Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piec do domu jednorodzinnego.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Piec do domu jednorodzinnego.
Autor
Wiadomość
rapax20
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 26 Gru 2011 15:43   

Piec do domu jednorodzinnego.

Chcę kupić piec do domu jednorodzinnego (suteryna + 2 piętra, 160 m2). Obecnie posiadam piec węglowy. Potrzebuję dodatkowego, gazowego na dni kiedy to temperatura jest dodatnia i nie ma potrzeby (ochoty) rozpalania w piecu węglowym.

Interesuje mnie piec gazowy 2-funkcyjny z cwu i otwartą komorą spalania - wiszący do ok 20 KW.

Cena do 2000 zł. Skłaniam się ku: Immergas Nike Star 24 3 e (ok. 1700 zł ) - co Wy na to ? Może jest coś lepszego w takiej cenie, albo trochę droższego, ale mniej zawodnego ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2011 15:43   

Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Pruszków

Post#2 26 Gru 2011 16:16   

Re: Piec do domu jednorodzinnego.

Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.
Różnica w sprawności przy temperaturach dodatnich i niskiej temperaturze CO wynosi kilkanaście procent. Obrazowo ..... jeden dzień w tygodniu ogrzewasz za darmo.
Powrót do góry

pampinka5
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: lubelszczyzna

Post#3 26 Gru 2011 16:37   

Witam ja w tym roku założyłem sobie jako ogrzewanie dodatkowe oraz idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A. Nie mam u siebie gazu ziemnego więc w piecu zostały wymienione palniki na gaz propan-butan i idealnie w sezonie letnim piec się sprawdził się do grzania wody. Butla 11kg starczała na około półtora miesiąca (w tym czasie za butlę płaciłem 49zł) temperatura wody była ustawiona na 40 stopni i czułem luksus kąpieli w gorącej wodzie po powrocie z 24godzinnej pracy. Niestety jeszcze nie mam pełnych danych co do ogrzewania domu bo jak wspomniałem piec był założony w maju 2011roku. Na chwilę obecną jako piec główny używany jest piec Defro Komfort Eko 25kw (choć nie jestem z niego zadowolony). Za całą dodatkową instalację (piec gazowy, dodatkowy zbiornik ciepłej wody, pompa obiegowa, rurki,złączki,zawory i inne pierdoły oraz robotę) zapłaciłem około 6000zł. Sam piec można kupić za około 2500zł i myślę że jest to przystępna cena. Mam kilku kolegów którzy kupili sobie piec Dietrich i po gwałtownych letnich burzach musieli wymieniać płyty główne w swoich piecach, bo ulegały spaleniu gdyż piec nie był odłączony od prądu w momencie burzy. W Saunier Duval z tym problemem nie spotkałem się. Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry

rapax20
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 Post autora tematu 26 Gru 2011 23:25   

Cytat:
Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.

Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.

Cytat:
idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A.

Niestety jest to piec 1-funkcyjny, a ja potrzebuje dwu funkcyjnego.

Też posiadam piec Defro 24 KW i nie jestem z niego zadowolony. Rozwiązaniem rusztu ruchomego oraz bardzo mały popielnik.[/quote]
Powrót do góry

pampinka5
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 26 Gru 2011 23:46   

Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A jest piecem gazowym dwu funkcyjnym !!!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Gru 2011 23:46   

Powrót do góry

rorek1
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 31 Gru 2011 16:16   

Ja mam kocioł na pellet Merkury i rozpalam w nim 2 razy w tygodniu co wynika tylko z tego że muszę go przeczyścić raz w tygodniu. Pellet raczej wyjdzie taniej niż gaz. Wystarczy kupić kocioł z podajnikiem.
Powrót do góry

pampinka5
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 31 Gru 2011 16:49   

rorek1 a jaki masz piec na pelet? Ja zastanawiam się czy mój defro będzie na tym chodził bo na ekogroszek to strasznie drogo wychodzi.
Powrót do góry

Winston Wolf
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#8 31 Gru 2011 17:00   

to napewno wychodzi taniej od gazy - my dlatego niecały rok temu zdecydowalismy się na zakup pieca
Powrót do góry

kuba michal
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: kutno

Post#9 01 Lut 2013 13:30   

Eko groszek chyba najtaniej
Moderowano przez mirrzo:
Rozmawiamy tu o kotłach, a nie o paliwie.

Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#10 01 Lut 2013 14:32   

Sama CWU to ok. 20kW (jeśli bez zasobnika).
Powrót do góry

William Bonawentura
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Imielin

Post#11 02 Lut 2013 09:31   

rapax20 napisał:
Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.

Rozumiem, że na ten kocioł poświęcisz jedno pomieszczenie przyziemia i zrobisz tam kotłownię ?. Nawet jeśli tak i to polecam kocioł z zamkniętą komorą spalania (niekondensacyjny) i pobranie powietrza przez ścianę. Kocioł z otwartą komorą to konstrukcja o trzy dekady "wstecz". Coś jak by dziś szukać fajnego dużego fiata.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2013 09:31   

Powrót do góry

grzesiek234
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Tarnów

Post#12 02 Lut 2013 16:59   

W takim razie załóż sobie Saunier Duval Semia C24, kocioł dwufunkcyjny w komplecie z najprostszym regulatorem pokojowym i cena na allegro 1650 zł :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Piec do domu jednorodzinnego.
Strona 1 z 1