Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

System nie widzi dysku zewnętrznego

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> System nie widzi dysku zewnętrznego
Autor
Wiadomość
Zielu82
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kraków/Zgierz

Post#1 Post autora tematu 23 Gru 2011 17:30   

Witam.
Kupiłem niedawno dysk zewnętrzny 2,5" SATA (dokładnie taki jak zdjęciu).

Po podłączeniu do komputera zapala się czerwona dioda i na tym kończy się działanie dysku. System go w ogóle nie wykrywa. Dzwoniłem do gościa odpowiedzialnego za serwis dysków ze strony sklepu i powiedział, że dysk był sprawdzany i na pewno działa, a ja że nie mam w kompie USB 2,0 tylko 1.1 albo jeśli jest, to nie jest włączone (jak to włączyć?).
Na dysk jest gwarancja, ale może to faktycznie problem z USB.
Z programu Everest wynika, że mam USB 2.0. Załączam zdjęcie sprzętu z prog. Everest z rozwinięciem urządzeń PCI i USB i proszę o jakieś wskazówki.

Jeśli okazałoby się, że nie mam USB 2.0 to czy da się podłączyć dysk taki jak mój pod USB 1.1 w sposób umożliwiający jego działanie?
Powrót do góry

epi92
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Białystok

Post#2 23 Gru 2011 18:03   

Re: System nie widzi dysku zewnętrznego

Mam identyczną kieszeń na dysk. U mnie była dołączona płytka ze sterownikami. Może w tym jest problem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2011 18:03   

Powrót do góry

pablo90018
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Łuków

Post#3 26 Gru 2011 18:02   

Witam,
Niedawno tez kupiłem taki dysk 750 GB w internecie no i chyba jedziemy na tym samym wózku. Kiedy go kupiłem śmigał ładnie ( na różnych kompach ) ale po jakichś 2 tygodniach kiedy już ponagrywałem na niego dane, bez żadnej przyczyny windows xp przestał go w ogóle widzieć sprawdziłem ma win 7 to samo. Oblatałem chyba wszystkie fora ale nic z tego nie wyszło. nie wiem co z tym zrobić . czyba po świętach pójdę do sklepu żeby mi go sprawdzili jak coś to dam znać
PS nie nastawiał bym się na usb bo przynajmniej z moim przypadku wcześniej śmigał bez problemu
Powrót do góry

Zielu82
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 Post autora tematu 26 Gru 2011 21:52   

Sprawdziłem dysk na innym chyba trochę nowszym kompie niż mój, ale też z win XP i system wykrył go bez problemu, tzn. że dysk działa bez zarzutu. Sprawdziłem w panelu sterowania tego drugiego kompa kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i widniał tam m.in. standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB czego chyba u mnie nie ma. Może tu jest problem. Ściągnąłem z netu niby sterownik do USB 2.0 ale po zainstalowaniu nic się nie zmieniło, podobnie jak po zgraniu sterowników od epi92-ego.
Powrót do góry

pablo90018
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 27 Gru 2011 17:11   

Problem duży rozwiązanie banalne. Przyczyną okazało się złe podłączenie dysku do kompa. Do taj pory podłączałem usb z podwójnym przewodem do dysku pozostałe dwa do kompa. Jednak, chociaż dla wielu to banalne, połączenie właściwe to: usb z podwójnym przewodem i usb z krótszym przewodem do kompa a usb z dłuższym do dysku. Jeśli podłączałeś tak jak ja to masz problem z głowy
Powrót do góry

Zielu82
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 29 Gru 2011 18:30   

Zainstalowałem dzisiaj sterownik - standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB, ale nic się nie zmieniło.
Być może trzeba zwiększyć zasilanie dysku podłączając go pod komputer za pomocą kabla z podwójną wtyczką USB.
Problem w tym, że nie wiem jak ten kabel wygląda i w związku z tym jaki kupić.
No i czy takie coś ma sens.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Gru 2011 18:30   

Powrót do góry

pablo90018
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 30 Gru 2011 18:19   

czy jest sens??

,,Na dodatek USB 2.0 ma niewielkie możliwości zasilania urządzeń (maks. 500 mA przy 5 V, czyli 2,5 W). Kupując nawet 2,5″ nośnik musimy się liczyć zazwyczaj ze stratą 2 portów (kable USB typu Y) właśnie z powodu niskiej wydajności prądowej starszej wersji magistrali szeregowej. Powyższe niedogodności eliminuje zdobywający coraz większą popularność USB 3.0.''

ja mam właśnie taki przewód z tą różnicą że inna jest końcówka wchodząca do dysku (w moim przypadku jest to zwykłe usb). na jednym gnieździe usb nie chodzi na dwóch śmiga jak szalony
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Gru 2011 18:19   

Powrót do góry

Zielu82
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 30 Gru 2011 22:57   

Czyli Pablo zastosowałeś przejściówkę z mini USB na zwykłe USB żeby podłączyć dłuższy kabel do dysku a dwa pozostałe podłączyłeś w porty stacji i działa bez problemu tak?
Powrót do góry

pablo90018
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 31 Gru 2011 15:58   

niezupełnie ja miałem już w orginale taki przewód, gdzie dłuższa końcówka wchodząca do dysku ma zwykłe usb

System nie widzi dysku zewnętrznego System nie widzi dysku zewnętrznego

radził bym Ci dokupić taki przewód
Powrót do góry

Zielu82
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 31 Gru 2011 17:39   

Właśnie takiego szukam, jak narazie nie znalazłem nawet na allegro. Może ktoś ma namiary na jakiś sklep?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2011 17:39   

Powrót do góry

Zielu82
Poziom 11
Poziom 11

Post#11 Post autora tematu 11 Sty 2012 21:11   

Kupiłem dzisiaj przewód USB 2.0 AMX2-AF (taki jak na zdjęciu) System nie widzi dysku zewnętrznego i ciągle system nie widzi tego dysku.
Czy jest jeszcze coś co można jeszcze zrobić, żeby ten dysk zaczął funkcjonować na moim komputerze?
Może muszę coś włączyć w biosie?
Powrót do góry

l82
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: goleniow

Post#12 24 Kwi 2014 11:30   

może ktoś się wypowie czy to bezpieczne dla dysku, ale po tym jak ponad 2h szukałem rozwiązania włącznie z wszelkimi aktualizacjami znalazłem pewien sposób. Dysk działał ogólnie ale nie na wszystkich kompach i jak mu wczoraj dorzuciłem danych to przestał działać. W oparciu o to że mam tylko usb 2.0 a on ma możliwość działać na 3.0 (takie podwójne wejście) uznałem że może na 2.0 pociągnie (pojedyncze USB micro-b) (3.0 ma do niego jeszcze taki dodatkowy elemencik) i podpiąłem na taki kabel starszego typu(taki jak dawali do 2.0) skoro dokładnie pasował. Dysk został bez problemu wykryty. Mam nadzieję komuś pomogę zaoszczędzić nieco czasu i wyrzucania dysku. Jak ktoś potrafi stwierdzić czy takie rozwiązanie grozi czymś poza wolniejszym transferem będę sam wdzięczny. Mój dysk to WD My Passport 500Gb i już działa na 2 sprawdzanych kompach.

http://obrazki.elektroda.pl/1512606700_1398331814.jpg
Powrót do góry

Zielu82
Poziom 11
Poziom 11

Post#13 Post autora tematu 14 Maj 2014 09:02   

Chyba już nic więcej nie dodamy w tym temacie, więc zamykam :)
Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#14 14 Maj 2014 10:04   

Otwarto na prośbę Autora.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> System nie widzi dysku zewnętrznego
Strona 1 z 1