogólnie ale nie na wszystkich kompach i jak mu wczoraj dorzuciłem danych to przestał działać. W oparciu o to że mam tylko usb 2.0 a on ma możliwość działać na 3.0 (takie podwójne wejście) uznałem że może na 2.0 pociągnie (pojedyncze USB micro-b) (3.0 ma do niego jeszcze taki dodatkowy elemencik) i podpiąłem na taki kabel starszego typu(taki jak dawali do 2.0) skoro dokładnie pasował. Dysk został bez problemu wykryty. Mam nadzieję komuś pomogę zaoszczędzić nieco czasu i wyrzucania dysku. Jak ktoś potrafi stwierdzić czy takie rozwiązanie grozi czymś poza wolniejszym transferem będę sam wdzięczny. Mój dysk to WD My Passport 500Gb i już działa na 2 sprawdzanych kompach.

http://obrazki.elektroda.pl/1512606700_1398331814.jpg
  • #13 14 May 2014 09:02
    Zielu82
    Level 11  
    Chyba już nic więcej nie dodamy w tym temacie, więc zamykam :)
  • #14 14 May 2014 10:04
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Otwarto na prośbę Autora.
  • #15 19 Aug 2014 18:32
    Zielu82
    Level 11  
    Chyba już nikt nic nie doda, a myślałem ze może jednak :) Zamykam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products