X

Podłączenie dvd do płyty głownej

29 Dec 2011 18:57 VLvlaD_22
  • #1 29 Dec 2011 18:57
    vlaD_22
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam poraz kolejny. Kupiłem płyte główną Asus M5A78L-M LX AMD760G s.AM3+ i mam problem. mam Nagrywarkę dvd/cd na taki kabel jak na tej stronie : http://pl.wikipedia.org/wiki/ATA_%28technologia%29

Moje pytanie......jak podłączyć do tej płyty DVD skoro nie ma takiego wejścia na pł głównej ?
  • #2 29 Dec 2011 19:06
    Kasek21
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Użyć przejściówki SATA-PATA lub dokupić kontroler PATA na PCI (z obsługą napędów optycznych).

Można także sprzedać ten napęd, który posiadasz i zakupić na SATA.
  • #3 29 Dec 2011 19:07
    vlaD_22
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kasek21 wrote:
    Użyć przejściówki SATA-PATA lub dokupić kontroler PATA na PCI (z obsługą napędów optycznych).

Można także sprzedać ten napęd. który posiadaswz i zakupić na SATA.

a orientujesz sie kolego czy takie przejściówki to droga rzecz i czy w sklepie zwykłym komputerowym będą mieli dostępne takie rzeczy ? nadmienię że sklep działa w zasadzię dzięki serwisowi mało mają tam podzespołów.
  • #4 29 Dec 2011 19:10
    Kasek21
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    vlaD_22 wrote:

a orientujesz sie kolego czy takie przejściówki to droga rzecz i czy w sklepie zwykłym komputerowym będą mieli dostępne takie rzeczy ? nadmienię że sklep działa w zasadzię dzięki serwisowi mało mają tam podzespołów.

Chyba najlepiej będzie zapytać ;)

Zawsze zostaje allegro.
  • #5 29 Dec 2011 19:25
    vlaD_22
    Level 9  
    Kasek21 wrote:
    vlaD_22 wrote:

Chyba najlepiej będzie zapytać ;)

Zawsze zostaje allegro.

allegro nie wchodzi w grę bo nie dojdzie do mnie paczka przed końcem roku a ja sie napaliłem bo kompa składam i musze to podłączyć czym prędzej :D tylko szukam ewentualnie dvd na allegro ale wszystkie są na te szerokie taśmy . . . . a jak bym miał kupować nową to na jakie wejście żebym mógł już podłączyć do tej mobo ?
  • #6 29 Dec 2011 19:28
    Kasek21
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    vlaD_22 wrote:
    ...tylko szukam ewentualnie dvd na allegro ale wszystkie są na te szerokie taśmy . . . . a jak bym miał kupować nową to na jakie wejście żebym mógł już podłączyć do tej mobo ?

http://allegro.pl/listing.php/search?category=4481&description=1&string=SATA&order=p&change_view=1
  • #7 29 Dec 2011 19:32
    vlaD_22
    Level 9  
    Kasek21 wrote:
    vlaD_22 wrote:
    ...tylko szukam ewentualnie dvd na allegro ale wszystkie są na te szerokie taśmy . . . . a jak bym miał kupować nową to na jakie wejście żebym mógł już podłączyć do tej mobo ?

http://allegro.pl/listing.php/search?category=4481&description=1&string=SATA&order=p&change_view=1

Dzięki Ci bardzo Kasek21 jesteś wielki życz mi powodzenia jutro w szukanie sprzętu :) pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products