Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opinie na temat Neti (Internet + Telefon)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Opinie na temat Neti (Internet + Telefon)
Autor
Wiadomość
gerdix
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Rybnik

Post#1 Post autora tematu 27 Gru 2011 22:37   

Netia opinie na temat

Proszę o opinie urzytkowników "Netii"
Mam teraz 1mb internet" Neostrada z telewizją" chcę z tego zrezygnować
(tv same niekodowane z sat)płacę 65 zł.
Dzisiaj zadzwoniła mi babka z" Netii" z propozycją 20mb za 59 zł
Jak chodzi internet z "Netii" TV już mnie nie interesuje.
Proszę o opinie urzytkowników,bo w czwartek ma przyjachać
ktoś z umową do podpisania.Jeszcze do tego telefon 36 zł abonament.
Wszystko z netii
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2011 22:37   

Powrót do góry

ps19
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 27 Gru 2011 22:46   

Re: Netia opinie na temat

Ja mam internet z netii i jestem całkiem zadowolony, praktycznie brak awarii,prędkość przyzwoita.
Powrót do góry

radzio607
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Bilgoraj

Post#3 27 Gru 2011 23:02   

Ja też mam internet z Netii 10 Mega, prócz wystepujących czasami drobnych awarii smiga bardzo dobrze :)
Powrót do góry

krzych66
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: zachodniopomorskie

Post#4 27 Gru 2011 23:05   

Netia ma jedną zalete,cena,na tym zalety się kończą. Fatalna obsługa techniczna problemów istniejących po ich stronie,jednemu klientowi wciskali tekst,że nie przyślą technika bo ich nie mają (wypowiedzenie ze strony klienta już poszło) z kolei w innej firmie która przeszła z TP do Netii na LLU z telefonem i internetem przestał działać FAX,przyjechał technik z Netii stwierdził,że faktycznie nie działa.Przesłali problem do TP na sprawdzenie lini,linia jak najbardziej jest ok (przed przełączeniem FAX działał).Finał jest taki,że w firmie nie ma w ogóle sygnału (brak sygnału na porcie LLU Netii),szef firmy wraca do TP(na kolanach) wypowiedzenie już wysłane.Takich przykładów traktowania swoich klientów przez Netie moge przytoczyć wiele.Napewno wielu klientów jest zadowolonych (moich znajomych także)ale jak coś pójdzie nie tak to masakra.
Powrót do góry

MRCOCOset
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Ś...

Post#5 28 Gru 2011 11:28   

Re: Opinie na temat Neti (Internet + Telefon)

Witam. Ja jestem zadowolony. synchro 22,3Mb, real 19,5-20Mb, transfer 2,3MB-2,5MB/s. Żadnych awarii. Jednak mam blisko do centry.
Mieszkam w mieście 25000 mieszk. 32km od Poznania.
Powrót do góry

mi_cinas
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Poznań

Post#6 28 Gru 2011 11:49   

Korzystam z Netii w domu od paru miesięcy. Obiecywali nam 15Mb, ale po podpisaniu umowy okazało się, że jednak te 15 nie lata i dostaliśmy 8. Tak czy inaczej był to przeskok z 2Mb w Tp, więc 4x szybciej, ale... warto się upewnić wcześniej, czy na pewno to, co proponują są w stanie spełnić.

Nie miałem do tej pory problemów technicznych, więc nie wypowiem się o obsłudze klienta.
Powrót do góry

K-rzysztof
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Białobrzegi

Post#7 28 Gru 2011 12:34   

Też mam internet + tel. z Netii, teoretycznie 6 Mb. Praktycznie wacha się od 0 do ponad 7 Mb. Jakieś 90- 95% jest na poziomie 0- 100 kb(!). Przed paroma minutami próbowałem obejrzeć coś na Yu tubie, nie da się! Te 5-7 Mb miałem w ciągu ponad 2 lat może ze 3, 4 razy. Za chwilę mam zamiar zadzwonić do Netii. Ogólnie dno i wodorosty!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2011 12:34   

Powrót do góry

mi_cinas
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Poznań

Post#8 28 Gru 2011 12:38   

Takich wahań nie dostrzegłem nigdy. Fakt, że jest to Poznań, jakieś 2 km od centrali.
Dodatkowo, o czym nie wspomniałem, korzystam z internetu firmowego (w przypadku TP różnica jakości między neostradą a internetDSL jest kolosalna)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2011 12:38   

Powrót do góry

K-rzysztof
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 29 Gru 2011 16:05   

