X

Piec do domu jednorodzinnego.

26 Dec 2011 14:43 RArapax20
  • #1 26 Dec 2011 14:43
    rapax20
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Chcę kupić piec do domu jednorodzinnego (suteryna + 2 piętra, 160 m2). Obecnie posiadam piec węglowy. Potrzebuję dodatkowego, gazowego na dni kiedy to temperatura jest dodatnia i nie ma potrzeby (ochoty) rozpalania w piecu węglowym.

Interesuje mnie piec gazowy 2-funkcyjny z cwu i otwartą komorą spalania - wiszący do ok 20 KW.

Cena do 2000 zł. Skłaniam się ku: Immergas Nike Star 24 3 e (ok. 1700 zł ) - co Wy na to ? Może jest coś lepszego w takiej cenie, albo trochę droższego, ale mniej zawodnego ?
  • #2 26 Dec 2011 15:16
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.
    Różnica w sprawności przy temperaturach dodatnich i niskiej temperaturze CO wynosi kilkanaście procent. Obrazowo ..... jeden dzień w tygodniu ogrzewasz za darmo.
  • #3 26 Dec 2011 15:37
    pampinka5
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam ja w tym roku założyłem sobie jako ogrzewanie dodatkowe oraz idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A. Nie mam u siebie gazu ziemnego więc w piecu zostały wymienione palniki na gaz propan-butan i idealnie w sezonie letnim piec się sprawdził się do grzania wody. Butla 11kg starczała na około półtora miesiąca (w tym czasie za butlę płaciłem 49zł) temperatura wody była ustawiona na 40 stopni i czułem luksus kąpieli w gorącej wodzie po powrocie z 24godzinnej pracy. Niestety jeszcze nie mam pełnych danych co do ogrzewania domu bo jak wspomniałem piec był założony w maju 2011roku. Na chwilę obecną jako piec główny używany jest piec Defro Komfort Eko 25kw (choć nie jestem z niego zadowolony). Za całą dodatkową instalację (piec gazowy, dodatkowy zbiornik ciepłej wody, pompa obiegowa, rurki,złączki,zawory i inne pierdoły oraz robotę) zapłaciłem około 6000zł. Sam piec można kupić za około 2500zł i myślę że jest to przystępna cena. Mam kilku kolegów którzy kupili sobie piec Dietrich i po gwałtownych letnich burzach musieli wymieniać płyty główne w swoich piecach, bo ulegały spaleniu gdyż piec nie był odłączony od prądu w momencie burzy. W Saunier Duval z tym problemem nie spotkałem się. Pozdrawiam Marcin
  • #4 26 Dec 2011 22:25
    rapax20
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Quote:
    Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.

Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.

Quote:
    idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A.

Niestety jest to piec 1-funkcyjny, a ja potrzebuje dwu funkcyjnego.

Też posiadam piec Defro 24 KW i nie jestem z niego zadowolony. Rozwiązaniem rusztu ruchomego oraz bardzo mały popielnik.[/quote]
  • #5 26 Dec 2011 22:46
    pampinka5
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A jest piecem gazowym dwu funkcyjnym !!!!!
  • #6 31 Dec 2011 15:16
    rorek1
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Ja mam kocioł na pellet Merkury i rozpalam w nim 2 razy w tygodniu co wynika tylko z tego że muszę go przeczyścić raz w tygodniu. Pellet raczej wyjdzie taniej niż gaz. Wystarczy kupić kocioł z podajnikiem.
  • #7 31 Dec 2011 15:49
    pampinka5
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    rorek1 a jaki masz piec na pelet? Ja zastanawiam się czy mój defro będzie na tym chodził bo na ekogroszek to strasznie drogo wychodzi.
  • #8 31 Dec 2011 16:00
    Winston Wolf
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    to napewno wychodzi taniej od gazy - my dlatego niecały rok temu zdecydowalismy się na zakup pieca
  • #9 01 Feb 2013 12:30
    kuba michal
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Eko groszek chyba najtaniej
    Moderated By mirrzo

Rozmawiamy tu o kotłach, a nie o paliwie.

• #10 01 Feb 2013 13:32
    Zbigniew Rusek
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Sama CWU to ok. 20kW (jeśli bez zasobnika).
  • #11 02 Feb 2013 08:31
    William Bonawentura
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    rapax20 wrote:
    Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.

Rozumiem, że na ten kocioł poświęcisz jedno pomieszczenie przyziemia i zrobisz tam kotłownię ?. Nawet jeśli tak i to polecam kocioł z zamkniętą komorą spalania (niekondensacyjny) i pobranie powietrza przez ścianę. Kocioł z otwartą komorą to konstrukcja o trzy dekady "wstecz". Coś jak by dziś szukać fajnego dużego fiata.
  • #12 02 Feb 2013 15:59
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    W takim razie załóż sobie Saunier Duval Semia C24, kocioł dwufunkcyjny w komplecie z najprostszym regulatorem pokojowym i cena na allegro 1650 zł :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products