Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Serwis MAC Allister - Performance Power

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Serwis MAC Allister - Performance Power
Autor
Wiadomość
wada
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 28 Gru 2011 15:19   

Kupiłem dwa lata temu pilarkę Performance Power 1200W używałem ją rzadko i to w zimie do pocięcia desek na podpałkę - maszyna wyglądała jak nowa.
Ale tuż przed końcem gwarancji poszedł z niej niezły smród i oddałem do sprzedawcy - Castorama.
Po półtora tygodnia odebrałem naprawioną, i po kilku dniach chciałem pociąć co-nieco drewna, założyłem ubranko robocze, rękawice i nawet okulary ochronne - bo nie lubię być obsypany i pokuty wiórami, włączam maszynę, przymierzam się do cięcia - a w tym momencie wylatują z otworów wentylacyjnych prosto w moją rękę kawałki gorącego plastiku (wylot wentylacji jest prosto w drugi uchwyt do trzymania).
Po opatrzeniu przypieczonych palców (plastiki przebiły się przez dzianinę rękawiczek i poprzyklejały do skóry) odkręciłem pokrywkę osłaniającą szczotkotrzymacze i aż zdębiałem - dziady napisały w gwarancji wymianę wirnika i łożyska - a tak naprawdę okleiły wirnik poksipolem który pod wpływem siły odśrodkowej oderwał się i wyleciał z olbrzymią prędkością przez otwory, a część z tego nawet została zmielona przez szczotki (ten biały pył na sczotkotrzymaczach)

na tym wpisie do gwarancji widać to co wyfrunęło z pilarki

a to moje palce
minął już miesiąc a blizny na palcach są spore, dwa tygodnie ropiało.

Zawiozłem maszynę ponownie do Castoramy z żądaniem zwrotu gotówki lub wymiany na nową, przyjęli ponownie do reklamacji i po dwóch tygodniach była do odbioru niby naprawiona, ale z dziwnie inną mocno pordzewiałą tarczą.
i dodatkowo dołączona karteczka, że oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za usterkę i szkody powstałe z nią, że klient był zobowiązany do noszenia odzieży ochronnej, rękawiczek i okularów .....
Było to dla mnie jakby napluć w twarz - od 40 lat wszystkie brudniejsze roboty robię zawsze w rękawiczkach ochronnych (zużyłem ich przez ten okres kilkaset) nawet pracując swego czasu w autoryzowanych serwisach RTV też robiło się w rękawiczkach.

Maszyny nie odebrałem - i teraz szukam pomocy jak tu z nimi powalczyć i ukarać za te przestępstwo i arogancję.

A ku przestrodze radzę innym, aby nie kupowali w Castoramie elektronarzędzi firm MAC Allister i Performance Power - i żeby nie musiało to trafić do tego Warszawskiego serwisu Elmark w Raszynie ( www.elmark.pl ) który serwisuje wiele elektronarzędzi np popularne Sparky itp...
Powrót do góry

Domi.S
Poziom 7
Poziom 7

Post#2 28 Gru 2011 23:13   

Re: Serwis MAC Allister - Performance Power

Witam. Poszukaj pomocy w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
http://www.uokik.gov.pl/ Swój przypadek masz nieźle udokumentowany więc może coś wskórasz. W każdym razie warto do nich napisać i choć trochę smrodu narobić takim bandytom. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2011 23:13   

Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#3 29 Gru 2011 22:45   

Żeby sobie zaoszczędzić zdrowia, nerwów i wbrew pozorom gotówki, lepiej kupować markowe narzędzia a chińszczyznę obchodzić szerokim łukiem.
Ten przypadek niech będzie ku przestrodze.
Powrót do góry

wada
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#4 Post autora tematu 02 Sty 2012 04:27   

do cięcia drewna na opał nie była taka zła i przepłacać na firmówkę nie warto, bo nawet ta niska cena to po gwarancji nie żal jej wyrzucić i kupić kolejną.

ALE:
Tu firmowy serwis MAC Allister z Raszyna popełnił poważne przestępstwo zagrażające zdrowiu i życiu użytkownika.
Wirnik w tego typu urządzeniu kręci się z prędkością ponad 15 000 obr/min, panują na nim potężne siły odśrodkowe, gdzie każdy gram przechodzi w siłą kilku Kilo gramów, i nawet w najgorszej chińszczyźnie jest on bardzo dokładnie wyważany poprzez nawiercanie lub doszlifowywanie blach wirnika.
Serwis widząc że to ostatnie dni gwarancji chciał się pozbyć klienta tanim kosztem i obkleił przypalone uzwojenia klejem Poksipol - co jest bardzo niebezpieczne i niedozwolone, szczególnie klej który nie ma żadnych atestów i nie wytrzymuje takich potężnych sił, nie wspomnę o tym że nastąpiło niewyważenie wirnika, co mogło spowodować wyrwanie łożysk i wyfrunięcie wirnika - a takie frunięcie widziałem osobiście prawie 30 lat temu z wiertarki Celmy, na szczęście koledze została w ręku rączka wiertarki, a wirnik wbił się do połowy w drzwiczki metalowej szafki, reszta wiertarki na szczęście tylko zniszczyła urządzenie które robił, i poleciała w przeciwną stronę nie robiąc nikomu krzywdy.