No więc tak. Zadzwoniłem, sympatyczny młody człowiek poprowadził mnie za rękę, sprawdziłem szybkość up i down + pingi ich licznikiem, wyszło i tak nieźle, ok.500 kb, ping ponad 1000 ms (1 s) ! Zgodnie z sugestią, że mogę mieć jakieś wirusy czy bakterie, przeskanowałem XP-ka, faktycznie kilkadziesiąt plików było ,, zainfekowanych". Po uporaniu się z tym problemem, ( mam taką nadzieję) dzisiaj rano ok.7-8, chdził jak burza ( na liczniku dochodziło do ponad 4 Mb), a teraz jest jak zwykle, czyli nie wiem czy ta wiadomość zostnie wysłana. A może za parę-kilkanaście minut? :cry:
Powrót do góry

kazik5533
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 21 Lut 2012 23:25   

Nie wiem,bo są tacy , którzy chwalą Netię. Ja też do nich należałem.Miałem od lutego 2010r. łącze 4Mb i nie narzekałem. Prędkość trzymała i byłem zadowolony. Ale teraz kończyła się umowa i ich przedstawiciel zadzwonił do mnie i po sprawdzeniu łącza stwierdził, że mogę śmiało przedłużyć umowę bo moje łącze bez niczego pozwala na prędkość 20Mb i do tego telefon z bezpłatnymi rozmowami na całą Polskę
za można powiedzieć 90,00 zł/miesiąc. Wyraziłem wstępnie zgodę, z zastrzeżeniem, że nie zgadzam się na zaproponowane przedłużenie umowy na podstawie zarejestrowanej rozmowy telefonicznej, tylko zarządałem umowy na piśmie. Ich przedstawiciel zgodził się na to. Otrzymałem od nich emailem potwierdzenie zmiany warunków umowy. Umowy na piśmie nie mam do tej pory. Sprawdziłem prędkość łącza i okazało się, że wynosi 3,2Mb. Zadzwoniłem do Netii żeby wyjaśnić dlaczego warunki określone we wstępnych staleniach
nie są realizowane. Ich przedstawiciel stwierdził, że maksymalna prędkość mojego łącza to 8Mb, a więc jest to prędkość zgodna z ustaloną, czyli do 20Mb. Zarządałem by w trybie natychmiastowym odwołano przedłużenie umowy, albowiem Netia nie dopełniła warunków umowy. Otrzymałem odpowiedź, że umowa jest już przedłużona i ich przedstawiciel nie może przyjąć mojej rezygnacji, może tylko przyjąć reklamację. Aktualna prędkość łącza to 3Mb. Piszę to dla innych by nie dali się Netii nabić w butelkę, i radzę uważać na tą firmę która chce za wszelką cenę i różnymi metodami dalekimi od ogólnie przyjętych
zasad wykorzystać nieostrożnych klientów. Będę walczył dalej, zobaczę z jakimi skutkami.
Powrót do góry

K-rzysztof
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 07 Mar 2012 20:51   

No to u mnie jest jeszcze ciekawiej. Jestem w Netii od ok. 3 lat, i o ile na początku chodziło to w miarę, to od jakiegoś roku- półtora jest jak napisałem. Jakieś dwa tygodnie temu, w czasie kolejnej telefonicznej rozmowy z Netią na temat zamiast płaconych 6Mb, a otrzymywanych pojedynczych Kb, konsultant zaproponował mi jako alternatywę internet mobilny, na próbę na kilka dni. Okazało się, że to było podstawą do zawarcia ze mną umowy na czas nieokreślony, pomimo, że modem dotarł do mnie po 13 dniach od rozmowy! Dzisiaj przyszła faktura, a jakże, za koniec lutego i za cały marzec, pomimo że modem odesłany po uprzedniej rozmowie z - tym razem - konsultantką Netii. Raczej zerwię wszelkie kontakty :cry: .
Powrót do góry

elektronik123456789
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kalisz

Post#12 07 Mar 2012 22:08   

A teraz zasadnicze pytanie: czy to Netia po sieci TP SA czy sieć własna ? Moje zdanie jest takie: zaczynałem od szybkości 128 kb/s, 1 Mb/s 4 Mb/s 8 Mb/s 20 Mb/s a teraz 50 Mb/s i nie mogę powiedzieć żadnego złego słowa. Internet i telefon działa jak trzeba, zawsze z prędkością zapisaną na umowie. Ale mam to szczęście korzystać z ich własnej sieci która działa bez problemów.
Powrót do góry

maciekplock
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Płock

Post#13 07 Mar 2012 22:20   

Każdy ma swoje gusta i guściki lecz gdy parę miesięcy temu jeszcze przebywałem w Polsce korzystałem z Netii i zgrzeszyłbym gdy bym powiedział, że Netia to dno jak na innych forach mówią całkiem przyzwoicie śmiga ; )
Powrót do góry

K-rzysztof
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 08 Mar 2012 00:10   

To jest po kabelkach TP. A jak byś się czuł, gdyby np. w jakimś sklepie za przyniesione do kasy jedno mleko kazali by Ci zapłacić za 10l, albo 100l! Głupi przykład, ale akurat u mnie tak jest. Powtarzam, płacę za 6 Mb, które osiągam w godzinach od północy do rana. Tylko że z reguły wtedy śpię :D . I na nic się zdają telefony do Netii, które też mnie już parę zł. kosztowały. A jeszcze taki numer z ich strony! Jak mi ktoś powie dobre słowo na temat Netii, to mogę podyskutować :D .

Dodano po 12 [minuty]:

Tak panie Kazik, łapią cię za słowo przez telefon, i MAMY CIĘ! Zaczynam się zastanawiać, czy ze mną jest coś nie tak, czy w koło coraz więcej chochsztaplerów i temu podobnego... :cry:
Powrót do góry

sotb
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Leszno

Post#15 08 Mar 2012 22:55   

Tak, ja też dałem się nabrać na telefon i internet w pakiecie, ale zaznaczyłem, że tel jest na osobę fizyczną a internet na firmę. Konsultant obiecał, że wystarczy po podpisaniu umowy zadzwonić na ich infolinię i poprosić o scalenie danych, czyli tel i internet byłby na firmę. Zadzwoniłem po podpisaniu umowy i okazało się, że maila muszę wysłać. Wysłałem. Już leci trzeci miesiąc, a dwie faktury za tel na prywatne nazwisko już dostałem. Za każdym razem dzwoniłem i żądałem przyspieszenia i wyjaśnień. Teraz czekam na trzecią i będę usiłował rozwiązać umowę jeśli nadal będzie na osobę fizyczną.
Internet z zamówionych 20 test pokazuje 12M, czasem 18 lub 4, więc nie jest tragicznie. Tylko przez jakiś czas były kosmicznie opóźnienia i download poniżej 256kbit. Na linii TP to działa

Dodano po 7 [minuty]:

...dodam jeszcze, że na innym łączu ich konsultanci próbują mnie namówić na Netii ADSL 10M za 69 netto zamiast obecnego DSL 4000 w TP. Ciekawe tylko jak to chcą zrobić, jak TP twierdzi, że sami nie mogą mi zwiększyć z 4M do 8M, bo centrala nie obsłuży. DSL chodzi bez zarzutu - cały czas trzyma 4M.
Powrót do góry

wacoj
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kraków

Post#16 02 Cze 2012 20:17   

Posiadam internet w Netii odkąd Netia wprowadziła taką usługę. Zawsze byłem z niej zadowolony(już prawie 10 lat) .Zawsze miałem maksymalną predkość. Aktualnie posiadam 50 MB i śmiga aż miło patrzeć... sami popatrzcie...

http://youtu.be/IirRtt7wwoQ
Powrót do góry

RedForce
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Toruń

Post#17 02 Cze 2012 21:04   

Z moich doświadczeń wygląda to tak:

Mam Netię 8 Mb na LLU i Vectrę 24. W Netii mógłbym mieć większą prędkość ( z parametrów linii wychodzi 13 do 15 Mb), ale jako że łącza używam do grania (Vectrowe do ściągania), wolę mieć
Generalnie na prędkości i opóźnienia nie narzekam (choć w odniesieniu do niektórych, mniejszych operatorów Netia zaczyna grać z pozycji "jesteśmy więksi, nie ma mowy o PLIX" - co skutkuje przeciążeniami do owych sieci). LLU jest o tyle dobre, że chodzi najczęściej w trybie fast (co skutkuje niższymi pingami).
Awarie zdarzają się dość rzadko, przez ponad półtora roku było ze 4 czy 5 (z tych które zauważyłem).
Jakość obsługi klienta bardzo niska (ale dotyczy to także Vectry i TP/Orange... poziom porównywalny z Orange, w Vectrze jest jeszcze gorzej; generalnie we wszelkich sprawach trudniejszych niż podłączenie, sprawdzenie światełek na modemie pomaga dopiero pisanie na blogu Netii ). Tak samo z ustaleniem, jaka prędkość będzie chodzić jak i zmianami prędkości - tu trzeba szykować się na problemy.
Samo przejście z TP do Netii może być także połączone z komplikacjami - nawet do ponad miesiąca. Może - ale nie musi.
Jeśli spóźniasz się z płatnościami, włączany jest "Netia Jammer" (nazwa moja) - w skrócie w środku grania połączenie jest resetowane. Próba wejścia na jakąś stronę internetową kończy się pokazaniem komunikatu o zaległości. Konieczne jest wejście wówczas na swoje konto w Netii Online i kliknięcie przycisku, że "odebrałeś wiadomość". Problem w tym, że ten przycisk czasem pojawia się po kilku godzinach (zresetowanie łącza przed naciśnięciem przycisku przywraca dostęp do Internetu, ale blokowane jest chyba część pakietów UDP - co uniemożliwia granie ;) ) Trzeba przyznać, że skuteczne to ponaglanie - aczkolwiek wkurzające niepomiernie (no i jak kiedyś polecałem Netię na Elektrodzie, tak już nie mogę tego robić z czystym sumieniem ;) ).
Powrót do góry

wacoj
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kraków

Post#18 02 Cze 2012 22:01   

Ja odkąd mam ten szmat czasu netie to może awaria była raz może dwa (jedną pamietam bo coś im się w studzienkach tam gdzie kable mają prowadzone podziało i cały dzień nie było neta) a druga to podobno jak mnie nie było w domu coś mi siostra pisała że nie ma internetu. Ale ogólnie jak na około 8 lat to jest super. Nigdy nie miałem komunikatów o nie płacenie... pierwszy raz spotykam się z problemem który opisujesz. Jeżeli chodzi o ping to też nie ma na co narzekać... nawet w grach online w które kiedyś grałem pingi były super. A co do przenoszenia się z TP do Netii to tylko mogę się wypowiedzieć w kwestii mojego kolegi który mieszak na wsi i podobno w trakcje przenoszenia miał niestabilny internet. I to byłoby na tyle. Osobiście szczerze polecam.
Powrót do góry

stranger10ss
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: PODHALE

Post#19 06 Cze 2012 14:47   

Ja mam następujący dylemat: Posiadam obecnie telefon z Netii i chciałbym dokupić internet. Sprawdziłem jednak ofertę i wyszło na to, że korzystniejsza jest dla nowych klientów niż dla takich jak ja. Zasugerowałem więc konsultantowi z Netii że zerwę umowę i podpiszę jako nowy klient on mi jednak odpowiedział, że numer przejmie TP czy coś takiego. Co to oznacza? Będę wtedy skazany na TP?
Powrót do góry

sotb
Poziom 8
Poziom 8

Post#20 08 Cze 2012 08:17   

Zażądaj netu i tel w pakiecie, powinno być taniej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2012 08:17   

Powrót do góry

K-rzysztof
Poziom 13
Poziom 13

Post#21 23 Cze 2012 11:26   

Po zaciętych walkach na temat szybkości, od kilku miesięcy mam ok.
Powrót do góry

mala2090
Poziom 1
Poziom 1

Post#22 14 Cze 2013 00:58   

Witam.ja bardzo prosze czy moglby mi ktos wytlumaczyc,jak to jest z tym internetem w polsce bo ja naprawde nie rozumiem,mieszkam w angli i tu jest o wiele prostrze wszystko.Chcialabym zalozyc mamie internet stacjonarny w domu ale taki bez ograniczen(unlimited)dlaczego wszedzie gdzie szukam a to 4mb,a to do 10mb???o co tu chodzi?nawet nie mam pojecie gdzie taki internet zalozyc,w jakiej sieci?i co z telefonem stacjonarnym bo akurat telefonu nie potrzeba mojej mamie,ale linia jest.prosze o pomoc.
Powrót do góry

sotb
Poziom 8
Poziom 8

Post#23 14 Cze 2013 08:34   

Jeśli ma telefon stacjonarny, to chyba internet można wziąć z Orange. Radiowego nie polecam w żadnej formie. Nie wiem jak to wygląda w Anglii, ale z pewnością tam internet to nie przestrzeń kosmiczna, więc i tam jakiś technologiczny limit istnieje. U nas wprowadzono oferty w stylu "ile kabel pozwala", tyle wyciągniesz, a istnieją ograniczenia z powodów technologii np. modem pozwalający na połączenie max 20 Mbit lub zakłócenia linii, odległość od centrali.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Opinie na temat Neti (Internet + Telefon)
Strona 1 z 1