X

Opel Corsa c kierunkowskazy - żaden z nich nie miga

dawka7 23 Dec 2011 18:19
  • #1 23 Dec 2011 18:19
    dawka7
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam problem z kierunkowskazami w moim Oplu Corsie C z 2005r. Mianowice żaden z nich nie miga. Przy próbie włączenia kierunków którejkolwiek strony w zegarach kontrolki migają 2x szybciej niż powinny, natomiast kierunkowskazy jako takie się nie świecą. Podobnie nie reagują na załączenie awaryjnych, w kabinie kontrolki migają, a kierunkowskazy nic.

Szukałem rozpiski bezpieczników, nie znalazłem aby jakikolwiek był odpowiedzialny za kierunkowskazy co wydaje mi się dziwne.
    Znalazłem jedynie dwa przekaźniki koło komputera głównego na podszybiu, oba po włączeniu awaryjnych "tykają".
    Nie mam pomysłu co dalej sprawdzić, jakieś sugestie?

Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
    Dawid.
  • #2 23 Dec 2011 18:50
    Petryl
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Żarówki sprawdzałeś ? Wszystkie są ok? Jeśli tak - sprawdź styki w tylnych lampach - w szczególności ten od masy (brązowy przewód)...
  • #3 23 Dec 2011 19:17
    s.q
    Level 21  
    Helpful post? (+1)
    Witaj, 15 i 16 bezp. jest od kierunków.
    Ale jak jest wskazanie na desce, to bezpieczników bym się nie czepiał.
    Sprawdź przerywacz.

• #4 23 Dec 2011 19:35
    dawka7
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuje za szybką odpowiedź.
    Masa chyba jest ok, bo wszystkie inne światła działają prawidłowo, nie przygasają przy włączeniu migaczy. A jak sprawdzić te przekaźniki? Istnieje jakiś inny sposób poza podmianą?
  • Helpful post
    #5 23 Dec 2011 21:16
    s.q
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Domyślam się że masz dwa osobne, (razem oba by się nie uszkodziły w tym samym czasie)
    sprawdź czy wszystkie sygnały dochodzą do przekaźników i spróbuj zasilić światła kierunkowskazów bez przekaźników, będzie pewność że obie strony działają poprawnie.

http://draaitauto.pl/oznaczenia_-__pl.html
  • #6 23 Dec 2011 22:41
    dawka7
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Rozumiem że mam wyciągnąć przekaźnik kierunkowskazu i podłączyć na krótko wejście oznaczone jako 49 z którym kolwiek z wyjść np. 49a?
  • Helpful post
    #7 24 Dec 2011 11:46
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Nie którykolwiek, tylko te dwa które wymieniłeś
  • #8 27 Dec 2011 14:41
    dawka7
    Level 8  
    nie ma takich oznaczeń niestety, są 30, 87, 85, 86, to które zmostkować? chociaż podmieniłem inne przekaźniki i też nie chodzi, wiec podejrzewam że to nie to. Ale mimo wszystko wolałbym się jeszcze upewnić,gdyż podmieniane przekaźniki też nie są 100% pewne. Ew. co dalej sprawdzić? Jakieś sugestie?
  • Helpful post
    #9 27 Dec 2011 15:05
    tzok
    Moderator Samochody
  • #10 27 Dec 2011 16:02
    dawka7
    Level 8  
    Zagadka rozwiązana. Nie było stałego plusa na przekaźniku, szukałem dalej okazało się ze jeden z bezpieczników w komorze silnika jest przepalny.

Dziękuje za pomoc.
  Search 4 million + Products
Browse Products