Z powyższych powodów boję się używać coś, co ci partacze z Raszyna mieli w swoich rękach i wolałem nową pilarkę lub zwrot kasy.
A aktualnie to tylko zwrot kasy, bo pilarkę potrzebowałem do cięcia dech na rozpałkę, aby nie marznąć w zimie i mieć czym palić w piecu, to kupiłem nową w Praktikerze - ale najpierw upewniłem się gdzie mają serwis - byle nie u tych partaczy.

Po rozmowach z innymi serwisantami podobnego sprzętu, to byli tym wyczynem zszokowani, twierdzili że zamiast do Castoramy, to od razu powinienem ten bubel oddać do prokuratury i zgłosić przestępstwo - niestety ja chciałem to bardziej polubownie załatwić - a teraz nie wiem jak to dalej ugryźć. Mam jeszcze 20 dni na odebranie tego niby naprawionego - ale jak bym to odebrał, to od razu wyrzucił do najbliższego śmietnika, miałbym stracha to nawet wetknąć do kontaktu.

A może wystawię ją na Allegro - opisując dokładnie co to za bubel i jakie miałem z nim przygody.

A tak poza tym to wykończyłem już dwie pilarki Topeksa - po pięć lat wytrzymywały i rozpadały się zębatki, ale wtedy miałem drewno z palet i niejeden gwóźdź się trafiał i nie żal było to oddać de recyklingu, miałem Einhella - ten dwa razy miał wirnik zmieniany i po gwarancji jak padł ponownie to też recykling w markecie zaliczył, miałem też coś co kupiłem w markecie Geant (chyba Power Up) ale po dwóch latach mi ją ktoś podiwanił, a teraz ten nieszczęsny Performance Power, no i teraz nówka Budget z Praktikera i jak zdechnie po dwóch latach gwarancji też nie będzie żal wywalić ją.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2012 04:27   

Powrót do góry

agent.orange
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 05 Sty 2012 01:04   

wada napisał:
do cięcia drewna na opał nie była taka zła i przepłacać na firmówkę nie warto, bo nawet ta niska cena to po gwarancji nie żal jej wyrzucić i kupić kolejną.

Opisz tę historię w liście i wyślij (liestem poleconym z potwierdzeniem odbioru) do UOKiK, dystrybutora w Polsce i SuperExpressu. Dodatkowo do autora tego bloga: http://supermarket.blox.pl/html

Ważne jest aby w liście do dystrybutora napisać jakie są Twoje oczekiwania i zaznaczyć że list poszedł także do UOKiK.
Powrót do góry

Sielock
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 13 Cze 2012 22:11   

Prawda jest taka że nawet markowy sprzęt, nie daje gwarancji że w serwisie ktoś nie spaprze roboty, miałem pilarkę boscha i tak mi naprawiono hamulec bezpieczeństwa że teraz bym był kaleką :-/

Więc jak dla mnie to już niema pewności przy żadnej firmie.
Powrót do góry

gizmex
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 23 Paź 2012 00:09   

czy ktoś wie gdzie mogę kupić części do performance power? mam z tej firmy wyrzynarkę i młot udarowy, które się popsuły...
Powrót do góry

Sedac
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Majdan Król.

Post#8 29 Paź 2012 21:32   

Miałem szlifierkę kątową Mac Allister. Podczas szlifowania tak się rozpędziła, że siła odśrodkowa rozerwała tarczę. Na szczęście nie oberwałem żadnym bo bym nie pisał tego posta. W metalowych drzwiach utkwiły odłamki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Paź 2012 21:32   

Powrót do góry

Kaczor6661
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Bydgoszcz

Post#9 07 Kwi 2013 20:06   

Mam z tej firmy wiertarkę udarową. I powiem tak - wszystko zależy na jaki model się trafi i gdzie się kupuje... W sumie jest tak samo i z firmowymi rzeczami - jak się trafi na wadliwą maszynę, to będą ją naprawiać długo po czy stwierdzą, że to wina użytkownika...Tak miałem z Boschem... :/
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Serwis MAC Allister - Performance Power
Strona 1 z 1