Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór obudowy do komputera

dkaczor95 30 Gru 2011 20:44 4536 19
  • #1 30 Gru 2011 20:44
    dkaczor95
    Poziom 7  

Witam Was serdecznie ;) W ostatnim czasie bardzo zainteresował mnie modding komputerowy... Niestety narazie jestem w tym dość ciemny, ale mam nadzieję, że się szybko nauczę ;d Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą obudowy ( obecnie mam taką:
    Wybór obudowy do komputera )
    ale myślałem nad zakupem jakiejś bardziej przybajerzonej. Trafiłem dzisiaj na to forum i zauważyłem tu wiele ciekawych postów na ten temat, oraz, że tutejsi userzy mają spore doświadczenie w tym fachu ;d

No i teraz zastanawiam się czy kupić nową obudowę i działać z nią coś ciekawego tj. katody, diody, wiatraki z ledami itp. czy może próbować szczęścia z moją starą ;)

Co wy uważacie ? Kupić nową czy pomożecie coś zdziałać ze starą ? Pozdrawiam ;)

• #2 30 Gru 2011 21:06
    vaclaw
    Poziom 17  

Pokombinuj ze swoją, co za sztuka kupić gotową :)

• #3 30 Gru 2011 21:20
    dkaczor95
    Poziom 7  

A co byś ciekawego proponował ? Po 1 chciałbym mieć okno zboku w obudowie z pleksy przeźroczystej ;) A po 2 w obecnej nie mam przycisku resetu. A czasami jednak się przydaje. Nie wiesz jak można by taki dorobić ? ;)

• #4 30 Gru 2011 21:31
    vaclaw
    Poziom 17  

okno z pleksy? nie ma problemu wycinasz szlifierką z tarczą do cięcia, jaki tam duże te okno chcesz.
    Następnie skombinuj sobie albo kup kawałek pleksy, i zrób to na nitach np.
    Do tego np. jakieś paski z led itp.

• #5 30 Gru 2011 21:35
    dkaczor95
    Poziom 7  

a co do przycisku resetu ? ;)

• #6 31 Gru 2011 11:26
    Kosa1337
    Poziom 26  

Bez problemu można dorobić. Co to za problem porobić jakiś guzik?:D

• #7 31 Gru 2011 11:51
    dkaczor95
    Poziom 7  

tzn wiem ze na allegro sa juz gotowe przyciski resetu razem z kablami np. taki jak ten (po lewej):
    , ale chodzi mi jak zrobić aby ładnie wyglądało to w obudowie ;) wyciąć w niej dziure czy jak ? ;d;d

• #8 31 Gru 2011 12:51
    leven
    Poziom 37  

Jesteś pewny, że w Twojej obudowie nie ma przycisku RESET ?
    To jest najważniejszy "pstryczek" :D

Podaj dokładny model obudowy.

p.s. usuń link z allegro, bo jest niedozwolony.
    Wklej samą fotkę tego włącznika.

• #9 31 Gru 2011 14:30
    dkaczor95
    Poziom 7  

resetu nie ma na 100% bo to mój problem od początku tego komputera, i wielu ludzi sie dziwi wlasnie ze nie ma no ale trudno... powiem tyle ze na tym urządzeniu co jest starter kompa (power) oraz obok lampka to jest rowniez miejsce na przycisk resetu ale go tam nie ma...:

na obudowie jest takie czarne pole rownolegle do miejsca prawdopodobnie na reset; a mianowice to :

A jaki to model obudowy to nie wiem, ponieważ komputer był z nią zakupiony w sklepie vobis a pod nią jest jedynie napisane takie cos ale watpie zeby byll to model; PM2417
    ENLIGHT P/N 3151735

• #10 03 Sty 2012 18:48
    dkaczor95
    Poziom 7  

A co powiecie o tej obudowie ?? Obudowa TRACER Hummer TRO-405...
    Miałem modować swoją starą, ale chyba z tego zrezygnuje, ponieważ chodzę do szkoły i mam bardzo mało czasu na zajęcia oprócz lekcyjne. A że ta obudowa w porównani do innych nie jest wcale droga to się nad nią zastanawiam. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam

PS; oraz jeszcze mam pytanie z ktorej strony zdejmuje sie tu boczną obudowe ?

• #11 05 Sty 2012 20:33
    dkaczor95
    Poziom 7  

Wie ktoś coś na temat powyższej obudowy ? ;d

• #13 05 Sty 2012 23:08
    Karaczan
    Poziom 39  

Chcesz cos zrobic ale sam nie wiesz co.
    Pieknie :P
    A ten koszmarek TRACERA pozostawie wogole bez komentarza. Jak ci sie podoba to sobie go kup.
    I tak bedziesz musial wyciac okno i reszte pierdol dorobic. Wiec lepiej pocwicz na jakiejs starszej obudowie.
    Po za tym ta twoja stara jest calkiem ladna imho. Ale o gustach sie nie dyskutuje :P

Nie masz czasu, nie rob nic! Bo w kazdej trzeba bedzie zrobic mniej wiecej to samo!

• #14 06 Sty 2012 01:16
    daavid117
    Poziom 42  

leven napisał:
    Jesteś pewny, że w Twojej obudowie nie ma przycisku RESET ?
    To jest najważniejszy "pstryczek" :D
    Nie ma. Sam się zdziwiłem jak klient takie cudo z Vobisu przyniósł mi do naprawy ;).

Ten Tracer to tragedia - i wizualnie i jeśli chodzi o wykonanie. Do moddingu potrzebna jest w miarę solidna obudowa - poniżej tanich Aerocool i CM bym nie schodził. Ta z Vobis jest taka mocno średnia, a nawet słaba (ale nie tragiczna). Na upartego można z nią "pomodzić", ale pamiętaj, że ona jest mała i kiedyś może zabraknąć miejsca.
    dkaczor95 napisał:
    na obudowie jest takie czarne pole rownolegle do miejsca prawdopodobnie na reset; a mianowice to :
    To jest "okienko" na odbiornik sygnału pilota - w niektórych modelach z Media Center montowany był taki "bajer".

• #15 06 Sty 2012 01:40
    Karaczan
    Poziom 39  

Obudowy Enlight nie sa w cale zle.
    A od tego ModeComa najewno duzo lepiej wykonane!

Pozatym przy modingu wiesz z jakim sprzetem wjezdzasz w obudowe?
    Flex,wiertarki, szlifierki, mlotek, pilniki i oczywiscie farby :D
    I to sie nie robi hop spup :P

Pokombinuj z ta, bo jakis tam potencjal ma do modzenia.

Tylko napierw dobrze zaplanuj co i jak tam chcesz zmieniac

• #16 06 Sty 2012 08:54
    dkaczor95
    Poziom 7  

Wiem że tego sie nie robi chopsiup i dlatego pisze tutaj wczesniej o wasze porady i jak cos to bede dzialal dopiero w ferie ;) A przez dwa tygodnie to już cos zdzialac mozna ;)

PS. dzieki za wszystkie odpowiedzi ;]

• #17 06 Sty 2012 12:05
    daavid117
    Poziom 42  

Karaczan napisał:
    Obudowy Enlight nie sa w cale zle.
    A od tego ModeComa najewno duzo lepiej wykonane!
    Miałem już ze 3 takie w rękach i tak jak napisałem blachy są raczej cienkie, spasowane dobrze, obudowa dość ciężka, ale ogólne wrażenie jest mocno średnie. Poza tym ona jest naprawdę mała i ATX nie pomieści.

• #18 06 Sty 2012 12:10
    dkaczor95
    Poziom 7  

która atx nie pomiesci enlight czy modecom ?

• #19 06 Sty 2012 12:13
    erka456
    Poziom 17  

Przerób samemu.
    - Mniej wydasz
    - Zrobisz swoją wymarzoną obudowę
    - Satysfakcja

• #20 06 Sty 2012 15:54
    Karaczan
    Poziom 39  

daavid117 napisał:
    Miałem już ze 3 takie w rękach i tak jak napisałem blachy są raczej cienkie, spasowane dobrze, obudowa dość ciężka, ale ogólne wrażenie jest mocno średnie. Poza tym ona jest naprawdę mała i ATX nie pomieści.

Mala, nie mala, cienka, nie cienka i tak jej jakosc jest zdecydowanie lepsza niz Modecoma ;)
    ATX moze i nie miesci, nie widzialem wnetrza. Ale to dla mnie ogromny PLUS!
    Skoro aktualnie sprzet autora sie w niej miesci tzn ze ma mATX.
    Wiec mu ladnie to wypelni.
    Bo jak dla mnie, nie ma nic mniej szpanerskiego od obudowy typu Full, a w srodku mATX. I zamiast eksponowac sprzet przez okno widac glownie gole blachy i tone kabli ;)
    Jak juz sie robi okno to wypadalo by tam pokazac cos wiecej niz "oemowe" badziwie z boxowym chlodzeniem, oswietlone lampkami "choinkowymi" i nieladem w okablowaniu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme