Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 26 Gru 2011 11:39
    maciekb1983
    Poziom 6  

Proszę o pomoc LAIKOWI. Który kabel podłączyć gdzie by to cudo zadziałało:-)

3 puszki, 3 łączniki schodowe Livolo. Pojęcia o elektryce brak;-)

Z góry dziękuję za pomoc i za wyrozumiałość.
    Wszystko przedstawione na rysunku.
    Proszę nie pytać o kwestie techniczne, bo niewiele podpowiem:-)

Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt!
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

• #2 26 Gru 2011 11:47
    Gregory_bg
    Poziom 26  

Ale co chcesz osiągnąć? załączać światło z trzech lub więcej miejsc czy tylko z dwóch miejsc? odpowiesz to napiszę więcej.

• #3 26 Gru 2011 11:49
    maciekb1983
    Poziom 6  

Najlepiej włączać i wyłączać z 3

• #4 26 Gru 2011 11:54
    Gregory_bg
    Poziom 26  

Schematy są w sieci zadaj pytanie w google schemat łącznika krzyżowego lub poszukaj na elektrodzie bo był temat przerabiany.

• #5 26 Gru 2011 11:56
    maciekb1983
    Poziom 6  

A Ty Gregory nie wiesz jak to zrobić?!

Narysuj proszę chociaż w Paint'cie kolorami na moim rysunku jak to podłączyć. Z góry dziękuję za pomoc.

• #6 26 Gru 2011 11:59
    Gregory_bg
    Poziom 26  

Wiem jak to zrobić, ale nie wiem co to za łączniki Livolo bo widzę ze tam są jeszcze wyjścia signal A oraz B schematy które są w sieci i na elektrodzie prostsze nie będą bo nie narysuje ich tylko dam Ci gotowe czyli to co jest w sieci. Czy aby na pewno potrafisz to podłączyć z gotowego schematu? Zapoznaj się z zasadami umieszczania obrazków bo admin Cię upomni :)

• #7 26 Gru 2011 12:03
    maciekb1983
    Poziom 6  

Rysunek wykonałem sam. Co dalej robić?! Jakaś podpowiedź?!;-) 3 puszki, kolory kabli i fazę oznaczyłem. Jak to pospinać?!...

• #8 26 Gru 2011 12:12
    rafik@
    Poziom 13  

Witam może to ci pomoże.Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany jak szukałem takiego włącznika to producent podaje schemat razem z produktem jak go masz to ci podpowiem bo one mają dziwne oznaczenia na dwa mogą napisać ci schemat

• #9 26 Gru 2011 12:16
    maciekb1983
    Poziom 6  

A gdyby ten środkowy włącznik u mnie potraktować jako krzyżowy a te boczne były schodowe włącz-wyłącz?! Schemat który podlinkowałeś jest okey, tyle że ja jestem totalnym laikiem i jedyne co udało mi się zrobić to zlokalizować fazę;-)

• #10 26 Gru 2011 12:23
    kortyleski
    Poziom 39  

I raczej nic więcej nie zrobisz a my ci nie pomożemy bo nikt telepatycznie nie ustali gdzie są drugie końce tych Twoich kolorowych kabelków i jak połączone. A wypróbowanie wszystkich kombinacji zajmie ci tydzień.

• #11 26 Gru 2011 12:59
    maciekb1983
    Poziom 6  

A może Panowie podpowiecie jak podłączyć dwa schodowe w kuchni?!
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Dodano po 2 [minuty]:

Na rysunku przedstawiłem włączniki zwykłe, ale posiadam już schodowe, takie jak pokazałem na początku tego tematu. Jak to połączyć Panowie?!...

Sprawa niby prosta... Dwie puszki, w każdej 3 kable (niebieski, czarny, zielony) i dwa włączniki dotykowe-schodowe (wejścia L in, L1 out). Poza tym są na nich jakieś wejścia Signal A i Signal B.

Co z tym fantem?!

• #12 26 Gru 2011 13:26
    jacur
    Poziom 32  

maciekb1983 napisał:
    Co z tym fantem?!

Poprzednie jak i te wyłączniki w twoim przypadku to możesz sobie na choince powiesić. Współpracują one z tzw. "inteligentną instalacją". Kup zwykłe wyłączniki i będziesz miał po problemie.

• #13 26 Gru 2011 13:41
    rafik@
    Poziom 13  

Witam nie wiem dlaczego pytasz przecież znalazłem twój post z 17 listopada też zadałeś takie pytanie i odpowiedział ci ion-tichy napisał że musisz podłączyć fazę i zero i dwa następne do sensora czyli te co mają oznaczenia A i B , wniosek nie umiesz czytać schematu po tym schemacie wychodzi że w każdej puszcze musisz mieć pięć żył
    1- faza F
    2-żero N
    3-faza na żarówkę F1
    4-przewód do sterowania A
    5-przewód do sterowania B
    po tym schemacie tak wychodzi sam takich włączników nie montowałem najlepiej zadzwoń do producenta i tam się wypytaj ale bez kucia ścian się nie obejdzie
    Zapomniałem dołączam link z poprzedniego twojego postuAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

• #14 26 Gru 2011 14:46
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

3.1.12. (10.1, 10.5) Zabronione jest publikowanie tych samych, lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty