Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Podłączenie dvd do płyty głownej

vlaD_22 29 Gru 2011 18:57
  • #1 29 Gru 2011 18:57
    vlaD_22
    Poziom 9  

Witam poraz kolejny. Kupiłem płyte główną Asus M5A78L-M LX AMD760G s.AM3+ i mam problem. mam Nagrywarkę dvd/cd na taki kabel jak na tej stronie : http://pl.wikipedia.org/wiki/ATA_%28technologia%29

Moje pytanie......jak podłączyć do tej płyty DVD skoro nie ma takiego wejścia na pł głównej ?

• #2 29 Gru 2011 19:06
    Kasek21
    Spec od komputerów

Użyć przejściówki SATA-PATA lub dokupić kontroler PATA na PCI (z obsługą napędów optycznych).

Można także sprzedać ten napęd, który posiadasz i zakupić na SATA.

• #3 29 Gru 2011 19:07
    vlaD_22
    Poziom 9  

Kasek21 napisał:
    Użyć przejściówki SATA-PATA lub dokupić kontroler PATA na PCI (z obsługą napędów optycznych).

Można także sprzedać ten napęd. który posiadaswz i zakupić na SATA.

a orientujesz sie kolego czy takie przejściówki to droga rzecz i czy w sklepie zwykłym komputerowym będą mieli dostępne takie rzeczy ? nadmienię że sklep działa w zasadzię dzięki serwisowi mało mają tam podzespołów.

• #4 29 Gru 2011 19:10
    Kasek21
    Spec od komputerów

vlaD_22 napisał:

a orientujesz sie kolego czy takie przejściówki to droga rzecz i czy w sklepie zwykłym komputerowym będą mieli dostępne takie rzeczy ? nadmienię że sklep działa w zasadzię dzięki serwisowi mało mają tam podzespołów.

Chyba najlepiej będzie zapytać ;)

Zawsze zostaje allegro.

• #5 29 Gru 2011 19:25
    vlaD_22
    Poziom 9  

Kasek21 napisał:
    vlaD_22 napisał:

Chyba najlepiej będzie zapytać ;)

Zawsze zostaje allegro.

allegro nie wchodzi w grę bo nie dojdzie do mnie paczka przed końcem roku a ja sie napaliłem bo kompa składam i musze to podłączyć czym prędzej :D tylko szukam ewentualnie dvd na allegro ale wszystkie są na te szerokie taśmy . . . . a jak bym miał kupować nową to na jakie wejście żebym mógł już podłączyć do tej mobo ?

• #7 29 Gru 2011 19:32
    vlaD_22
    Poziom 9  

Kasek21 napisał:
    vlaD_22 napisał:
    ...tylko szukam ewentualnie dvd na allegro ale wszystkie są na te szerokie taśmy . . . . a jak bym miał kupować nową to na jakie wejście żebym mógł już podłączyć do tej mobo ?

http://allegro.pl/listing.php/search?category...scription=1&string=SATA&order=p&change_view=1

Dzięki Ci bardzo Kasek21 jesteś wielki życz mi powodzenia jutro w szukanie sprzętu :) pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty